Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Про проведення інструктивно-методичної онлайн-наради з директорами ЗЗСО

Про проведення інструктивно-методичної онлайн-наради з директорами ЗЗСО

 

01.12.2020 року на онлайн-платформі Cisco Webex під головуванням начальника відділу освіти райдержадміністрації Грабар Е.В. проведено інструктивно-методичну онлайн-нараду з директорами ЗЗСО, на якій було окреслено низку першочергових питань.

 

1. Із питанням «Про організацію дистанційного навчання під час тимчасового призупинення роботи закладу з метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19» усіх присутніх ознайомила М.В. Дребітко, головний спеціаліст відділу освіти, зауваживши, що відділ освіти постійно проводить роз’яснювальну роботу із керівниками закладів освіти району щодо організації навчального процесу в умовах адаптивного карантину.

16.11.2020 року було надіслано лист департаменту освіти і науки «Про зміни до постанови КМУ від 22.07.2020 року №641 та організацію роботи закладів освіти». Зокрема у Постанові №641 зазначено, що вся країна віднесена до помаранчевого рівня епіднебезпеки, що дозволяє роботу закладів освіти у звичному режимі із застосуванням протиепідемічних заходів.

Відповідно до п.п. 16 п.10 Постанови у випадку, коли на сомоізоляції через контакт із ковідною особою перебуває більш ніж 50% здобувачів освіти та персоналу, відвідування закладу забороняється. МОН України рекомендувало таким закладам проводити навчання за змішаною формою із внесенням відповідних змін до графіка освітнього процесу та розкладу занять. У разі виникнення таких ситуацій, зразу ж повідомляти про це відділ освіти райдержадміністрації.

Одночасно було наголошено, що роботу закладів загальної середньої освіти потрібно організовувати з дотриманням постанови головного державного санітарного лікаря від 22.08.2020 року №50.

 

2. Про проведення акції милосердя «Подаруй тварині дім» інформувала присутніх Н.Л. Чубар, методист РМК, зауваживши, що у сучасному світі людина дедалі більше відходить від природи. Спілкування з нею поступово заміщується соціальними мережами, комп’ютерними іграми, віртуальним світом. Дуже часто ми забуваємо, що поряд із нами живуть вірні друзі – тварини. Вони відданими очима дивляться на нас, очікуючи уваги і любові. Наші домашні улюбленці роблять для нас дуже багато: охороняють, дарують радість спілкування, а іноді навіть рятують життя, чекаючи від нас лише уваги. Вони для людей тільки сторінка життя, а ми для них і є все життя.

У всьому світі створено громадські організації борців за права тварин. Вони проводять акції, спрямовані на захист тварин від знущань та жорстокого ставлення. Сьогодні в Україні створено чимало волонтерських організацій, які займаються прилаштуванням безпритульних тварин у родини.

Для того, аби допомогти безпритульним тваринам, перш за все потрібно саме бажання допомогти, а також милосердя. На жаль, у наш важкий час змін такі якості, як милосердя, доброта, бажання допомогти, відходять на задній план, а, витісняючи їх, уперед висуваються ділова хватка, уміння дістати прибуток і турбота про себе.

Відомо, що тварини, як і будь-які живі істоти, також мають відчуття страху, радості, задоволення. Це можна спостерігати під час спілкування з домашніми улюбленцями, а отже, й ставлення до яких повинно бути гуманним. На жаль, не всі розуміють, що тварини, і не лише домашні, здатні відчувати біль, голод, спрагу. У багатьох цивілізованих країнах ця проблема вирішується шляхом створення притулків для безпритульних тварин. Є такі притулки і в нашій області. Хоча не всі люди є прихильниками таких закладів, все ж ставлення до «братів наших менших» – своєрідний індикатор перевірки на людяність.

