Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Для одних школа — це просто робота, для інших — покликання, а для Володимира Костянтиновича Полянського - життя.

У житті багатьох людей бувають миті, коли незалежно від її бажання відбуваються зміни, які кардинально повертають її долю в зовсім інше русло. Часто буває, що професія вибирає нас. Так сталось із Володимиром Костянтиновичем, коли після роботи інструктором на туристичній базі  вступив на заочне відділення Тернопільського педагогічного інституту.

      Для одних школа — це просто робота, для інших — покликання, а для Володимира Костянтиновича Полянського - життя. Він присвятив його освітянській справі, починаючи з 1963 року. Тривалий час гідно обіймав посаду вчителя, а з 1971 і до самого виходу на заслужений відпочинок у 2014 році - директора Ганьковицької школи. На чолі педколективу доклав чимало зусиль для розвитку закладу, згуртував навколо себе однодумців. Творчо обдарований, енергійний, по-справжньому діловий, Володимир Костянтинович був завжди у вирі шкільних подій. Йому властиві широка ерудиція, професіоналізм, вміння впливати на якість та результативність роботи.

      Шкільне життя складається не тільки з буднів. У колі директорів він був оптимістом, який міг одним словом підняти всім настрій. Після його слів справи набували іншого відтінку і не здавалися недосяжними, нездійсненними. З ним залюбки спілкувалися колеги, радилися у вирішенні питань.

          І тільки тепер, із плином часу, починаємо усвідомлювати, якою незвичною була робота у директора школи. Щодня потрібно було вирішувати десятки господарських справ, адже на той час це була невеличка сільська школа, розкидана по орендованих приміщеннях. Питання будівництва нової будівлі стояло на першому місці. У 1986 році мрії стали реальністю: за підтримки шефів Свалявського лісокомбінату, який на той час очолював Алексій М.І, було розпочато спорудження типової школи. Через рік перші школярі переступили поріг навчального закладу, і чималих зусиль доклав до цього саме директор, бо все треба було привести до належного порядку, щоб заклад почав функціонувати.  Для успішного навчального процесу потрібні комфортні умови, світлі і теплі кабінети/

           Час диктує нові питання організації навчання і виховання учнів. До того ж йому треба було готуватися і до власних уроків, зборів вчителів, учнів, батьків. На думку багатьох, він був природжений Вчитель! Умів тримати себе у руках, мав життєвий досвід, високу культуру. А головне - любив дітвору і вчительську справу. Повсюди в школі був порядок, все сяяло чистотою.

           Для молодих учителів був другом і наставником, вимогливим і справедливим.     Директора поважали, шанували, слухали всі: і його колеги - педагоги, і учні, і обслуговуючий персонал. Бо він був великим педагогом і великою людиною, людиною, яка живе і працює по-совісті.

     Головним підсумком роботи на чолі школи вважав створення хорошого, дієздатного вчительського колективу. В школі працюють педагоги, які віддають вихованню дітей все - це той кістяк, який вчить, виховує, вдосконалює учнів, себе і нових вчителів. Багато випускників школи стали його послідовниками.

    23 жовтня 2019 року Полянського В.К. не стало. Але пам’ять про нього залишається не тільки серед його вихованців і колег, яким випала честь вчитися і  працювати пліч-о-пліч, а в односельчан, та й взагалі в усіх, кому довелося з ним спілкуватися.

      Найголовніше в школі, на мою думку, - взаємна любов вчителів і учнів в поєднанні з вимогливістю один до одного, в спільній праці одних навчати, а інших - учитись.

      Вчитель мусить любити дітей. Це - обов’язкова умова, інакше бути не може. Полянський Володимир Костянтинович ніколи не шукав легких шляхів, не зупинявся на досягнутому, не пасував перед труднощами,

       Впродовж 43 років на посаді директора школи, члена виконавчого комітету сільської ради, він завжди намагався доводити, що школа - це серце нашого села, його майбутнє. Школа випустила багато обдарованої, розумної, працелюбної молоді. Ми пишаємося своїми випускниками!

Колектив Ганьковицької ЗОШ І-ІІ ступенів« повернутися до списку новин