Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Дотримання відділом освіти Закону України «Про публічні закупівлі»

Дотримання відділом освіти Закону України «Про публічні закупівлі»

 

Із метою забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвитку добросовісної конкуренції, відділ освіти Свалявської РДА для здійснення закупівель дотримується у своїй роботі ЗУ «Про публічні закупівлі» (далі Закон). Цей Закон визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави.

Відділом освіти планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включено до річного плану закупівель (далі – річний план). Річний план та зміни до нього безоплатно оприлюднюються Замовником в електронній системі закупівель протягом п’яти робочих днів із дня затвердження річного плану та змін до нього. Відділ освіти закупівлю здійснює відповідно до річного плану за такими принципами:

1) добросовісна конкуренція серед учасників;

2) максимальна економія, ефективність та пропорційність;

3) відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель;

4) недискримінація учасників та рівне ставлення до них;

5) об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі;

6) запобігання корупційним діям і зловживанням.

Публічна закупівля – це придбання Замовником товарів, послуг або робіт у постачальника, якезазвичай, проходить у системі Prozorro на одному з авторизованих електронних майданчиків.

Відділ освіти Свалявської РДА незалежно від процедури закупівлі у системі Prozorro через один із сертифікованих майданчиків публікує оголошення про проведення закупівлі та обирає учасника з найбільш вигідною ціновою пропозицією та який відповідає кваліфікаційним критеріям, встановленими відділом освіти.

Про оголошення закупівлі

До оголошення відділ освіти зобов’язаний прикріпити тендерну документацію, в якій прописує кваліфікаційні критерії, характеристику предмету закупівлі, критерії оцінки тендерних пропозицій та встановити строки поставки предмету закупівлі.

Кваліфікаційні критерії:

• обладнання та матеріально-технічної бази;

• працівників відповідної кваліфікації з необхідним рівнем знань та досвіду;

• документального підтвердження про досвід виконання аналогічного договору.

Строки

Кожна процедура містить етапи, між якими є термін для тих чи інших дій відділу освіти й учасника. Ці етапи, незалежно від процедури, ті самі, однак залежно від процедури змінюється їх порядок та виділений на нього час (термін).

Система Prozorro створена для того, щоб зробити процес використання державних коштів прозорим та ефективним, а корупційні схеми в державних закупівлях – неможливими. Також запропонувати однакові умови участі в публічних закупівлях, а перемогу отримують учасники з найкращою ціновою пропозицією та відмінною якістю послуг та товарів.

Юрист відділу освіти,

Токар Тетяна« повернутися до списку новин