Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Вибір є у кожного з нас… (розмова  з представниками духовенства щодо здорового способу життя молоді району)

Вибір є у кожного з нас…

(розмова  з представниками духовенства щодо здорового способу життя молоді району)

 

 У сучасних умовах великого значення набуває боротьба з наркоманією – потворним явищем, що наносить непоправної шкоди здоров’ю, призводить до деградації особистості, згубно впливає на виховання дітей, на їх майбутнє, наносить надзвичайну матеріальну і моральну шкоду суспільству.

У період проведення акції «16 днів проти насильства» начальником відділу освіти Едітою Грабар була зініційовано зустріч із духовенством району – протоієреєм Олександром Хвастою, деканом Свалявського деканату, настоятелем парафії Різдва Пресвятої Діви Марії м.Сваляви, протоієреєм Романом Колерниковим, настоятелем храму Всіх Святих м.Сваляви, та Василем Мішкольци, соціальним працівником благодійного фонду «Карітас» святого Мартіна, який відповідає за роботу з нарко- та алкоголезалежними у Закарпатській області

На зустрічі обговорювалися питання, чому саме діти цікавляться наркотиками,  причини, що штовхають їх до вживання наркотичних речовин, до яких наслідків призводить вживання наркотиків. Василь Юрійович, працюючи з такою категорією людей, зауважив, що на сьогодні кількість підліткової наркоманії щодня збільшується, і, на жаль, кількість тих, хто відмовляється від вживання цієї страшної отрути – зменшується. Найстрашнішим є те, що наркотики псують життя не лише одній людині, яка їх вживає, а й негативно впливають на соціальне оточення. Спостерігаючи за перебігом захворювання, пан Василь бачив, як деградує людина – психологічно, морально, духовно -  а зрештою  гине.

У ході бесіди всі дійшли висновку, що основна причина вживання наркотиків – відсутність джерела інформації, з якого б діти черпали достовірну інформацію, відсутність спілкування зі справжніми друзями. Щоб молодь менше спокушалася на вживання наркотиків, треба їй запропонувати альтернативу: займатися спортом, відвідувати гуртки, секції тощо.

Важливу роль у формуванні особистості відіграють батьки, адже саме вони повинні розуміти, що їхні діти потребують постійної уваги у сім'ї, з ними необхідно  спілкуватися, цікавитися їхнім життям, поважати їхні захоплення. З дітьми потрібно проводити максимально багато часу: читати, займатися спортом, розмовляти, слухати музику, гуляти, подорожувати, молитися і навіть дивитися телевізор.

У результаті обговорення цієї страшної проблеми, яка з неймовірною швидкістю захоплює молодь у свої тенета,  духовенство спільно з представниками відділу освіти вирішили:

Педагогічним працівникам проводити зустрічі  разом із представниками духовенства, батьками і дітьми з попереджувальною метою, переглянути відеоролики з подальшим їх обговоренням у кожному закладі загальної середньої освіти.

Практичним психологам проводити  тренінги з набуття навичок здорового способу життя.

Класним керівникам проводити виховні години з дітьми, з їхніми батьками.

Дирекції шкіл активізувати практику залучення учнівської молоді до занять спортом.

Сподіваємося, що такі заходи підштовхнуть тих, хто вже пробував наркотики, зробити одне-єдине зусилля – припинити вживати, а тим, хто цікавився ними, – не піддатися спокусі легковажного «знайомства» з наркотичною речовиною!« повернутися до списку новин