Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Вчителювати – благородно. Без знань – світ замре.

Вчителювати – благородно. Без знань – світ замре.

 

             У прекрасну пору року починається новий навчальний рік. А це означає, що попереду нелегка, копітка праця для учнів та вчителів. Це час, коли шелестить падолистом осінь, і снує в лузі мереживо бабиного літа, час , коли червоні жоржини пломеніють над землею, немов дарують весь свій жар любові нашим учителям. Це, безперечно, нова сторінка в житті наставників молоді – педагогів. Їм сіяти добре, розумне, вічне.
            Учитель… Таке ніжне, світле слово. Воно лунає так дзвінко, як чисте джерельце, воно лине, як та провідна зірка, що осяює путь. Але водночас це слово закликає до праці, до дії, творчого пошуку, самовизначення.    

               У незалежній Україні День працівників освіти відзначається з 1994 року, згідно з указом другого президента України Леоніда Кучми.

      Щорічно в першу  неділю жовтня в більш ніж 100 країнах світу відзначається одне з  найпотрібніших свят – День вчителя. Це свято для всіх вчителів та працівників сфери освіти – день, в який проголошуються роль та заслуги вчителів в процесі якісної освіти на всіх рівнях, а також їх неоцінний внесок в розвиток суспільства. 

      Учитель – одна з найважливіших професій. Вона – для обраних. Щодня, стоячи перед прицілом сотень допитливих очей, ведете дітей сходами пізнання. До вас йдуть зі своїми болями та радощами . Яке велике серце потрібно мати вчителеві, щоб рік у рік щоденно віддавати його учням, і якою великою має бути любов до дітей у його добрій, терплячій, нестаріючій душі! Завдяки  вам злітають в небо літаки, будуються міста, здійснюються відкриття і входять в життя нові технології .

      Велика відповідальна ноша, яку з гідністю і професіоналізмом ви несете крізь низку непростих років. Вчитель, це не просто покликання, це суть, непереборне бажання давати знання, допомагати досвідом і віддавати тепло і віру .  

       Ділитися знаннями з іншими людьми — благородна та вдячна справа. Можна не стати філологом, але не можна забути вчителя, який одного разу навчив тебе пісеньці про коми, не стати біологом, але пам’ятати про маточки й тичинки, не бути фізиком, але знати другий закон Ньютона , не просто вкласти в голови своїх учнів  теорему Піфагора, а й навчитися розуміти світ і мати власну думку. Саме служителі цієї професії багато в чому створюють дух покоління шляхом щеплення своїх ідеалів молоді.

       На роботі вчителю ніколи не буває нудно. Кожен день він спілкується з учнями. Як відомо, всі діти — різні, і спілкування з ними може бути цікавим, а часом — і кумедним, тому у роботі не може бути одноманітності, бо вона стомлює як учня, так і вчителя . Сучасний урок - це твір мистецтва, де педагог уміло використовує всі можливості для розвитку особистості дитини. Довго розписувати, хто такий вчитель немає потреби, оскільки всі ми проходимо у свій час крізь його майстерність та працю. Одним простим реченням: це людина, яка когось чомусь навчає.

      Але проведення уроків — це тільки 50% того, що вчитель робить в школі. Ще він готується до цих самих уроків, веде журнал, проглядає зошити, диктує та виправляє диктанти, проводить та перевіряє тести й контрольні. Ходить на педради, проводить батьківські збори, а ще невпинно відповідає на сотні дитячих запитань. Намагається порозумітися зі своїми учнями та зацікавити їх  предметом.

               Вчитель не робить кар’єри. Він приходить у школу вчителем та йде на пенсію у цьому ж статусі. Це артист- але його публіка не аплодує йому. Це скульптор – але його робіт ніхто не бачить. Це лікар – але пацієнти не дуже хочуть лікуватись.

            Люди, які присвятили своє життя благородній і потрібній справі – вихованню підростаючого покоління, заслуговують на слова глибокої подяки і шани.

   Бажаю не тільки успішно вчити, а й, не припиняючи, вчитися. Вчіться ловити моменти радості, схоплюйте хвилини щастя і насолоджуйтеся всім тим, що відбувається навколо вас. Бажаю успіхів на вчительському терені, терпіння і безмежної мудрості. Станьте для  учнів не просто майстром, але порадником, підтримкою, прикладом і просто другом!

   Зі святом вас , шановні освітяни!

 

 

                                                                                                Надія Бунда

                                     Голова Районної організації

профспілки працівників освіти і науки

 « повернутися до списку новин