Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

«Парад квітів біля школи»

Подвір'я Дусинської школи завжди було невеличкою експериментальною ділянкою, на якій наші вихованці робили перші спроби в ролі юного садівника. У різні роки цю ділянку прикрашали яскраві клумби та альпійські гірки. Кожного разу хотілося внести щось нове, особливе та гармонійне в пришкільний простір. Так виникла ідея створення поля тюльпанів, якою зразу всі загорілися. Пошук посадкового матеріалу, його доставку та організацію посадки тюльпанів взяв на себе директор школи Пацан Віталій Михайлович. До акції «Парад квітів біля школи» долучилися і сільський голова Годя Роман Іванович, і депутат Свалявської районної ради Годя Юрій Омельянович, заступники директора школи Таркович Мар'яна Василівна та Гуйван Валентина Василівна, які придбали цибулини тюльпанів за власні кошти. Приносили посадковий матеріал учні, їхні батьки та вчителі. Ніхто не залишився осторонь цієї справи.
У жовтні 2019 року під керівництвом дирекції школи та вчителів старшокласниками було проведено інвентаризацію існуючих зелених насаджень з урахуванням складу, віку, розмірів, стану та характеру їхнього розміщення на території школи. Учні ознайомилися з видами і сортами декоративних рослин, створили проєкт озеленення навчального закладу.
Посадці тюльпанів передувала довга і клопітка робота. Разом з учителем біології Метенько Діаною Іванівною учні оглянули цибулини на наявність пошкоджень і відбракували невелику кількість посадкового матеріалу. Як тільки настала сприятлива погода, почалася посадка тюльпанів в попередньо підготовлені лунки, глибиною 9 - 10 сантиметрів, розміщених у формі сонця.
Спільними зусиллями було висаджено 4 тисячі цибулин тюльпанів. Більшість з них є ботанічними і належать до сортів Honky Tonk, Little Beаuty, Eastern Star, Persian Pearl та Tarda, оскільки вони невибагливі, чинять опір хворобам та шкідникам, потребують пересадки один раз на 3 - 5 років.
Винагорода не змусила себе довго чекати. Вже цієї весни посаджені  рослини порадували нас своїм цвітінням. Сподіваємось, що в майбутньому наше поле тюльпанів буде розширюватися, квітнути, поповнюватися новими сортами та милувати очі гостей школи.

Метенько Діана Іванівна, вчитель біології Дусинської ЗОШ І-ІІІ ступенів« повернутися до списку новин