Тож, акція стартує за ініціативи Едіти Грабар, начальника відділу освіти Свалявської РДА, напередодні Різдвяних свят і проводиться з 01.12.2020 по 30.12.2020 року. Метою акції є привернути увагу всіх небайдужих до проблеми безпритульних тварин, зокрема з настанням холодів. Методист попросила максимально долучитися до акції та надсилати розповіді на електронну адресу відділу освіти svalyavaosvita@ukr.net, а також закликала всіх чинити добро, проявляти милосердя та приєднатися до акції «Подаруй тварині дім». Свої історії надсилати на адресу відділу освіти з фотографіями, які будуть оприлюднені на офіційному сайті й стануть прикладом для наслідування іншим.

 

3. Про хід атестації педагогічних працівників району у 2020/2021 навчальному році розповіла Е.С. Приходько, завідувач РМК, наголосивши, що атестація здійснюється на основі комплексної оцінки рівня кваліфікації, педагогічної майстерності, результатів педагогічної діяльності шляхом проведення «зрізів навчальних досягнень учнів», контрольних робіт, тестування; відвідування уроків, позакласних заходів; здійснення аналізу освітнього процесу в навчальних закладах з урахуванням думки батьків та учнів.

Атестація у навчальному закладі є безперервним процесом. Вона розпочинається у вересні з моменту опублікування наказу «Про створення атестаційної комісії» і завершується у квітні поточного навчального року.

Успішне проведення атестації значною мірою залежить від чіткості, конкретності організаційних заходів, підготовки розпорядчих документів, наказів, планів тощо. Тому потрібно враховувати його результати, зокрема:

• дані, отримані під час відвідування уроків та позаурочних заходів педагогічного працівника, який атестується;

• результати моніторингових досліджень;

• результати ДПА та ЗНО учнів;

• ведення шкільної документації.

Крім того, для оцінювання роботи педагогічного працівника у міжатестаційний період необхідно враховувати його участь:

• у конкурсах фахової майстерності;

• у роботі творчих професійних майстерень;

• у роботі методичних об’єднаннях, школах передового педагогічного досвіду та інших фахових співтовариствах.

Практичне проведення атестації педагогічних працівників регулюється Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 6 жовтня 2010 року № 930 зі змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства освіти і науки № 1135 від 08.08. 2013 р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.08 2013 р. за № 1417/23949).

У зв’язку із внесенням змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, усі працівники, які мають педагогічні звання, повинні під час чергової атестації також атестуватися на відповідність раніше присвоєним педагогічним званням. У поточному навчальному році всі включені до списку осіб для проходження чергової атестації працівники, які мають педагогічні звання, повинні також атестуватися на відповідність раніше присвоєним педагогічним званням.

Вивчення роботи педпрацівника здійснюється до 15 березня (п.3.3 Типового положення про атестацію).

Обов’язковою умовою атестації педпрацівника є проходження ним курсів підвищення кваліфікації. У закладах повинна постійно проводитися робота щодо підвищення професійного розвитку та кваліфікації педпрацівника. Налагоджена співпраця із Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти, укладено договори на поточний рік із кожним навчальним закладом Свалявського району. Педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти підвищують свій фаховий рівень за обраними напрямами щорічно за 30-годинною програмою, заклади дошкільної, позашкільної та шкільні освіти, бібліотекарі проходять курси підвищення кваліфікації у повному обсязі за замовленням. Дирекція закладу повинна постійно контролювати виконання перспективного плану проходження курсів підвищення кваліфікації педпрацівників, надавати їм консультації щодо проходження курсів за додатковими предметами.

 

4. «Про стан дистанційного навчання у Пасіцькій ЗОШ І-ІІ ст., Свалявській І-ІІ ст. №4, Свалявській ЗОШ І-ІІІ ст. № 1» (доповідач – Е.В.Приходько).

Для забезпечення дистанційного навчання учнів педагог повинен або створювати власні веб-ресурси, або використовувати інші веб-ресурси на власний розсуд. При цьому обов’язково надає учням рекомендації щодо використання ресурсів, послідовності виконання завдань, особливостей контролю тощо.

У ході вивчення питання стану дистанційного навчання виявлено, що у вищезгаданих закладах дистанційне навчання проводиться на належному рівні. Більшість учителів використовують додаток Google Duo, Google classroom, ZOOM.

