Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Встановлення системи відеоспостереження у закладах загальної середньої освіти

Встановлення системи відеоспостереження у закладах загальної середньої освіти

Однією з важливих проблем сучасної молоді, зокрема школярів, є булінг у навчальних закладах. Не менш серйозною є проблема наркотиків у системі освіти.
За результатами дослідження, 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу впродовж останніх трьох місяців, а 24% дітей стали жертвами цього явища. Найбільш вразливими до булінгу є сором’язливі, зі зразковою поведінкою діти, а також «замкнуті в собі» діти. Майже чверть українських школярів вважають себе жертвами булінгу, а близько 40% із тих дітей, хто зіткнулися з випадками булінгу, ніколи не розповідають про це своїм батькам. При цьому, 44% із тих, хто спостерігав, як знущаються над їхніми однолітками, не реагували на такі факти через острах піддатися аналогічному знущанню.
Усе більшого розмаху набуває в Україні й епідемія наркоманії, а споживачами психоактивних речовин є особи переважно молодого віку. За даними соціального опитування, п’ята частина молодих людей знайомі з дією наркотиків. Серед них найбільший відсоток складають учні закладів загальної середньої освіти та студенти вищих навчальних закладів.
Школа – це місце, де діти не тільки отримують знання, а й здобувають досвід перших серйозних конфліктних та стресових ситуацій. Саме тому із метою запобігання розповсюдження наркотичних засобів у навчальних закладах та поблизу них, а також із метою протидії булінгу у ЗЗСО, відповідно до рекомендацій МОН відділом освіти Свалявської РДА у трьох міських закладах району було встановлено системи відеоспостереження на суму близько 396 тис. грн: у Свалявській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 – 22 відеокамери, у Свалявській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 – 4 відеокамери, у Свалявській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 – 9 відеокамер. Нагадаємо, що система відеоспостереження складається з певної кількості відеокамер, записуючого пристрою відеореєстратора та монітора.

Надія ОСТРОВКА,
методист відділу освіти « повернутися до списку новин