Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Вік живи – вік учись!

Вік живи – вік учись!

 

Відомо, що справжній учитель повинен вчитися упродовж усього життя. Чим більше людина пізнає, тим більше розуміє, скільки ще корисного можна для себе почерпнути. Сьогодні важливо, щоб учитель був творчою, саморозвиненою особистістю. Адже саме він має великий вплив на формування світогляду людини, яку він навчає.

Ось і я закінчила чергове навчання. Юним студентом у групі мене назвати не можна, але розвиватися, як я вже зазначала, потрібно все життя. Я хотіла би сказати всьому світу, що самовдосконалення – це прекрасно. Ми маємо підвищувати свою кваліфікацію постійно. Хочу подякувати нашим наставникам, зокрема Тетяні Юріївні. Сподіваюся на подальшу співпрацю.

Я мала можливість прослухати цікавий 150-годинний курс «Терапія творчістю: від теорії до практики». Це повний курс, який дозволяє познайомитися з усіма напрямами терапії творчістю та отримати великий набір технік для практичного застосування. Він складався із трьох модулів:

1. Психотерапія засобами мистецтва.

2. Сучасні техніки арт-терапії.

3. Музична терапія в освітньому просторі.

Всі учасники курсу на практиці відчули силу мистецтва, оскільки техніки терапії творчістю апробували на собі.

Ми познайомилися із такими напрямами:

- тілесна терапія;

- ізотерапія;

- мандалотерапія;

- фототерапія;

- ландшафтна терапія;

- пісочна терапія;

- казкотерапія;

- метафоричні асоціативні карти;

- арт-колаж;

- лялькотерапія;

- глинотерапія та тістопластика;

- музична терапія;

- інтермодальна терапія.

Під час навчання ми пройшли практикум, майстер-клас, тренінги, навчилися реалізовувати творчий підхід до рішення професійних завдань, мобілізовувати власний творчий потенціал, знаходити вихід зі складних життєвих обставин засобами арт-терапії, інтерпретувати, прогнозувати, коригувати поведінку суб’єктів освітнього процесу, опираючись на невербальні компоненти та продукти арт-діяльності.

Недаремно у народі кажуть: вік живи – вік учись.

Вікторія Лях,

учитель Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3« повернутися до списку новин