Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Вітаємо переможцю Всеукраїнської олімпіади „Єдина Україна: історія соборницького поступу”

         З 1 березня по 13 квітня 2019 року історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка спільно з Національною спілкою краєзнавців України за підтримки Міністерства освіти і науки  провели Всеукраїнську олімпіаду „Єдина Україна: історія соборницького поступу” (для учнів 10–11-хкласів).

            Олімпіада спрямована на заохочення учнів закладів освіти до вивчення історії України й покликана допомогти старшокласникам визначитися з майбутнім напрямом навчання у закладах вищої освіти.

            Олімпіада проходила в два етапи. Перший етап (заочний) відбувався з 1 по 31 березня 2019 року (3 квітня – оголошення результатів І етапу). Другий етап (обов’язкова очна участь) – 13 квітня 2019 року.

            Учениця Дусинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Свалявської районної ради Закарпатської області Мигович Софія Михайлівна взяла участь у І етапі олімпіади. Під керівництвом наставників – учителя історії Пацана Віталія Віталійовича та учителя української мови й  літератури Фізер Любові Василівни учасниця написала твір-есе на тему „Незбережена пам’ятка”, використовуючи історичні факти, зафіксовані в документальному виданні „Дусинські нариси” (автор – Гуйван Павліна Василівна, колишня вчителька української мови та літератури Дусинської школи). Із 50 можливих балів учениця набрала 48, тому її запрошено взяти участь у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади, яка відбулася 13 квітня 2019 року в Головному (Червоному) корпусі Київського національного університету іменіТарасаШевченка. 

            За перемогу в завершальному  етапі змагання боролися 76 учасників із різних областей України, яки виконували тестові завдання  та давали розгорнуту відповідь на питання. За результатами Олімпіади  Мигович Софія набрала найбільшу кількість балів, посівши  1 місце. Крім того, учениця  нагороджена почесним дипломом. 

Також від імені Національної спілки краєзнавців України за активну науково-дослідницьку та просвітницьку діяльність у популяризації історії рідного краю їй було вручено окрему подяку.
            Вітаємо переможницю й бажаємо ще більше перемог у житті!

 « повернутися до списку новин