Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Поради щодо профілактики ГРВІ та грипу, корона вірусу 2019-nCoV

Поради щодо профілактики ГРВІ та грипу, корона вірусу 2019-nCoV

   Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) – найпоширеніше інфекційне захворювання в світі, до якого люди сприйнятливі, незалежно від віку, статі та соціального положення. До групи ГРВІ  належать грип, риновірусна, респіраторно-синцитіальна, аденовірусна інфекції та інші гострі запальні захворювання органів дихання.
   ГРВІ небезпечні розвитком ускладнень (риніти, синусити, отити, пневмонії, менінгіти ).

   Профілактика ГРВІ полягає в тому, щоб уникати зустрічі з вірусами і підвищувати стійкість організму до вірусів.

  На 100% захистити себе від ризику зустрічі з вірусами неможливо, оскільки всі ми живемо в суспільстві. Наприклад, вірус грипу може кілька діб залишатися життєздатним в домашньому пилу або засохлій  слині. Але ризик інфікування можна знизити, дотримуючись наступних рекомендацій.

1. Уникайте місць великого скупчення людей, особливо в періоди спалаху захворюваності на ГРВІ.

2.  Намагайтеся якомога частіше мити руки. Згідно з висновками швейцарських учених, деякі віруси грипу можуть жити на пальцях до 30 хвилин, заражаючи саму людину і оточуючих. Можна обробляти руки вологими гігієнічними або дезінфікуючими серветками.

3. Намагайтеся якомога рідше доторкатися до очей, рота і носа – вони є «воротами» для потрапляння  вірусу у ваш організм.

4.  Регулярно провітрюйте приміщення, в якому ви перебуваєте. Вірусні частинки залишаються небезпечними годинами і навіть цілодобово в  теплому, сухому, нерухомому повітрі. З тієї ж причини важливо робити вологе прибирання приміщень.

5.     Декілька разів на день полощіть рот і промивайте ніс. 

Як підвищити стійкість до вірусів ?

1.     Найприродніший спосіб підвищити захисні сили свого організму – вести здоровий спосіб життя. Повноцінний сон, збалансоване харчування, достатня фізична активність, прогулянки на свіжому повітрі, уникнення стресових ситуацій зміцнять імунітет .

2. У житлових приміщеннях важливо підтримувати оптимальні параметри температури і вологості повітря. Завдяки цьому слизові оболонки дихальних шляхів будуть нормально функціонувати, забезпечуючи місцевий імунітет. З цієї ж причини потрібно пити достатню кількість  рідини .

3.  Попередньо порадившись з лікарем, для зміцнення імунітету в період спалаху ГРВІ можна поприймати вітаміни, насамперед С, А і групи В.

4.  До продуктів, які вважаються природними захисниками імунітету, відносяться часник, шипшина, мед, журавлина, цитрусові, морква. Вони забезпечують організм вітамінами і підвищують опірність інфекціям, тому включіть їх у свій раціон.

5.  Підвищити стійкість організму до вірусів можна за допомогою щеплення. Сучасні протигрипозні вакцини добре переносяться і мають високу профілактичну ефективність . Але неможна вакцинуватися під час епідемії, це необхідно робити заздалегідь. Також неможна щепитися від грипу тим, хто має непереносимість компонентів протигрипозної вакцини, людям з гострими захворюваннями або загостренням хронічних .

 

6. А от різноманітні імуностимулятори та імуномодулятори не є панацеєю від вірусів.  Добирати та приймати їх потрібно індивідуально, тільки за рекомендацією лікаря-імунолога. Самолікування цими препаратами, всупереч очікуванням зміцнити імунітет, може привести до зворотного ефекту. Безконтрольний прийом стимуляторів імунітету спровокує пригнічення власних захисних сил організму, може викликати загострення хронічних захворювань.


 « повернутися до списку новин