Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

День філолога

Щороку, 25 травня, на наступний день після Дня слов’янської писемності й культури, який присвячений Дню пам’яті укладачів слов’янської азбуки – святих братів Кирила і Мефодія, відзначають День філолога. Цей день об’єднує лінгвістів, літературознавців, учителів та викладачів в області мови й літератури, бібліотекарів із філологічною освітою, перекладачів-філологів і всіх, хто має філологічну освіту. 
Назва науки ,,філологія” прийшла до нас із грецької мови й перекладається як ,,любов до знань”. А хто ж такий філолог?
За словником, філолог – це  ,,фахівець із філології” (філологія – ,,сукупність наук, що вивчають мову й літературу якогось народу; мова та література”). Письменник В’ячеслав Васильченко заявляє, що філологи – це ,,великі міфічні атланти, які вміють досконало, грамотно говорити й писати. Вони тримають на потужних плечах склепіння мови й не дають йому завалитися”. Бо саме через ставлення до рідної мови, до рівня володіння нею дуже легко з’ясувати, наскільки освічена чи ерудована людина, наскільки культурна й працьовита.
Філологи – це люди, котрі про мову знають більше, ніж решта. Це митці слова, які щодня удосконалюють свою техніку; це невтомні борці із мовною недбалістю; це ті, які  щохвилини нагадують про важливість його величності Слова.
Філологи – це ті, хто вміє ,,надати ідеї вишукану форму, не гіршу, ніж роботи великих скульпторів і живописців”. Саме завдяки їхнім старанням ми можемо насолоджуватися мелодійністю мови й отримувати дійсно естетичне задоволення від читання книг та іншої літературної спадщини.
Усі вони, знавці, любителі, захисники рідної мови, причетні до збереження й урізноманітнення рідної культурної спадщини, увічнення великого й популяризації значущого.
Філологи, вчителі-словесники Свалявщини! Окреме слово щирої вдячності хочеться сказати вам, тим, хто присвятив своє життя нелегкій педагогічній справі. Ви взяли на себе відповідальність за тих, кого вчите й виховуєте, а також відповідаєте за себе, за свою професійну майстерність, за право носити таке високе й почесне звання. 
Вам довірили маленьку душу,  а ви повинні створити людину, і не просто Людину, а грамотну Особистість.  І ви з насолодою прищеплюєте їй любов до слова, яке виростає з любові до рідного краю, України, до її людей. Разом із нею пізнаєте його силу й красу,  його експресію та емоційність.
Ви є тими, котрі завжди прагнуть бути сучасними, розуміють, що зупинятися на пів дорозі не можна, а треба всотувати й гартувати нове, прогресивне, вдосконалене. І зараз, в умовах складної суспільної ситуації, ви вкотре доводите, що вмієте працювати злагоджено, ефективно, добросовісно. І, незважаючи ні на що, свій професійний обов’язок виконуєте гідно, продовжуючи дарувати  дітям тепло мудрого серця, скарби глибоких знань.
А ще: повсякчас ви залишаєтесь яскравими й привабливими, творчими й ініціативними особистостями, що сповнюються сонячною радістю навіть від наймізерніших успіхів своїх вихованців, що розквітають суцвіттям гордості за результати свого ТВОРЕННЯ.
Дорогі колеги-філологи! Я сердечно вітаю всіх вас із нашим святом! Зичу якнайпотужнішого здоров’я, якнайвеличніших благ і гараздів. Нехай зреалізується все задумане, нехай проростуть і рясно забуяють добірним колоссям посіяні вами в маленьких душах зерна любові, доброти, гармонії. Гортайте всі наступні сторінки вашої долі із вдячним ,,янголом на плечі”.

Лариса Андрела, методист відділу освіти Свалявської РДА« повернутися до списку новин