Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель

День Соборності – це нагадування про те,

що сила нашої держави – в єдності українських земель.

 

   22 січня 1919 року увійшло до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Собор душі є у кожного із нас, а одним із головних завдань собору душі є знати і пам’ятати свою історію.

   Виховання патріотизму молоді – одна з найактуальніших тем сьогодення, бо кожен розуміє, що тільки в єдності та згуртованості український народ зможе подолати всі негаразди та труднощі.

   Протягом січня у закладах освіти району відбулися інформаційно-просвітницькі заходи, спрямовані на виховання в учнівської молоді почуття патріотизму, поваги до минулого українського народу, утвердження демократичних цінностей і пройшли під знаком єднання українського народу та під загальним гаслом «Єдина і неподільна Україна» з використанням історичних паралелей подій, пов’язаних із боротьбою українців за єдність держави у минулому столітті й нинішньою звитягою народу проти експансії на українські землі.

   У закладах загальної середньої освіти району проведено виховні години «Україна – єдина Соборна держава», «Славетні імена України», «Великі творці Соборності», інформаційні хвилинки «Соборність України. Естафета поколінь: від діда-прадіда до онука», бесіди, тематичні уроки, круглі столи, диспути, бесіди, загальношкільні виховні заходи, присвячені політичним та історичним подіям в утворенні і зміцненні української державності, історії та діяльності Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

   Проведено низку заходів, направлених на донесення ідеї єдності та гордості за Україну, а саме:

- інформаційно-виховні години «Україна – єдина країна» для учнів 1-4 класів;

- інформаційно-виховні години «Ми різні – і в цьому наше багатство, ми єдині – і в цьому наша сила» для учнів 5-9 класів;

- тематичні уроки для старшокласників «Історія України і державотворення», «Значення Соборності в процесі державотворення України»;

- мультимедійні презентації «Свою Україну любіть», «День Соборності. Погляд у минуле та сучасність»,

- тиждень історії, присвячений Дню Соборності України.        

   У шкільних бібліотеках оформлено книжкові тематичні виставки «Україна: Схід і Захід разом», «Соборна Україна: від ідеї до життя». Запропоновано для обговорення публіцистичні матеріали: Одарченка П. «Видатні українські діячі», статті, нариси Солдатенка В.Ф. «Українська революція. Історичний нарис», Верстюка В. «Діячі Української Центральної Ради. Бібліографічний довідник».

   Учителі образотворчого мистецтва залучили учнів 5-11 класів до конкурсу малюнків та стіннівок «Соборна Україна – це значить, що наша Держава – єдина!», «Історія України і державотворення», «Я живу в Україні».

   Учителі історії та права разом із учнями 9-11 класів провели краєзнавчу презентацію з історії української державності «На шляху до свободи та незалежності», засідання за «круглим столом» «Історія та сьогодення української Соборності», історичні п’ятихвилинки під гаслом «22 січня 1919 року – визначальна подія у державотворенні України».

   Лідерами учнівського самоврядування організовано перегляд та обговорення документальних фільмів «Обличчя купюри. Михайло Грушевський», «Свято Злуки. Політика пам’яті» та «Апельсинова долька» Ігоря Кобріна, бесіди-вікторини для учнів 3-4 класів «Що ми знаємо про Соборність України», експрес – ігри для учнів 5-6 класів «Що ти знаєш про Україну?».

   До проведення святкових заходів долучився Будинок школярів. Керівниками гуртків БШ було проведено майстер клас на тему «Україна єдина соборна». Вихованці гуртку «Моделювання іграшок-сувенірів» виготовляли із кольорового паперу святкові листівки із символікою України.

   А у студії образотворчого мистецтва провели майстер-клас «Малюємо український пейзаж», та заняття з розвитку художнього смаку «Україна – ти в нас єдина!».

   На уроках історії в 10-11класах розглядалися питання, пов’язані із проголошенням Акту злуки Української народної республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. У фойє була організована виставка-панорама «Соборність рідної землі – основа нації й народу. Учні 7 класу виготовили й підписали арт-листівки для воїнів АТО.

   Коли діти шкіл району, взявшись за руки, щиро співають «А ми нашу славну Україну розвеселимо», випромінюючи натхнення, завзяття та радість, серце сповнюється впевненістю та оптимізмом, що слова, які з таким запалом вони промовляють, обов’язково здійсняться. Саме таку ідею і було вкладено у флешмоб «Україна – моя велика родина».

   Тренерами спортивних секцій ДЮСШ були проведені спортивно-патріотичні змагання з волейболу 9-11 класів «Єднання заради Незалежності». Дві години захоплюючої, емоційної боротьби принесли велике спортивне задоволення всім учасникам змагань.

   Того ж дня гуртківці роїв Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») закладів освіти на виховному занятті «Що цікавого я знаю про Україну» взяли участь у грі-вікторині і показали високі знання з історії та сучасності України. 21 січня  гуртківці БШ «Студії образотворчого мистецтва» виготовляли листівки «З Днем Соборності України» для воїнів АТО.

   22 січня в закладах освіти була проведена лінійка – «Хай квітне наша Україна».

   Всі заходи, проведені у закладах освіти району до Дня Соборності, були масштабними і водночас надзвичайно щирими.

Методист РМК  відділу освіти

                                                           Наталія ЛАДАНІ« повернутися до списку новин