Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Розширене засідання колегії відділу освіти Свалявської РДА 2019-2020 н.р.

Розширене засідання колегії відділу освіти Свалявської РДА 2019-2020 н.р.

 

27 серпня 2020 року освітяни району традиційно зібралися напередодні початку нового 2020-2021 навчального року на розширене засідання колегії відділу освіти. Провела його головна освітянка району, начальник відділу освіти, кандидат педагогічних наук Едіта Василівна Грабар. Засідання проходило у нетрадиційному форматі (в онлайн-режимі на платформі Cisco Webex Meeting) з метою дотримання всіх санітарно-епідеміологічних вимог.

Серед запрошених були голова Свалявської районної державної адміністрації Р.В.Тарабій та заступник голови Свалявської райдержадміністрації І.І.Русин. Голова районної держадміністрації розпочав засідання з привітання усіх освітян Свалявщини з початком нового навчального року та зазначив, що приємно вражений їх плідною роботою та результативністю. Насамкінець побажав натхнення та нових звершень на освітянській ниві.

На порядку денному розширеного засідання колегії відділу освіти було обговорено такі питання:

1. Про організований початок нового навчального року в умовах адаптивного карантину.

2. Про підсумки розвитку освітньої галузі району у 2019-2020 навчальному році та завдання на 2020-2021 навчальний рік.

3. Про нагородження переможців всеукраїнських олімпіад та конкурсів, а також учителів, які їх підготували.

4. Про успіхи та досягнення випускників 11 класів під час складання державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.

5. Про кандидатуру на нагородження щорічною обласною премією імені Августина Волошина.

Щодо першого питання Е.В.Грабар наголосила, що у зв’язку з тим, що заклади освіти розпочинають роботу 1 вересня в умовах карантинних обмежень, то відділ освіти рекомендує здійснювати навчально-виховний процес із запровадженням різних форм роботи – змішаної, дистанційної тощо, залежно від епідеміологічної ситуації у регіоні. Педагогічна рада закладу освіти повинна прийняти відповідне рішення щодо вибору форми навчання і повідомити про це відділ освіти.

Також начальник відділу зазначила, що відділ освіти надіслав у заклади освіти лист із рекомендацією зареєструватися та пройти курс навчання, розроблений МОН України щодо організації 2020-2021 н.р. та запровадження форм дистанційного і змішаного навчання. Відповідно до поданої керівниками інформації на цей курс цьогоріч зареєструвалося 88 керівників та педагогічних працівників закладів освіти.

Перші спроби використання дистанційного навчання працівники закладів освіти пройшли у минулому навчальному році, тож за цей період часу вже здобутий певний досвід, який можна використати у разі потреби.

Перший дзвоник відділ освіти рекомендував провести у вигляді години класного керівника на тему за вибором: «Рік математичної освіти в Україні», «Безпека людини, її життя і здоров’я як найвища соціальна цінність», «Україна – це ми», «Моя воля – моя відповідальність»,  «За нами майбутнє твоє, Україно», «Школярі об’єднують Україну» тощо.

Крім того, начальник відділу рекомендувала не проводити масові урочистості з метою уникнення скупчення людей та наполягала на тому, щоб усі постанови, рекомендації, накази, листи Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Головного санітарно-епідеміологічного лікаря України, Закарпатської ОДА, департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА, Свалявської райдержадміністрації, відділу освіти Свалявської РДА були ретельно опрацьовані, доведені до педагогічного, учнівського та батьківського колективів.

Це зокрема такі нормативно-правові документи:

1. Постанова КМУ від 01.06.2020 року №586 «Деякі питання захисту дітей в умовах боротьби з наслідками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

2. «Зміни, що вносяться до постанов КМУ», затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 1.06.2020 №586.

3. Лист Закарпатської ОДА від 17.07.2020 № 06-17/1780 «Про деякі питання захисту дітей в умовах боротьби з наслідками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

4. Лист МОН України від 27.07.2020 №1/11-5026 «Щодо пропозиції виходу з кризи, пов’язаної з COVID-19».

Едіта Грабар довела до відома всіх учасників засідання, що через пандемію коронавірусу цьогоріч змінено порядок проходження щорічного профілактичного медогляду всіма учасниками освітнього процесу. До початку навчального року обов’язковою є консультація у сімейною лікаря і отримання в нього довідки форми 086/о для дітей та учнів, яких приймають до закладів освіти. Відповідно до пункту 3і постанови Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року № 291 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» на період встановлення карантину та протягом 30 днів після його закінчення дозволяється залучати до роботи працівників без проходження відповідного профілактичного медичного огляду, якщо строк вищевказаного огляду припав на період карантину. Одночасно начальник відділу  наголосила, що обов’язкові медичні огляди проводяться за рахунок роботодавців і покриваються за рахунок коштів, передбачених кошторисом на утримання закладу.

