Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

День вишиванки

День вишиванки

 

День вишиванки. Це великий день,

Бо люди згадують сім’ю, родину.

Як шила мати і вела пісень,

Сорочку гарну вишивала сину.

Лягав собі узор на полотні,

А мати шила і думки вплітала.

Так долю вишивала день при дні,

Щоб добра доля сина не минала.

А як же вишивала рушники

І дарувала дітям на дорогу…

Щоб діти подолали всі шляхи

Й верталися до рідного порогу.

В тих вишиванках думи і пісні,

Про щастя мрії, туга за синами,

Тривога вічна, гарні дні ясні,

До Бога звернення - молитва мами.

Надія Красоткіна

 

Українська вишиванка – краса і казка, диво материнських рук, мистецький витвір, у якому сплелися узори і квіти, душі наснага, материнська ласка й доброта.

Вишиванка – генетичний код кожного українця.

Вишиванка – це історія народу, невмирущий оберіг, національна гордість.

Вишиванка – символ здоров’я та краси,  щасливої долі та родової пам’яті. За давньою традицією вишита сорочка передавалася від роду до роду як найдорожча реліквія, як найсвятіша цінність. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини. Українці зрозуміли важливість збереження  загальнонаціональних  цінностей - споконвічних народних традицій створення та носіння етнічного вишитого одягу. Із цією метою 2006 року  й було започатковано прекрасне свято національної єдності – День української вишиванки.

Уже кілька років поспіль освітня Свалявщина активно долучається  до відзначення цього дійства. У всіх  закладах  освіти в третій четвер травня проводилися найрізноманітніші заходи: це й бесіди  про походження вишиванки та її кольорове розмаїття, це й конкурси на майстерне виконання віршів та пісень про вишиванку - оберіг, це й надзвичайно креативні флешмоби.

Цьогоріч, незважаючи на складну світову ситуацію та з переходом навчання на дистанційний режим, відділ освіти Свалявської РДА, заклади освіти району вкотре продемонстрували свою щиру повагу та любов до всеукраїнського Дня, необхідність популяризації такої безцінної для всіх нас святині серед молоді та населення загалом. Інтернет заполонили численні світлини закладів освіти  з демонстрацією одягнутих учнями та вчителями яскраво барвистих вишиванок. Працівники відділу освіти на чолі з начальником Едітою Василівною Грабар сьогодні теж у вишиванках: виграють, міняться, переливаються різноквіттям вони, чи то вишиті власноруч, чи то придбані з радістю.

Отож, бережімо наш духовний світ, нашу  спадщину, потяг до рідної землі, рідних традицій. Нехай це не спосіб заробити багатство, але потяг душі, відпочинок від буднів.

Носімо вишиванку з гордістю, плекаймо унікально багату національну спадщину!

Носімо вишиванку з гордістю

Лариса Андрела,

методист відділу освіти Свалявської РДА

 

 « повернутися до списку новин