Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Якщо ти борешся і не здаєшся - це і є сила!

Якщо ти борешся і не здаєшся - це і є сила!

      Батьки нерідко побоюються віддавати дітей, особливо дівчаток, у секцію важкої атлетики. Адже є навіть таке уявлення, що тренування зі штангою негативно впливає на зріст людини, начебто «притискають» її до землі на відміну від, скажімо, гри у баскетбол, де суцільні гулівери.

   І це уявлення хибне!  Багаторічне дослідження  докторів медичних наук різних країн аргументовано доводять, що штанга – не ворог здоров’ю. Навпаки, тренування зі штангою здатні принести велику користь, істотно зміцнити здоров’я. При цьому гартують і такі позитивні риси, як наполегливість, цілеспрямованість, сила волі. Все це потім неабияк знадобиться в житті.

    Всі хто є прихильником, вболівальником і був присутнім 25 січня на Чемпіонаті Закарпатської області з важкої атлетики серед юніорів до 20 років, що проходили в м. Свалява, на базі Свалявського технічного коледжу,  побачили, скільки там змагалося красивих, фізично і духовно, гармонійно розвинених спортсменів різної вагових категорій. Вони неодноразово довели, що важка атлетика – це дуже сильний вид спорту.   

      Вітальним словом відкрив змагання  голова районної державної адміністрації Роман Тарабій, який зазначив, що важкоатлетичний спорт потребує неабиякої витривалості сили та мужності і РДА всіляко сприятиме розвитку спорту району.  Мирослава Ливч – голова районної ради  побажала перемоги найсильнішому. Відзначила важкоатлетів:  Сергія Фотула (тренер ДЮСШ, МС України з важкої атлетики), Михайла Ступіна (МС України з важкої атлетики), Василя Безика (КМС України  з важкої атлетики) грамотами районної ради та грошовими винагородами. Подякувала тренерам Свалявської ДЮСШ та спортсменам і запевнила, що і надалі районна рада буде підтримувати даний вид спорту. Також привітав всіх спортсменів, вболівальників, прихильників важкої атлетики голова федерації важкої атлетики в Закарпатській області, майстер спорту Радянського Союзу, майстер спорту України, рекордсмен спорту серед майстрів – Михайло Гал. Присутні на Чемпіонаті були депутат районної ради Василь Петьовка та директор ДЮСШ Олександр Головнич. Головний суддя змагань  - Василь Попович.

70 учасників з шести районів Закарпаття змагалися у різних вагових категоріях, з яких 16 важкоатлетів представляли Свалявську ДЮСШ. На п’єдесталі переможцями  стояли такі наші вихованці:

Михайло Ступін – І місце (вагова категорія 89. Сума двоборства 278 кг.)

Денис Чонка – І місце (вагова категорія 81. Сума двоборства 207 кг.)

Василь Безик – ІІ місце (вагова категорія89. Сума двоборства 253 кг.)

Дмитро Зеленько – ІІ місце (вагова категорія 73. Сума двоборства 201 кг.)

Петро Гебеш – ІІ місце (вагова категорія 55. Сума двоборства 148 кг.)

Олексій Белов – ІІІ місце (вагова категорія 55. Сума двоборства 131 кг.)

Отто Зеленько – ІІІ місце (вагова категорія 67. Сума двоборства 158 кг.)

    Призерів змагань нагороджено грамотами, кубками. Тренери  команд – В.В. Попович, С.М. Фотул.

     Я впевнена, що виходячи на помост, беручи в руки штангу певної ваги, кожен спортсмен подумав: «Все буде добре! Я зможу!». А й справді, в спорті треба бути впевненим у собі. Інколи просто неможливо досягнути хороших результатів без оптимізму. Спорт вчить дітей, а також дорослих бути терплячими і стриманішими, вчить самоконтролю, увазі та дисципліні, а ще виховує вольові якості.

   Займайтесь спортом та будьте здорові!

Фото: Володимир Попович

 

Вікторія Титинець

заступник директора Свалявської ДЮСШ

 

 

 « повернутися до списку новин