Також присутніх було ознайомлено, що цей навчальний рік – Рік математичної освіти, який було оголошено на виконання Указу Президента України від 30.01.2020 року №31/2020 «Про оголошення 2020-2021 навчального року Роком математичної освіти в Україні». Зважаючи на вищезазначене, начальник відділу попросила всіх присутніх на колегії в 2020-2021 навчальному році зосередити більше уваги на викладанні цього предмета і затвердити у навчальних закладах план заходів із метою популяризації математики та привернення уваги до важливості опанування предметом.

Щодо питання «Про підсумки розвитку освітньої галузі району у 2019-2020 навчальному році та завдання на 2020-2021 навчальний рік» Едіта Грабар зазначила, що звіт начальника відділу освіти та презентацію до нього було надіслано на електронні адреси всіх закладів освіти для ознайомлення, а також висвітлено на сайті відділу освіти.

У питанні «Про нагородження переможців Всеукраїнських олімпіад та конкурсів, а також учителів, які їх підготували» очільниця зазначила, що цьогоріч за сприяння голови Свалявської РДА Р.В.Тарабія учні, які стали переможцями всеукраїнських олімпіад та конкурсів, а також учителі, які їх підготували, отримають премії відповідно до вищезазначеного наказу, а саме:

1. Переможці Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів ІІІ етапу: диплом І ступеня – 2800 гривень (1 учень), диплом ІІ ступеня – 2000 гривень (6 учнів), диплом ІІІ ступеня – 1500 гривень (6 учнів). Загальна сума – 23 800 гривень.

2. Переможці ІІІ етапу конкурсів: ХІІІ Міжнародного конкурсу еколого-валеологічної спрямованості «Метелики – німий шедевр природи», Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика, ХІХ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, обласного конкурсу «Малюнок, вірш, лист до мами» – 1100 гривень (9 учнів), «Захисники України: історія та сьогодення» – 1200 гривень (1 учень). Загальна сума – 11100 гривень.

Учителі, які підготували переможців, у вересні отримають премії у розмірі посадового окладу.

Стосовно четвертого питання «Про успіхи та досягнення випускників 11 класів під час складання державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання» Едіта Василівна наголосила, що цьогоріч у свалявських закладах освіти учні, студенти та випускники минулих років із кількох районів проходили тестування із чотирьох предметів: українська мова та література (30 червня), історія України (9 липня), біологія (13 липня) та географія (15 липня).

У 2020 році у районі повну загальну середню освіту у закладах ЗЗСО здобуло 163 учнів, 115 із них складало ДПА у формі ЗНО з української мови (71 % від загальної кількості). 28 учнів отримали бали високого рівня (24%). У ДПА у формі ЗНО з історії України взяло участь 72 учні (44%). Бали високого рівня отримали 19 учнів (26%). У ДПА у формі ЗНО з математики взяло участь 49 учнів (30%). Бали високого рівня отримало 5 учнів (10%). У ДПА у формі ЗНО з біології взяло участь 44 учнів (27%). Бали високого рівня отримало 13 учнів (30%). У ДПА у формі ЗНО з англійської мови взяло участь 35 учнів (21,5%). Бали високого рівня отримало 12 учнів (34%). У ДПА у формі ЗНО з географії взяло участь 19 учнів (11,7%). Бали високого рівня отримав 1 учень (5%). У ДПА у формі ЗНО з хімії взяло участь 4 учнів (2,45%). Бали високого рівня отримали 2 учні. У ДПА у формі ЗНО з фізики взяло участь 3 учнів (1,8%). Одного 9-бальника маємо у Дусинській ЗОШ І-ІІІ ступенів. У ДПА у формі ЗНО з німецької мови взяли участь 2 учні (1,2%). 11-бальницю маємо у Дусинській ЗОШ.

Із 10 золотих та 2 срібних медалей не було підтверджено лише одну золоту. Варто відзначити, що медалістка Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 Піпак Вікторія, яка підтверджувала золоту медаль за результатами ДПА, отримала по 12 балів з усіх трьох предметів (математика, українська та англійська мови).

Останнім стало питання «Про кандидатуру на нагородження щорічною обласною премією імені Августина Волошина». Цього року до відділу освіти надійшло одне подання на нагородження вчителя Данайканич Вікторії Вікторівни, вчителя біології Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Свалявської районної ради Закарпатської області. Члени колегії підтримали цю кандидатуру одноголосно. Також члени колегії одноголосно проголосували за прийняття рішення колегії у цілому. Рішення колегії було надіслано всім учасникам зібрання у заклади освіти для опрацювання на педагогічних радах.

Насамкінець Е.В.Грабар зазначила, що всім освітянам зараз доводиться працювати у нелегкий час за умов карантину, дистанційного навчання тощо, коли кожен шукає нові шляхи надання освітніх послуг. Водночас цей період показав, що вчителі – творчі й винахідливі особистості, які вміють виходити із будь-якої складної ситуації, та додала, що покладається на мудрість працівників галузі освіти, професіоналізм і терпіння та вірить, що всі разом ми зможемо реалізувати непрості завдання, що стоять перед сучасною українською освітою та наукою. Побажаннями злагоди, добра, натхнення і задоволення від результатів своєї праці всім працівникам освіти району Едіта Василівна Грабар завершила чергове розширене засідання колегії відділу освіти.

 « повернутися до списку новин