Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Спортивного гарту – не бракне

 

Спортивного гарту – не бракне

Довели призери „Шкіряного м’яча” та учасники „Велопробігу єдності”

 

Школярі Свалявщини здатні не лише завзято та добре навчатися, успішно долати спортивні вершини, поєднуючи приємне з корисним, вони також уміють. Причому, роблять, випромінюючи цілий оберемок позитивних емоцій. Звідки я це знаю? Мала нагоду долучитися до „Велопробігу єдності” у рамках Всеукраїнського заходу „Увага! Діти на дорозі!”, який для розумних, допитливих та активних хлопчиків і дівчаток організував відділ освіти Свалявської РДА.

Стартували учні Свалявської гімназії, Дусинської, Неліпинської, Свалявських загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів №1, №2, №3 перед адмінбудинком Свалявської районної ради та райдержадміністрації разом з вчителями фізкультури, організованою групою, не порушуючи правил дорожнього руху, та, як і годиться, –  у супроводі поліцейського ескорту.

Жвавими вуличками райцентру, відтак минаючи прилегле Сваляві охане Неліпино педалі крутили аж до самої Сасівки, а, їдучи, милувалися туманно-прохолодною красою довколишньої природи, котра вабила до себе м’якими осінніми барвами: від золотаво жовтої до вогнисто-помаранчевої й земельно-коричневої.

Зробивши на згадку кілька  світлин, школярі під час велоподорожі отримали не лише моральну, а й естетичну насолоду, ну, а супроводжуючі дорослі, в числі яких, окрім вчителів-фізкультурників загальноосвітніх шкіл, також директор Свалявської ДЮСШ  Олександр Головнич, його заступник Вікторія Титинець та провідний спеціаліст відділу освіти Свалявської РДА Марія Дребітко, теж вирішили часу дарма не гаяти, а нагадати юним спортсменам правила дорожнього руху прямісінько під час коротенького перевалу.

Усе, що вивчали у рамках Всеукраїнського заходу „Увага! Діти на дорозі!”, – повторили, сили – набралися, і поїхали оглядати знамениті принади Вовчого. Чому знамениті? Пам’ятаєте пісню Олега Винника, у якій він запитує: „Зорі прозорі вгорі, вам спиться чи не спиться?”. Так-от. Кліп до візитної пісеньки, через яку дівчата з фан-клубів співака лагідно називають себе „Вовчицями”, знімали саме в урочищі поблизу Сасівки. У буквальному сенсі доторкнувшись до прекрасного (адже тільки прекрасне може надихати на творчість), хлопчики і дівчатка благополучно дісталися пункту локації – Сасівської ЗОШ.

Відтак з вітальним словом до присутніх звернулася директор навчальної установи Мар’яна Стасик:

–Коли у нашій школі довідалися про ініціативу відділу освіти організувати для школярів „Велопробіг єдності” –  працівники одностайно зійшлися на тому, що цей знаковий для всіх вас день, дорогі школярі, потрібно карбувати саме тут. Мальовничість гірської природи, чисте повітря і достойно облаштована матеріально-технічна база сприятимуть вашим високим досягненням. Спортивного гарту вам, везіння, нових перемог! Хай щастить!

Так-так, як ви вже здогадалися і азарту, і гарту, і жаги до перемог тут не бракувало. А своєрідний „старт” командно-шкільним змаганням дала начальник відділу освіти Свалявської РДА Едіта Грабар:

–Ви цілий тижень добре і старанно навчалися, правда? Але життя школяра – це не тільки навчання, онлайн-блоги та „сердечка” у соцмережах, а ще й цікавий, зоровий і по-справжньому активний відпочинок. Тому й задумали у відділі освіти Свалявської РДА влаштувати для вас об’єднуюючий велоквест. І гарно ж у нас усе вийшло! Коней своїх залізних ви на міцність перевірили,  характер – загартували і з друзями новими, переконана, теж познайомилися. Але усього цього не було б, якби не виняткова відповідальність за справу, якою займаються, ваших вчителів фізичної культури – Михайла Сигиденка, Євгена Левка, Євгена Вольфа, Володимира Поповича, Олега Гуйвана, Євгена Шегди, котрі радо доєдналися до цієї ініціативи, гостинність  колективу Сасівської ЗОШ, яка нас із вами тут радо прийняла, а також небайдужості до вашого спортивного майбутнього директора ТОВ „Голден Фрутс” та ТОВ „Кроквуд” Юрія Григи. Про його щедрий сюрприз, який приготував, дізнаєтеся трохи згодом, а поки що впевнено кажу вам: „Вперед, до перемоги!”

