Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ СВАЛЯВЩИНИ ВІДБУЛОСЯ ПЕРШЕ ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ – З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ

У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ СВАЛЯВЩИНИ ВІДБУЛОСЯ ПЕРШЕ ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ – З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ


30 червня у двох закладах Свалявського району (у трьох пунктах тестування) – Свалявських ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 та №3 Свалявської районної ради Закарпатської області – учні та студенти свалявських та воловецьких закладів освіти складали ЗНО (дехто ДПА у формі ЗНО) з української мови та літератури. Попередньо на ЗНО з мови зареєструвалося близько 700 учнів, однак після відміни обов’язкового складання ДПА у формі ЗНО з української мови на пункти прибуло 348 учнів із двох районів. Для більшості з них ЗНО з української мови та літератури є вступним іспитом в омріяний вищий навчальний заклад.
Зважаючи на те, що українська мова – це мова великого народу, нації, яка упродовж століть виборювала своє право на існування у вільній, незалежній державі, її треба вчити, поважати і розуміти. Саме тому за кількістю учасників це ЗНО є наймасовішим, а його організація і проведення потребує більшої кількості пунктів тестування і залучених до цього працівників. 
Варто зазначити, що цьогоріч на території Свалявщини складають ЗНО із чотирьох предметів: українська мова та література, історія України (9 липня), біологія (13 липня) та географія (15 липня). Три іспити – ще попереду. Усі інші предмети учні та студенти Свалявщини складають у школах Мукачева та Ужгорода.
Для учасників, які з поважних причин не зможуть взяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання, проводиться додаткова сесія. Для цього потрібно протягом 5 днів після тестування з певного предмета (ураховуючи день проведення) подати заяву до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. Зразок заяви та перелік документів, які необхідно надати, можна знайти на сайті Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти.
Відділ освіти Свалявської РДА хоче подякувати керівництву закладів освіти, всім учителям, медичним працівникам, водіям, технічному персоналу, які в умовах карантину беруть участь у проведенні ЗНО і добросовісно та сумлінно виконують свою роботу як на пунктах тестування, так і в закладах освіти. Особлива подяка відповідальним за пункти тестування Івану Васильовичу Воробканичу, Тетяні Василівні Файт, Олені Павлівні Синицькій, а також помічникам відповідальних Оксані Федорівні Гергель, Марині Андріївні Суран та Галині Юріївні Мотринець, адже їх робочий день у дні проведення ЗНО починається о п’ятій годині ранку і закінчується о десятій вечора.

Інна Абель,
методист відділу освіти« повернутися до списку новин