Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Напередодні Дня працівників освіти, який щороку відзначається в першу неділю жовтня, в Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” відбулися обласні урочистості.

Напередодні Дня працівників освіти, який щороку відзначається в першу неділю жовтня, сьогодні в Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” відбулися обласні урочистості.

Розпочинаючи захід, директор департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА, заслужений працівник освіти України Ганна Сопкова, звернулася до присутніх:

«В період пандемії кожний засновник, кожний керівник закладу освіти зобов’язані на кожному робочому місці створити безпечні умови праці і навчання. Але разом з тим, я переконана, - ми з вами витримаємо і цей виклик. Ми змушені. Ми зобов’язані. Бо в наших руках - дитина. Кожен раз, коли я виступаю перед аудиторією освітян, не перестану повторювати, - на Закарпатті найкращі діти, і у них найкращі педагоги. Я щиро хочу, щоб кожен учень, вихованець, студент низько вклонився своєму вчителю за його титанічний труд, – наголосила Ганна Сопкова.

Перший заступник голови Закарпатської ОДА Олег Коцюба привітав освітян від імені голови ОДА Олексія Петрова та від себе особисто:

«Дійсно, Ганна Іванівна знає, якщо ми з разом нею працюємо в режимі 24 на 7, то голова ОДА Олексій Геннадійович ще знаходить додатковий час щоб відстоювати інтереси всіх закарпатців, у тому числі, працівників сфери освіти. І на сьогоднішньому засіданні сесії обласної ради розглядається досить велике коло питань освітньої галузі.

Професія учителя – унікальна. Бути учителем – це вміти зацікавити, вірно подати інформацію, вислухати, почути. Одночасно бути жорстким і бути толерантним, бути терплячим, інклюзивним та ексклюзивним, бути креативним. Це надзвичайна сенситивність. Професія вчителя – це формування нашого майбутнього.

Важливо, коли через багато років після закінчення школи, приходить до свого вчителя з подякою учений, сивочолий генерал, високий чин, успішний підприємець і дякує своїй першій вчительці, дякує всім учителям за те, що у досягненні тих висот вони заклали свій перший камінь, свій фундамент. І у підтвердження цього, я хочу процитувати слова закарпатської поетеси Олени Пекар,
« ......Вчились ми, зростали,
І такими стали,
Щоб ніяка сила
Нас не підкосила.
Все в житті ще буде,
Різні в ньому долі,
Та за те, що люди -
Дякуємо школі».

Відтак, 17 кращих педагогів області відзначили обласними педагогічними преміями імені Августина Волошина.

Як повідомила Г.Сопкова, відзнаку напередодні професійного свята присуджують з 2008 року за поданням педагогічних колективів закладів освіти, місцевих органів управління освітою. За весь час премію вже отримали 240 найкращих педагогів з усього Закарпаття. Цьогоріч розмір премії становить 10 тис. грн.

Лауреатами премії стали:

Єва Елемирівна Борисова - заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель української мови та літератури НВК „Загальноосвітня школа І ступеня з угорською мовою навчання - угорськомовна гімназія”  Ужгородської міської ради.
Спачинська Алла Іванівна - заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель історії Мукачівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №20 ім. О.Духновича Мукачівської міської ради.
Мочарник Василь Васильович - начальник управління освіти, релігій та у справах національностей виконавчого комітету Хустської міської ради.
Мешко Лідія Миколаївна - учитель початкових класів Великоберезнянського ліцею Великоберезнянської районної ради.
Ярема Марія Михайлівна - директор Виноградівської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 8 Виноградівської районної ради.
Хміль Олена Михайлівна - учитель хімії, заступник директора з навчально-виховної роботи Воловецького опорного закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів Воловецької  районної ради.
Хіль Світлана Василівна - учитель англійської мови Ільницького спортивно-гуманітарного ліцею Іршавської районної ради.
Зубанич Оксана Михайлівна - директор Келечинського НВК „Загальноосвітній навчальний заклад І – ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад” Міжгірської районної ради.
Возняк Любов Іллешівна - учитель математики Верхньовизницької ЗОШ І – ІІІ ступенів Мукачівської районної ради.
Пилип Ельміра Елемірівна - учитель історії та правознавства, словацької мови Тур’я-Реметівської ЗОШ І – ІІІ ступенів Перечинського району.
Олійник Мар’яна Юріївна - учитель хімії, заступник директора з навчально-виховної роботи Лазещинської ЗОШ І – ІІІ ступенів Рахівської районної ради.
Данайканич Вікторія Вікторівна - учитель біології Свалявської ЗОШ І – ІІІ ступенів №2 Свалявської районної ради.
Горгош Людмила Іванівна - заступник директора з навчально-виховної роботи Середнянської ЗОШ  І – ІІІ ступенів Ужгородської районної ради.
Андьол Олена Юріївна - методист районного методичного кабінету відділу освіти Хустської РДА.
Шипович Юрій Юрійович - учитель української мови та літератури опорного закладу освіти „Плосківський ліцей Полянської сільської ради Свалявського району” Полянська ОТГ.
Острешко Леся Михайлівна - заступник директора з виховної роботи, вчитель української мови та літератури Тячівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 1  ім. В Ґренджі-Донського Тячівської міської ради Тячівська ОТГ.
Лукач Андріанна Юліївна - завідувач обласного методичного центру при департаменті освіти і науки облдержадміністрації.

Під час заходу також було нагороджено учнів-переможців обласного конкурсу „Малюнок, вірш, лист до мами”, що проводився у 2020 році до Дня матері, і відзначено педагогічних працівників, які їх підготували.

Ганна Сопкова:
«П’ять років поспіль у нас на Закарпатті проводиться обласний конкурс до Дня матері «Малюнок, вірш, лист до мами». Навіть в умовах карантину до Конкурсу долучилися учні та вихованці 474 закладів освіти. Ми підбили його підсумки. Якщо в попередні роки ми нагороджували переможців цінними призами – годинниками, то цьогоріч, за ініціативи голови ОДА Олексія Петрова, прийнято  рішення  нагородити учнів-переможців грошовими преміями: за І місце – 3 тис.грн, за ІІ місце – 2.5 тис.грн, за ІІІ місце – 2 тис.грн, заохочувальний приз – 1 тис.грн. в усіх трьох номінаціях.

Учениця Сторожницької ЗОШ І-ІІІ ступенів Ужгородського району Олександра Мазютинець виконала свій «Вірш мамі», з яким посіла І місце.

Свято продовжила концертна програма, яка містила  виступи солістів «ПАДІЮНу», ансамблю танцю «Танцювальна корпорація друзів», студії сучасного танцю «Бліц», секції художньої гімнастики.  « повернутися до списку новин