Тут, уже як хлопці, так і дівчата у рамках двох конкурсів змагалися як за краще знання ПДР, так і за першість у фігурному володінні велосипедом.

У підсумку учні Свалявської гімназії, Дусинської, Неліпинської, Свалявських загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів №1, №2, №3 отримали Дипломи за участь у „Велопробігу єдності” в рамках Всеукраїнського заходу „Увага! Діти на дорозі!”, за „Знання правил дорожнього руху”. Такі ж дипломи отримали команди Дусинської ЗОШ І-ІІІ ступенів – перше місце; Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 – друге; команда Свалявської гімназії – третє, а у змаганнях за „Фігурне володіння велосипедом” продемонстрували такі результати: перше місце – команда Дусинської ЗОШ;  друге –   Неліпинської ЗОШ; третє – Свалявської гімназії.

У відділі освіти Свалявської РДА запевнили: „Наступного року „Велопробіг єдності” об’єднає під своєю егідою значно більшу кількість учасників”, ну, а поки що завзятих, енергійних і уже спортивно загартованих учнів запросили на ситний і смачний обід, організований за фінансового сприяння директора ТОВ „Голден Фрутс” та ТОВ „Кроквуд” Юрія Григи.

Та не велоспортом єдиним переймається Юрій Юрійович.  Нещодавно, приміром, сам один виступив спонсором  районних змагань з футболу „Шкіряний м’яч”. Отож не встигли всі оговтатися від часу історичного матчу „Україна – Португалія”, у якому наша збірна під керівництвом володаря „Золотого м’яча” (2004) Андрія Шевченка феєрично обіграла збірну Португалії (нагадаю, у воротах чинного чемпіона Європи наші співвітчизники відзначилися двічі: на 6-ій хвилині мотиваційний гол забив Роман Яремчук, а на 27-ій пас Віталія Миколенка у переможний м’яч реалізував Андрій Ярмоленко), як нас уже аж цілих три дні дбайливо поринали в атмосферу не менш вражаючих поєдинків учні загальноосвітніх шкіл Свалявщини. А всі шанувальники футболу у цю атмосферу охоче куталися.

Відповідно до спільного Положення про змагання із футболу „Шкіряний м’яч” у 2019/2020 р. н., затвердженого начальником відділу освіти та начальником сектора молоді та спорту Свалявської райдержадміністрації, з метою підвищення рівня масовості дитячо-юнацького футболу, організації фізкультурно-оздоровчої й виховної роботи в закладах загальної середньої освіти, зміцнення здоров’я дітей, залучення їх до популярних занять футболом, виявлення здібних футболістів, популяризації та подальшого розвитку шкільного футболу, неймовірні емоції дарували фанатам і, звичайно ж, батькам та родичам (бо ж підтримка найрідніших – вже половина успіху) 19 команд закладів загальної середньої освіти району старшої, середньої та молодшої вікової груп, враження від споглядання зональних поєдинків, що проходили на базах Керецьківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Свалявської гімназії та Стройненської ЗОШ І-ІІ ступенів (фінал яких, до слова, також пройшов у Свалявській гімназії), не поступалися тим, які нещодавно панували на НСК „Олімпійський”.

У напруженій боротьбі переможцями та призерами районного етапу Всеукраїнських змагань із футболу „Шкіряний м’яч” стали команди: старша група (учні 2009 року народження): перше місце – Свалявської гімназії; друге – Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1; третє – Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3.

Середня група (учні 2008 року народження): перше місце – Свалявської гімназії; друге – Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1; третє – Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3.

Молодша група (учні 2007 року народження): перше місце – Керецьківської ЗОШ І-ІІІ ступенів; друге –   Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1; третє –  Неліпинської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

І хай змагання були не Всеукраїнського а тільки районного масштабу та й допомоги від знаменитих спонсорів, таких, як „Група компаній „Молочний альянс” чи всесвітньовідомий бренд „Соса Соlа”, ми також не мали, однак без подарунків команди не лишилися: від відділу освіти й сектора молоді та спорту Свалявської райдержадміністрації активи шкіл поповнилися спільними грамотами, а цінними матеріальними подарунками, без яких важко уявити  удосконалення спортивної майстерності футбольних команд-призерів, стали 9 шкіряних м’ячів, презентованих директором ТОВ „Голден Фрутс” та ТОВ „Кроквуд” Юрієм Григою.

Що не кажіть, а те, що на Свалявщині є люди, які підтримують розвиток рідного краю, у тому числі і спортивний, таки приємно усвідомлювати.

Ну, а нашим спортсменам, я як і всі уболівальники, побажаю нових звершень.

 

 

Наталія МАЛЕТИЧ.

 

Фото: Володимира Поповича.« повернутися до списку новин