Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Мудрість наставника ніколи не згасне

               

Мудрість наставника ніколи не згасне

           Високе прагнення до самовдосконалення, працездатність, постійний педагогічний пошук, закоханість у справу – це ті головні риси професійного іміджу, якими володів  учитель математики Середа Олексій Іванович. 
           Уродженець с. Новоставці  Хмельницької області більшу частину свого життя прожив на Закарпатті, ставши його частинкою. 
           Педагогічну діяльність розпочав у школі-інтернаті с. Нижні Ворота Воловецького району, працюючи заступником директора з навчально-виховної роботи. Із 1980 року Середа О.І. працював у Свалявській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів №4 вчителем математики. 
           Середа О.І. – ініціатор створення на базі школи кіно-фото-кореспондентського гуртка, який сприяв у виборі майбутніх професій учнів.  Велика заслуга вчителя у дослідницькій роботі, яка проводилася у школі. Разом із ветеранами Великої Вітчизняної війни був знятий документальний фільм про Колбасюка Василя Федоровича, ветерана Другої світової війни.
           Разом із своїми вихованцями здібний організатор постійно надавав посильну допомогу дитячому обласному Будинку дитини. 
           Педагог-лідер, дослідник, ерудит із високим рівнем професійної підготовки, вимогливий до себе і до своїх вихованців, ініціативний, завжди творчий – всі ці якості надихали  педагогів та учнів до  бажання бути таким, як  він.
           Праця вчителя високо оцінена районним та обласним відділами освіти, Державними нагородами, Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України. Та найбільшою нагородою є пам’ять та вдячність вихованців, які ніколи не забудуть свого наставника. 
        8 жовтня 2019 року Середа Олексій Іванович відійшов у вічність, але світлі спогади про  школу, про найкращого в світі вчителя учні зберігають і понині,  продовжуючи  його справу та передаючи мудрість, людяність наступним поколінням.        
      

 

Колектив Свалявської ЗОШ І-ІІ ступенів №4« повернутися до списку новин