Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Плекати креативно мислячу особистість – обов’язок кожного вчителя

       Велика роль у Керецьківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів надається роботі з обдарованими дітьми.

   Кожен учитель покликаний виявити та плекати творчо обдаровану дитину, виховувати креативно мислячу особистість. Адже діти – це майбутнє нашої України. Від того, якими вони підуть у життя, залежить майбутнє нашої держави.

    У школі працює методист відділу освіти Свалявської РДА Лариса Василівна Андрела. Вона завжди у творчому пошуку, знаходить такі шляхи, форми, методи роботи з дітьми, які розвивають творчу, духовно багату, морально зрілу особистість.

    Із цією метою вона проводить цікаві, неординарні заходи, які дають змогу виявити обдарованих дітей та працювати з ними поглиблено. Тому її учні щороку є призерами різноманітних мовно-літературних змагань на районному та обласному  етапах.

    Такі заходи вона практикує в районі. Напрочуд цікавим був майстер-клас «Кращий знавець синтаксису» серед учнів 11-х класів району. ЇЇ учениця Валентина Кривка стала найкращим знавцем.

    Днями в рідному закладі освіти проведено майстер-клас із обдарованими дітьми «Кращий знавець теорії літератури між учнями 6-х класів», який підготувала Лариса Василівна.

     Атрибутами свята були вишиті скатертини на столах учасників та членів журі, національні українські костюми учасників, учителя та вболівальників, презентація до конкурсу, пісенне оформлення патріотичної тематики.

    Затамувавши подих, учасники та гості свята слухали прекрасну, емоційну розповідь про значення мови як духовного скарбу кожної людини, її неоцінені багатства та достоїнства: мелодійність української мови, про неодноразові її перемоги на Всесвітніх конкурсах мов, синонімічно-фразеологічне багатство мови, пріоритетність серед пестливих слів та пісенне багатство. Учитель акцентувала увагу на засобах виразності української мови, якими рясніють твори митців. Тому Лариса Василівна й обрала тему конкурсу «Кращий знавець теорії літератури серед учнів 6-х класів», метою якого було: узагальнити знання учнів 6 класу з теорії літератури;         розвивати творчі здібності учнів; виховувати любов до рідного слова; формувати емоційно-естетичні смаки; визначити переможця змагання.

       Були визначені такі змагальні етапи: «Теоретична розминка», завдання «Знайти відповідний художній засіб» , «Взаємопитання», «Фразеологізм – родзинка», завдання «Назвати три різні художні засоби», етап з уболівальниками «Емоційно-натхненна розповідь казок про художні засоби», які створила Лариса Василівна.

     Найскладніший етап змагання полягав в аналізі поетичного твору. Під час виконання завдання звучали пісні про мову у виконанні ансамблю «Керечаночка» під керівництвом Марини Іванівни Сакаль.

      У чесній боротьбі серед команд першість посіли учасники 6-Б класу.   Кращим знавцем теорії літератури стала Юліанна Маровді (6-А), яка отримала своєрідну медаль «Найрозумніший», друге місце посіла Євгенія Іваниш (6-Б), третє – Олександра Титинець (6-Б). Усі учасники були нагороджені грамотами.

    Цей захід довів, що шестикласники володіють теорією літератури не гірше учнів старших класів, а деякі ? навіть краще, бо лише в систематичній та наполегливій роботі вчителя з учнями досягається висока результативність знань, умінь і навичок.

   Дирекція школи відмітила високу організацію та змістовне проведення заходу й запропонувала  іншим учителям проводити майстер-класи з обдарованими дітьми.

 

           
Марія Дочинець,
заступник директора з виховної роботи
                         Керецьківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

 

                  

 

 « повернутися до списку новин