Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Стати творцем новорічного дива може кожен із нас

Стати творцем новорічного дива може кожен із нас

 

На Свалявщині провели дві благодійні акції

 

Новорічно-різдвяні свята – це період, коли у щасливому передчутті чогось прекрасного починаємо оновлювати свій гардероб, прикрашати дім та новорічну ялинку, підбивати життєві підсумки та будувати плани на майбутнє. А ще, усім нам – і маленьким, і дорослим - хочеться вірити в дива. І поки одні так і залишаються наодинці із нереалізованими своїми бажаннями, мешканка Сваляви Олександра Кульчицька ще минулого року придумала, як зробити мрії реальністю. Заручившись підтримкою відділу освіти Свалявської РДА на чолі з Едітою Грабар, зініціювала на теренах Свалявщини акцію «Я – Святий Миколай для маленьких мрійників», під час якої дітки мали змогу скласти список найзаповітніших бажань, а дорослі отримали нагоду їх виконати, ставши таким чином частинкою новорічного дива.

-Ідея писати листи до Святого Миколая не нова – першою на всеукраїнському рівні про до неї кілька років тому заговорила відома телеведуча Слава Фролова. Згодом її починання підтримала і втілила в життя дуже велика кількість людей по всій Україні. В Ужгороді це була Олена Ярема, і саме від цієї жінки надихнувшись її прагненням творити добро, я і перейняла цю естафету благодійності. Заручившись усебічною підтримкою відділу освіти, минулого року вдалося ощасливити 170 хлопчиків та дівчаток, тож рік 2020 винятком також не став: тішуся, що така благородна акція має продовження, – розповідає часопису «Вістям з Свалявщини» Олександра Кульчицька.

Найчастіше, за словами жінки, діти – цілковиті або півсироти чи такі, які позбавлені батьківської опіки та піклування, або ж учні, батьки яких не мають значних матеріальних статків для того, аби своєчасно придбати омріяну річ – просять Миколу Чудотворця подарувати солодощі, канцелярію, одяг та взуття. Одначе замовляють Святому й сучасні гаджети: смарт-годинники, фотоапарати, комунікатори та велосипеди.

Не долучитися до благодійної акції «Я – Святий Миколай для маленьких мрійників» у відділі освіти просто не могли. Так повелося, що третину доби (фактично увесь денно-робочий час) дітлахи проводять із учителями, тому і не дивно, що саме педагоги найкраще знають не лише бажання та потреби не тільки кожного конкретного учня, але нерідко, мрії їхніх старших чи молодших братиків або сестричок. І листів, у яких учні просять в першу чергу за найрідніших людей – багато. Це зворушує до глибини душ, – каже начальниця Відділу освіти Свалявської РДА Едіта Грабар.

Думаю, за життя зробити добру, безкорисливу справу хотів би кожен із нас. Акція «Я – Святий Миколай для маленьких мрійників» - дуже гарна нагода. Приємно, що допомогти Святому Миколаю здійснити мрії школяриків зголосилися не лише місцеві чиновники та підприємці, але й звичайні пересічні люди із середнім рівнем достатку. Наразі добрі феї – Мар’яна Шекмар, Ельвіра Гобан, Вікторія Лях та Марія Суботовська – зібрали для сивочолого дідуся близько двох сотень дитячої кореспонденції, яку не рідко самі ж і отоварювали, допомагаючи Миколаю. А взагалі стати помічником доброго Чудотворного Миколая, відвідин якого із нетерпінням щороку чекає уся дітвора, дуже просто – протягом року відкладаєте з «кишенькових» грошей певну суму і з наближенням Нового року «валком ту до клубу благодійників», так би мовити. Мої старші діти роблять так уже не один рік, – продовжує пані Олександра.

А от начальниця відділу освіти Свалявської РДА Едіта Грабар не тільки показала гідний приклад, безпосередньо долучившись до дитячої акції милосердя, але й започаткувала нову – «Подаруй тварині дім». Мета заходу дуже проста – оточити безпритульних чотирилапих теплом та любов’ю, подарувавши їм домашній затишок:

- На жаль, дуже часто люди не замислюються над тим, що разом з новорічно-різдвяними святами, сніжками, подарунками, найрізноманітнішими побажаннями до нас приходить мороз та холод. І поки ми відігріваємося у тепленьких пуховичках або ж просто попиваємо філіжанку гарячого чаю, турботливо чухаємо за вушко кота чи встеляємо ліжник породистого собаки тепленькою ковдрочкою, безпритульні тваринки потерпають від слабкого імунітету, голоду та низьких температур. Тому і вирішила започаткувати акцію «Подаруй тварині дім», завдяки якій і в моїй родині з’явився маленький пухнастик. Зрештою, ніхто не постраждає від того, що добра у світі стане трошки більше, адже радість випромінюватиме не лише тваринка, яка знайде своїх дбайливих господарів, але й люди, котрих завдяки доброму вчинкові любитимуть трошки більше, – розповідає освітянка.

«Подаруй тварині дім» активно співпрацює із Свалявським осередком організації захисту тварин на чолі з правозахисницею Інною Новіковою та санаторієм «Квітка Полонини» ТОВ «Сузір’я», на території якого коштом генерального директора Павла Ганинця нещодавно було профінансовано зведення утепленого «Котячого будиночку».

Тож якщо ваша дитина просить для себе чотирилапого друга, а ви з фінансових причин не можете дозволити собі утримання хатнього улюбленця вибагливої породи, – маєте таку гарну альтернативу.

Щасливі історії пухнастиків, що вже знайшли люблячі родини, читайте на сторінці «Заклади освіти Свалявського району» у Фейсбук.

Вірте в дива і не забувайте – стати його творцем може стати кожен із нас. А ваші дітки вже написали листа Святому Миколаю?

 

 

Наталія МАЛЕТИЧ« повернутися до списку новин