Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Ми – за здоровий спосіб життя!

Ми – за здоровий спосіб життя!

 

“Головним скарбом життя є здоров’я,
і щоб його зберегти,  треба багато знати”
                                 Авіценна

   Здоров’я людини – найвища особиста та суспільна цінність. Це безцінний дар, що дає людині природа.          Та воно не існує саме по собі, воно не дається на все життя, не є постійним і незмінним. Воно потребує турботи та рівноваги протягом усього життя.

   Учителі Березниківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Свалявської районної ради Закарпатської області приділяють неабияку увагу здоровому способу життя своїх вихованців. У навчальному закладі систематично проводяться заняття, виховні бесіди, конкурси щодо формування в учнів позитивної мотивації на здоровий спосіб життя.

   Нещодавно, 18 лютого 2020 року, на базі нашої школи був проведений позакласний захід «Ми– за здоровий спосіб життя!», який підготувала педагог-організатор А. П. Мотиль.  На святі були присутні: методист РМК                                О. Г. Пилипанинець, директор Будинку школярів Жанна Ярчич, голова районного методоб’єднання педагогів-організаторів О. Мигович, дирекція школи , вчителі та учні.

   Розпочався захід літературно-пізнавальним конкурсом «Я здоров’я бережу, сам собі допоможу!». Учні 7-х класів представили свої команди. Обидві команди «Юні олімпійці»(7-А клас) та «Усмішка» (7-Б клас) продемонстрували  свої знання, винахідливість та кмітливість, були гідними суперниками.

    Другий конкурс складався з простої та легкої гри «Розрізни», де ведуча називала певний стан людини, а учні піднімали картки «Здорова» або «Хвора». Наступне змагання вимагало від учасників творчого підходу. Кожній команді потрібно було намалювати такого «дракона»( кожна голова якого відповідала б шкідливій звичці), який підриває наше здоров’я. «Дракони» вийшли досить кумедними, тому що мали дев’ять і більше голів. Капітани команд Прийма Михайло та Слепко Іван обґрунтували свої відповіді.

    Складною для учасників команд виявилась гра «Шифровка». З раніше підготовлених карток зі словами-анаграмами потрібно було скласти слова за визначений проміжок часу.

   Недаремно люди склали стільки прислів’їв і приказок про здоров’я та здоровий спосіб життя, а тому наступний конкурс був пов’язаний із літературою у вигляді гри «Доповни прислів’я». Команди отримали конверти, в яких знаходились картки з початком та закінченням прислів’їв. За кожне правильно з днане прислів’я команда отримувала по один бал.

    На узагальнення конкурсу педагог-організатор провела гру «Склади заповіді здоров’я», де учні проаргументували важливість режиму дня та здорового способу життя.

    Щиро та емоційно дарувала свої музичні вітання команда «Смайл» 10-го класу. Учні показали театральні, танцювальні та музичні здібності. Чудова дикція пролунала з вуст Василя Куруца та Богдана Мантули під час читання репу про здоров’я. Гості та учні заходу отримали в подарунок від команди «Смайл» буклети «Ми- за здоровий спосіб життя!».

   Алла Павлівна завершила виховний захід словами: «Все залежить в першу чергу від вас самих! Щоб бути особистістю, не обов`язково сліпо вірити всім або наслідувати приклад товаришів з вашої компанії.

   Сьогодні в моді здоровий спосіб життя. Запам`ятайте, що без цигарок, алкоголю та наркотиків досягти поваги серед однолітків можна! Знайте собі ціну і вас цінуватимуть оточуючі. Думайте про себе, а не про те, що про вас подумають інші. Живіть своїм повноцінним життям, бережіть своє здоров`я, займайтесь спортом. Сьогодення дає вам так багато можливостей розкрити власний потенціал, заробити авторитет, звернути на себе увагу і досягти успіху. Все у ваших руках!»

   Зі щирими побажаннями звернулась до присутніх методист РМК Оксана Гаврилівна. Вона побажала всім міцного здоров’я, бути сильними, енергійними, дотримуватись здорового способу життя, загартовуватись і сміливо йти вперед. Оксана Гаврилівна оголосила переможців конкурсу, нагородила грамотами та призами (кошики здоров’я).

   Всі присутні отримали від проведеного свята не тільки естетичну насолоду, але й зрозуміли важливість здорового способу життя.

Ганна Куліш, учитель української мови та літератури  

     Березниківської ЗОШ І-ІІІ ступенів« повернутися до списку новин