Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

«Даруюємо тепло своїх сердець…», а ще – десятки теплих побажань, оберемки квітів, грамоти та подяки, з-посеред яких не тільки районні та обласні, а ще й міністерські, або коротко про те, як цьогоріч вшановували працівників освітньої галузі Свалявщини

 «Даруюємо тепло своїх сердець…», а ще – десятки теплих побажань, оберемки квітів, грамоти та подяки, з-посеред яких не тільки районні та обласні, а ще й міністерські, або коротко про те, як цьогоріч вшановували працівників освітньої галузі Свалявщини

Минулої п’ятниці у районному Будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня працівників освіти, яке традиційно відзначаємо у першу неділю жовтня. З цього приводу  в одному залі зібралися як керівники загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, так і ветерани  галузі, адже саме у цей день вкотре наголошується на ролі та заслугах вчителів у процесі якісної освіти на всіх рівнях, а також їх неоціненний внесок у розвиток суспільства.

Хоча осіння погода зустріла сіячів розумного, доброго, вічного рясним дощиком, у фойє, де принагідно оформили святкову фотозону, та залі РБК панувала тепла атмосфера, було світло й затишно від привітних посмішок.

Разом з усіма трударями педагогічної ниви Свалявщини радість від урочистостей розділили люди, яким не байдуже, з яким інтелектуальним багажем ступає молодь у доросле життя, постаті, які докладають до розвитку освіти багато часу, сил та енергії, люди, підтримка, яких надзвичайно важлива для кожного. Це голова Свалявської райдержадміністрації Роман Тарабій разом зі своїм заступником Іваном Русином, начальник відділу освіти райдержадміністрації, кандидат педагогічних наук Едіта Грабар, голова ради профспілки працівників освіти і науки Свалявського району Надія Бунда

У своїх святкових промовах оратори відзначили, що День працівників освіти є святом мудрості, доброти і людяності, адже під опіку вчителя довіряються діти, які завдяки нелегкій педагогічній праці стають творцями добробуту рідного краю.

Цього дня зичливі слова на адресу скульпторів людських душ линули і з вуст голови районної державної адміністрації Романа Тарабія. Під час свого виступу Роман Васильович висловив гордість за ті успіхи, які має освіта: це результати ЗНО, перемоги в олімпіадах та конкурсах. Відзначивши обґрунтовану зацікавленість районної влади в реалізації напрямку Нової української школи, окрім плюсів нової освітньої концепції повідав очільник Свалявщини й про економічний поступ та позитивні зміни у плані кількості видатків, які було асигновано на розвиток освіти цьогоріч. Вітаючи вчительську когорту з професійним святом, подякував за ті напрацювання, які активно втілюються в життя вчителями, які і є ключовими факторами на шляху просвітництва.

Із вітальним словом до своїх колег звернулася начальник відділу освіти райдержадміністрації Едіта Грабар. Вона відзначила високий рейтинг галузі освіти району на рівні області, що значною мірою залежить від професійного рівня педагогів, їх орієнтиру, який, на її переконання, має бути націлений тільки на успіх, а також на благо наших дітей.

– Починаючи з 1994 року, відповідно до Указу президента про відзначення працівників освіти Україна доєдналася до списку тих держав, які на рівні зі всім світом вшановують постатей, що упродовж професійного шляху з гордістю несуть звання «вчитель», «вихователь», «педагог». Цього дня на нашу адресу принагідно лунає подяка за самовіддану працю, а також побажання гранітного здоров’я, невичерпної поваги, слухняних та розумних вихованців.

Здогадуюсь, що не всі із вас обирали професію за велінням серця, та я точно знаю, коли вона стала для вас рідною: перші самостійно намальовані дитиною квіти, у яких, окрім маминої, малеча загадала і вашу посмішку, перший похвальний лист, перемога на Всеукраїнському конкурсі, успішно пройдені олімпіади та високий бал ДПА, а найголовніше – коли у відповідь на запитання «Ким ти хочеш бути?», чуєте упевнене: «Освітянином!» – мовила очільниця освіти району.

Кандидатка педагогічних наук також наголосила, що в нелегкий час реформ та швидких змін в учительській професії залишаються лише порядні люди, які мають стержень та віддаються роботі сповна. Кожен із них докладає зусиль для того, щоб район пишався успіхами вчителів та їхніх вихованців. Освітянські колективи роблять усе, щоб крокувати в ногу з часом, виглядати стильно, бути конкурентоспроможними щодо міських шкіл. Передаючи вітання з наступаючим святом усім колективам освітніх закладів, Едіта Василівна також побажала віри у краще майбутнє, в нашу школу, наших учителів та дітей. Зичила усім миру, спокою, сили та позитивних думок.

