Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

«Воскресни, писанко!»

        11 квітня 2019 року у центрі міста Сваляви було проведено ІІ (районний) етап обласного конкурсу-фестивалю «Воскресни, писанко!»

       Мета фестивалю – відродження, збереження українських народних традицій із виготовлення писанок, великодніх атрибутів декоративно-ужиткового мистецтва; сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їхнього творчого і духовного розвитку, виявлення і підтримка талановитої та обдарованої учнівської молоді.

          Традиційно організатором цього масштабного заходу є відділ освіти Свалявської РДА. До проведення цього дійства долучилися всі заклади освіти району. На виставці було представлено чималу кількість творчих робіт. Вражало розмаїття писанок, виконаних у різних видах техніки: традиційна писанка розтопленим воском (батикова техніка), «Дряпанка», «Мальованка», «Зернівка», писанка, прикрашена бісером, писанка в техніці квілінг, писанка, виготовлена з глини, а також в інших техніках. Щороку цей захід учасники доповнюють новими ідеями. Відповідно до Примірного положення про Районний фестиваль-конкурс «Воскресни писанко!» цьогоріч школи мали представити великодні писанки, тематичні композиції та спільно прикрасити головну композицію, яка буде представлена на обласному етапі фестивалю-конкурсу «Воскресни писанко!»

           Творчий хист проявили аматори з усіх закладів освіти району. До уваги гостям виставки та журі були представлені оригінальні композиції на тему «Традиції пасхальних свят: від давнини до сучасності», художні вишивки святкової тематики для великоднього кошика, майстер-класи з виготовлення писанок. Під час дійства усі бажаючі могли створити свою оригінальну писанку, адже паралельно майстрині з кожного навчального закладу проводили майстер-класи із виготовлення найрізноманітніших писанок.

        Усе, що було представлено, заслуговує на увагу, адже автори експонатів вклали у роботи свою душу та знання. Представницьке журі конкурсу у складі Дребітко М.В., головного спеціаліста відділу освіти, Пилипанинець О.Г., методиста відділу освіти, Ярчич Ж.Й., директора Будинку школярів, Пецкар Т.В., керівника гуртків Будинку школярів, відібрали кращі, на їх думку, роботи. Відповідно до Примірного положення про Районний фестиваль-конкурс «Воскресни писанко!» переможцями стали:

 

Номінація «Писанка у різних техніках»:

І місце – Пасіцька ЗОШ І-ІІ ст.;

ІІ місце – Голубинська ЗОШ І-ІІ ст.;

ІІІ місце – Свалявська ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

 

Номінація «Тематична писанка»:

І місце – Стройненська ЗОШ І-ІІ ст.;

ІІ місце – Сасівська ЗОШ І-ІІ ст.;

ІІІ місце – Керецьківська ЗОШ І-ІІІ ст.

 

Номінація «Рушник»:

І місце – Свалявська гімназія;

ІІ місце – Свалявська ЗОШ І-ІІ ст. №4;

ІІІ місце – Сусківська ЗОШ І-ІІ ст.

Переможці номінації «Тематична композиція»: Ганьковицька ЗОШ І-ІІ ст., Неліпинська ЗОШ І-ІІІ ст., Свалявська ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 та Дусинська ЗОШ І-ІІІ ст.

Переможці візьмуть участь у третьому, обласному, етапі фестивалю-конкурсу, який відбудеться в м. Ужгород. Цей передсвятковий захід свідчить про наявність у наших навчальних закладах значного творчого потенціалу, спрямованого на духовний розвиток особистості майбутнього. У народі кажуть: «Розписують люди писанки та живуть у мирі». І поки розписуватимуть писанки, поміж людьми пануватиме мир та любов.

Марія Дребітко,

головний спеціаліст відділу освіти

 « повернутися до списку новин