Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Спорт – немов всесвіт. У ньому теж запалюються зірки!

«Ми знаємо, хто ми є, але  не знаємо, ким ми можемо бути»

Вільям Шекспір

          Витоки сучасних силових видів спорту можна знайти у Стародавній Греції, Єгипті та Китаї. Уже в ті часи освічені люди відстоювали ідеї гармонії тіла й духу, віддаючи перевагу естетичному вихованню. Давньогрецькі скульптори розробляли канони краси, що будувалися на оптимальних пропорціях тіла людини, яких намагалися досягти ті, хто займався силовими вправами. Змагання з важкої атлетики сьогодні містять дві вправи – ривок та поштовх.

       Нескінченне прагнення бути кращим є обов’язком людини. Це вже саме по собі – винагорода. Все інше – в руках Божих.

      Весна – слово із п’яти літер, але в ньому так багато віри. Адже весняна пора робить неочікувані сюрпризи. Це час нових планів і надій. Вона розкішна й абсолютно неповторна. Ця пора завжди дарувала натхнення та наснагу художникам і поетам. Але хочу відмітити, що зараз весна надихнула на високі здобутки і спортсменів Свалявщини.

 

 

 

             Ми вже звикли до успішних виступів наших важкоатлетів на помостах області, України та Європи. Сюрпризом для вболівальників та прихильників важкої атлетики стали результати на Чемпіонаті України серед юнаків та дівчат до 13 років із важкої атлетики в м. Славутич, який проходив 10-14 квітня. Серед 300 спортсменів з усіх куточків нашої держави важкоатлет, вихованець Свалявської ДЮСШ, Андрій Шпичка став чемпіоном України, посівши І місце у цих змаганнях, вагова категорія до 67 кг, сума двоборства 120 кг (52 у ривку та 68 у поштовху). Артем Ганенко, виступивши у ваговій категорії понад 73 кг, посів ІІІ місце, сума двоборства 114 кг (50 у ривку та 64 у поштовху). Але спортсмени на цьому не зупинятимуться.

 

        Наймолодшим учасником цього Чемпіонату України став вихованець Свалявської ДЮСШ Іван Плоскіна. Серед 24 спортсменів свого віку десятирічний важкоатлет «зайшов» у залікову зону, посівши 12 місце.

      Неабияким стимулом та надійною опорою для наших юних важкоатлетів є їхні тренери Василь Попович та Сергій Фотул.

       Відомо, що систематичні заняття розвивають координацію рухів, швидкісні якості, гнучкість, виховують мужність та сміливість у подоланні страху перед вагою, моральні якості спортсмена в процесі досягнення поставленої мети. Якщо людина прагне до чогось усім своїм серцем, вона обов’язково зуміє досягти бажаного, навіть якщо хтось у це не вірить.

      Єдиний спосіб отримувати справжнє задоволення від роботи – робити її чудово і усвідомлено. А єдиний спосіб робити свою роботу чудово – це любити її. То ж, бажаємо тренерам та спортсменам Свалявської ДЮСШ надалі любити те, чим займаєтесь.

 

Вікторія Титинець,

заступник директора ДЮСШ« повернутися до списку новин