Із найкращими побажаннями та натхненною, зворушливою промовою доєдналася до вітань присутніх і голова ради профспілки працівників освіти і науки Свалявського району Надія Бунда:

– Учитель – це актор, але його глядачі й слухачі не аплодують йому. Він скульптор, але його роботи ніхто не бачить. Він лікар, але його пацієнти не завжди бажають «лікуватися»… Іноді дивуєшся, звідки у вчителя стільки сил, натхнення на кожний урок? Буденність шкільного життя, «паперова» робота: плани, оцінки, журнали – все це хіба залишає час на перепочинок? Але вчитель залишає все це за порогом у клас і заходить до учнів із піднесено налаштованою душею. Це, безперечно, заслуговує на любов, повагу і глибоку вдячність. Напевно, тільки та людина, яка вчить серцем, а не лише чітко за підручником, заслуговує на високе звання Вчителя. Справді, знайти особливий підхід до кожної дитини, розкрити творчий потенціал кожного учня, опрацювати запланований матеріал, підтримувати дисципліну, справедливо оцінити, та ще й зробити урок цікавим і захоплюючим – це, якщо замислитись, далеко не проста справа! Та мені приємно усвідомлювати, що освітяни Свалявщини виконують цю місію з гідністю. Так склалося, що часто учителеві буває ніколи думати про себе, бо він змушений думати про інших, і це для нього не самопожертва, не покірливе підкорення долі, а справжнє щастя особистого життя… Впевнена, що знання, якими щедро діляться наші вчителі, закарбуються у пам’яті підростаючого покоління так само надовго, як і колись закарбувало старше покоління любов до вчительства у наших із вами серцях. Назавжди. Щиро вітаю всіх, чиє покликання – бути образом улюбленої вчительки, котра з посмішкою на обличчі, з дивовижною легкістю і гарним настроєм пояснює нову тему, саме тим промінчиком жаги пізнання, який учні згадуватимуть протягом усього життєвого шляху. Низько вклоняюся всім учителям за терпіння, справедливість, безмежну любов і за те, що Ви є.  Пишаюся, що є освітянкою. Колеги, зі святом вас!

Напевне, жодна відзнака не зможе повністю винагородити працівників освіти за їх клопітку, наполегливу, часто нервову роботу, за безсонні ночі над учнівськими зошитами, за прагнення посіяти добро у дитячих серцях. Тим не менше визнання заслуг та досягнутих успіхів – це завжди приємно.

Тож під гучні оплески грамотою Міністерства освіти і науки України відзначено ветерана галузі Володимиру Федорівну Сюч. Не менш почесні нагороди – подяки МОН – вручили цього дня вчительці біології Свалявської ЗОШ №2 Вікторії Данайканич та членам педагогічного колективу Свалявської ЗОШ №1: заступниці директора Оксані Гергель, учительці математики Оксані Левко та практичному психологу  Оксані Гавей. А от грамоти департаменту освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації отримали директор Сасівської ЗОШ І-ІІ ступенів Мар’яна Стасик, учитель історії та правознавства Дусинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Віталій Пацан, вчителька англійської мови Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Любов Лозіна, вчителька математики Свалявської ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів Ольга Максимчук, вчителька української мови і літератури Росошанської ЗОШ І-ІІ ступенів Надія Марфинець, учителька історії та правознавства Сусківської ЗОШ І-ІІ ступенів Тетяна Талап, учительці математики Свалявської ЗОШ І-ІІ ступенів №4 Людмилі Василечко, учительці математики Тибавської ЗОШ І-ІІ ступенів Олені Зеленько, вчителю географії Керецьківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Віктору Сивоусу. Чотирьом працівникам освіти – методисту РМК Надії Островці, завідуючим Маломартинківським НВК, Свалявською ЗОШ №6 та Черниківською ЗОШ Вікторії Цімболинець, Вікторії Князь і Оксані Островці – вручили грамоти відділу освіти Свалявської райдержадміністрації.

До слова, сивочолим вчителям-ветеранам, світло від праці яких ще довго мандруватиме всесвітами наших душ, а полум’я безмежної любові, доброти, мудрості, яким палає їх серце, увічнюється у думках і вчинках людей, цього дня також вручили і об’ємні продуктові кошики.

Осінню палітру святкового настрою працівники освіти отримали від концертної програми «Даруємо тепло своїх сердець…», ведучою якої була методист відділу освіти Свалявської РДА Наталія Ладані.

Вокальними та хореографічними здібностями публіку упродовж урочистостей тішили: ансамбль Свалявської ЗОШ №3 («Моя Учителько, спасибі, що ти є», керівник Сніжана Ганинець), учениці Свалявської ЗОШ №2 Владислава Кочетова та Олександра Корх («Спасибі вам», «Вчителі, летять роки», керівник Каміла Макара), учні Свалявської ЗОШ №1 Вероніка Островка та Євген Волошин («Україно, будь!», «Я живу на Україні!», керівник Лариса Рева), учні хореографічного відділу Свалявської ДШМ «Стара Пластинка», «Раківчанка», «Турянський» (керівники Оксана Каналош, Лілія Дулішкович).

Атмосфера, яка панувала в залі під час свята, дарувала дивовижне відчуття єднання, а ще гордість за те, що освітяни Свалявського району та керівники галузі – талановиті, творчі, справжні професіонали.

Закінчилося свято мудрості й пізнання святковим фуршетом.

Наталія МАЛЕТИЧ« повернутися до списку новин