Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

ОНОВЛЕННЯ КАБІНЕТУ ХІМІЇ У СВАЛЯВСЬКІЙ ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ №1

ОНОВЛЕННЯ КАБІНЕТУ ХІМІЇ У СВАЛЯВСЬКІЙ ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ №1

Свалявська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 славна своєю традицією виховання талановитих хіміків (практиків, теоретиків, педагогів). Щорічно учні школи є призерами Всеукраїнських олімпіад з хімії І, ІІ та ІІІ ступенів. Також учні школи стають студентами престижних вишів України та світу, підтвердивши свої знання з «хамової науки» на ЗНО та ДПА. В основі цих здобутків – титанічна робота педагогів-хіміків, закладена заслуженим учителем СРСР Степаном Степановичем Жудером, продовжена його талановитою дочкою – вчителькою-методистом Марією Степанівною Світлик, а також компетентними та ініціативними педагогинями: вчителькою-методисткою Гергель Оксаною Федорівною та старшим учителем Гуштан Аллою Іванівною. Але, безумовно, ще однією складовою успіху є гарна матеріальна база, творча майстерня вчителя-хіміка – це кабінет хімії. Сучасне обладнання для кабінету – це своєрідний «ключ» до нескінченної скарбнички знань. Сучасний кабінет хімії – ефективне освітнє середовище, в якому учні через виконання реальних експериментів, досліджень та інтерактивних вправ розвиватимуть свої розумові здібності й задатки. Ця мрія не полишала хіміків Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. 
І ось звершилося. У грудні 2019 року за кошти освітньої субвенції закуплено сучасний кабінет хімії на суму 289156 грн. 
Кабінет оснащений інтерактивним комплексом на базі інтерактивного проектора, що складається з п’ятиповерхневої жорсткої дошки-екрана. Ця дошка сучасна і багатофункціональна (завдяки карантину та дистанційній освіті вчителі хімії також удосконалилися у використанні цифрових технологій).
До матеріальної частини кабінету також включено колекції (для демонстрацій): «Алюміній», «Каучуки», «Волокна», «Пісок, глина та продукти переробки», «Вапняки», «Кам’яне вугілля та продукти його переробки», «Граніт та його складові частини», «Шкала твердості», «Метали і сплави», «Нафта і продукти її переробки», «Пластмаси», «Скло і вироби з нього», «Торф і продукти його переробки», «Чавун і сталь», «Сировина та продукція для легкої промисловості», «Будівельні матеріали», «Мінеральні та органічні добрива», «Види тканин і ниток», «Набір для складання об’ємних моделей молекул», «Набір моделей атомів зі стержнями для складання моделей молекул (моделі атомів Гідрогену, Карбону, Оксигену, Сульфуру, Хлору, Нітрогену), модель кристалічної гратки «Алмаз», модель кристалічної гратки «Графіт», модель кристалічної гратки «NaCl», модель «Кристалічна гратка заліза», модель « Кристалічна гратка магнію», модель «Кристалічна гратка міді», модель «Кристалічна гратка льоду», модель «Кристалічна гратка йоду» тощо.
Кабінет забезпечений шкільними лабораторними наборами, що містять комплект необхідного лабораторного посуду та інструментів, матеріалів для проведення лабораторних робіт відповідно до діючих навчальних планів і програм, набір хімічних реактивів. Також є комплект столів і стільців для учнів та вчителя, стенди для учнів.
Добрий господар не поставить чудове устаткування у не відремонтоване приміщення. Тому в квітні-травні 2020 року проведено поточний ремонт приміщення кабінету хімії та лаборантської на загальну суму 182946 гривень. Зроблено сучасний дизайн стін, підлоги, освітлення. Недаремно педагоги та учні з нетерпінням чекаю не дистанційної, а реальної зустрічі.« повернутися до списку новин