Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

БУДІВНИЦТВО ВНУТРІШНІХ ВБИРАЛЕНЬ У ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ СВАЛЯВСЬКОГО РАЙОНУ У 2019-2020 РОКАХ

БУДІВНИЦТВО ВНУТРІШНІХ ВБИРАЛЕНЬ У ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ СВАЛЯВСЬКОГО РАЙОНУ У 2019-2020 РОКАХ

У 2019 році Міністерство освіти і науки України розпочало програму з облаштування внутрішніх вбиралень у закладах освіти під назвою «Гідність дитини», адже якісне навчання неможливе без забезпечення учнів усіма необхідними умовами. Створення або реконструкція вбиралень проходить на засадах співфінансування з місцевою владою. Так, програмою передбачено, що з місцевого бюджету повинно надійти не менше 10 відсотків від загальної суми.

У зв’язку із вищезазначеним у 2019-2020 роках відділ освіти Свалявської РДА здійснив низку будівництва та реконструкцій внутрішніх вбиралень у закладах загальної середньої освіти, які цього потребували.

 

У 2019 році завершено облаштування внутрішніх вбиралень у Свалявській загальноосвітній школі І ступеня № 5, проведене відділом освіти Свалявської РДА за кошти освітньої субвенції, виділеної Міністерством освіти і науки України для покращення санітарно-гігієнічних умов у закладах загальної середньої освіти. Вартість робіт склала 228813 грн., що включає роботи з облаштування приміщення школи внутрішніми санвузлами та підключення до центральної мережі водовідведення (виконавець робіт – ФОП О.Софілканич).


   

      

    

У 2019 році завершено будівництво внутрішніх вбиралень у Свалявській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 Свалявської районної ради Закарпатської області. Вбиральні облаштовано у новому корпусі будівлі, де навчається 447 учнів. Загалом у Свалявській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 здобувають освіту 689 дітей, надають освітні послуги 67 педагогів та 23 технічних працівників, які забезпечують чистоту та належний стан приміщень.

Загальна кошторисна вартість будівництва внутрішніх вбиралень, реконструкцію яких відділ освіти проводив у цьому навчальному році, становила 974693 грн., із них 700512,8 грн. – кошти з освітньої субвенції, 126862,57 грн. – кошти з місцевого бюджету. Відповідно до проектно-кошторисної документації підрядником було проведено низку робіт: змінено функціональне призначення приміщення під вбиральні кімнати, влаштовано перегородки із газоблоків, замінено всю систему водопостачання та каналізації, внутрішнє опорядження приміщення тощо (виконавець робіт – ФОП Ф. Гелетей).

   

      

У 2019 році завершено будівництво внутрішніх вбиралень у Свалявській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 Свалявської районної ради Закарпатської області. Вбиральні облаштовано у старому корпусі будівлі, де навчається 407 учнів.

Загальна кошторисна вартість будівництва внутрішніх вбиралень – 200 тис. грн., кошти було виділено із районного бюджету. Відповідно до проектно-кошторисної документації підрядником було проведено низку робіт: змінено функціональне призначення приміщення під вбиральні кімнати, влаштовано перегородки із газоблоків, замінено всю систему водопостачання та каналізації, внутрішнє опорядження приміщення тощо (виконавець робіт – ТОВ «Будстріха»).

 

    

   

 

У 2020 році у Пасіцькій загальноосвітній школі І-ІІ ступенів Свалявської районної ради Закарпатської області завершено будівництво та реконструкцію з добудовою внутрішніх вбиралень на суму 1 400 000 грн, з яких за рахунок коштів із нерозподілених видатків освітньої субвенції для території Донецької та Луганської областей, на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, виділено 1 260 000 грн, і 140 000 – кошти районного бюджету. Відповідно до проектно-кошторисної документації та висновку експертизи вартість робіт становить 1467863 грн. Відповідно до актів виконаних робіт відділ освіти використав коштів на суму 1 253 169,12 грн. Зекономлені кошти буде повернуто до державного бюджету (виконавець робіт – ТОВ «Імакс Плюс»).

   

      

 

У 2020 році здійснено будівництво та реконструкцію внутрішніх вбиралень у Свалявській загальноосвітній школі І ступеня №6 Свалявської районної ради Закарпатської області за рахунок коштів залишку освітньої субвенції, що надійшла з МОНУ у 2019 році, які відділ освіти зекономив завдяки грамотному веденню фінансово-господарської діяльності. Загальна кошторисна вартість будівництва внутрішніх вбиралень становила 1 322 248 гривень (виконавець робіт – ФОП Ф. Гелетей).

           

    

 

У 2020 році здійснено будівництво та реконструкцію внутрішніх вбиралень у Ганьковицькій загальноосвітній школі І-ІІ ступенів Свалявської районної ради Закарпатської області за рахунок коштів залишку освітньої субвенції, що надійшла з МОНУ у 2019 році, які відділ освіти зекономив завдяки грамотному веденню фінансово-господарської діяльності. Загальна кошторисна вартість будівництва внутрішніх вбиралень становила 200 тисяч гривень (виконавець – ФОП Савко).

            

 

Програма створення або реконструкції вбиралень на засадах співфінансування не діє у закладах, де навчається менше 20 учнів. Саме тому відділ освіти Свалявської РДА у 2020 році здійснив будівництво та реконструкцію внутрішніх вбиралень у Черниківській загальноосвітній школі І ступеня Свалявської районної ради Закарпатської області за рахунок коштів районного бюджету, зекономлених закладами освіти на організації харчування. Загальна кошторисна вартість будівництва внутрішніх вбиралень становила 200 тисяч гривень (виконавець робіт – ФОП Савко).

      

 

У 2020 завершено будівництво та реконструкцію внутрішніх вбиралень у Сусківській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів Свалявської районної ради Закарпатської області. Загальна кошторисна вартість будівництва внутрішніх вбиралень становила 829330 грн, із них 746400 грн було виділено відповідно до розпорядження голови Закарпатської ОДА від 01.04.2019 року № 06-17/923 «Про створення належних санітарно-гігієнічних умов у ЗЗСО області», 82930 грн – кошти з місцевого бюджету (виконавець робіт – ФОП Ф. Гелетей).

              

 

 

У 2020 році завершено реконструкцію з добудовою внутрішніх вбиральнь Плав’янської загальноосвітньої школи І ступеня на суму 887386,5 тис. грн за рахунок коштів залишку освітньої субвенції, що надійшла з Міністерства освіти і науки України у 2019 році, які відділ освіти зекономив завдяки грамотному веденню фінансово-господарської діяльності (виконавець робіт – ТОВ «Свалява Міськбуд»).

  

  

  

Нові вбиральні для учнів, учителів та кімнати для технічних працівників – це не якась примха, а потреба сьогодення. Право на приватність є базовим правом людини, а питання облаштування шкільних убиралень – це не тільки питання санітарних норм, а передусім питання людської гідності.

Варто зазначити, що відділ освіти Свалявської РДА реалізував програму, започатковану Міністерством освіти і науки України, з облаштування внутрішніх вбиралень у закладах освіти під назвою «Гідність дитини» в повному обсязі. Всі заклади загальної середньої освіти Свалявського району станом на грудень 2020 року забезпечені внутрішніми вбиральнями.

 

 

 

 « повернутися до списку новин