Для відправлення завдань учням вчителі використовують Viber, прикріплюють посилання на профільні онлайн-ресурси з можливістю завантажувати та переглядати відео і методичні матеріали. Тести та самостійні роботи учні проходять на онлайн-платформі «На урок». Онлайн-уроки проводять через конференцзв’язок на платформі ZOOM. Додатково консультують батьків та здобувачів освіти через телефонний зв’язок та електронну пошту.

Уроки проходять зі створенням онлайн-конференцій на платформі ZOOM, які заздалегідь заплановані згідно з розкладом. Учні, які не підключилися до уроку, отримують завдання у Viber-групі та консультації у телефонному режимі.

 

5. Про спільні Різдвяні зустрічі духовенства Свалявщини з учнівською молоддю закладів освіти всіх присутніх ознайомила методист РМК Н.І. Ладані. Вона наголосила, що духовний розвиток особистості є одним із основних завдань, які поставило українське суспільство перед сучасною школою. Закон України «Про повну загальну середню освіту» визначає одним із найважливіших завдань реформи освіти, яка здійснюється сьогодні в Україні, створення умов для збереження духовного здоров’я наступних поколінь.

Насправді духовне виховання дитини тісно пов’язане з релігією, з ознайомленням із християнськими цінностями. Використання християнських цінностей у закладах освіти не суперечить світському характеру навчання.

З ініціативи відділу освіти, зокрема начальника Е.В.Грабар, 30 листопада 2020 року відбулася зустріч із духовенством району, на якій відділ освіти спільно зі священнослужителями обговорив цілеспрямований виховний процес у закладах освіти під час Різдвяного періоду.

На цьому зібранні було накреслено тематику та хід проведення «Різдвяних зустрічей» духовенства з учнівською молоддю, а саме:

1. Духовні цінності сім’ї та родини. Сімейна етика: взаємини батьків і дітей.

2. Зміст і значення християнства різних конфесій як єдина складова у навчанні і вихованні підростаючого покоління.

3. День Святого Миколая – не комерційне свято, а зразок доброти і милосердя, приклад для наслідування.

4. Освіта і релігія – рушійні сили у формуванні морально-духовних цінностей у становленні особистості.

Отже, впродовж грудня 2020 року – січня 2021 року духовенство Свалявщини буде проводити «Різдвяні відкриття» з учнівською молоддю за графіком або розкладом виховних годин закладу освіти.

 

6. Із питанням «Про проведення акції «16 днів насильства» присутніх ознайомила Н.В. Островка, методист РМК, зауваживши, що міжнародна спільнота щорічно підтримує акцію «16 днів проти насильства». 1000 громадян та сотні державних і громадських організацій із більш ніж 100 країн світу активізують із 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, творити у конкретному регіоні або окремі державі соціальний простір, вільний від насильства.

Щорічна акція «16 днів проти насильства» (25 листопада – 10 грудня) ініційоване Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначався зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

У цей 16-денний період входять й інші важливі для демократичного суспільного дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі.

Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означені фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.

Україна приєдналася до акції «16 днів проти насильства» 2001 року. Подібна активність свідчить про актуальність проблеми подолання насильства в нашій державі, пошук у громадських та владних структурах оптимального механізму реагування як на спільні соціальні проблеми, так і на конкретну людську біду.

Основні завдання акції «16 днів проти насильства»:

– привернути увагу громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї;

– сприяти утвердженню ненасильницької ідеології в територіальних громадах, в українському суспільстві загалом.

Із Планом заходів у рамках акції можна ознайомитися на веб-сайті Мінсоцполітики.

Методист відділу освіти О.Пилипанинець наголосила на основні напрямки роботи органів учнівського самоврядування національно-патріотичне, превентивне, соціально-правове, екологічне, волонтерська робота.

В грудні 2020 на обласному зборі  лідерів учнівського самоврядування районну організацію  буде представляти Кошеля Яна, голова ради старшокласників району ( кер. Суран М.А, керівник МО заступників директорів шкіл з виховної роботи).

Оксана Гаврилівна підвела підсумки волонтерської роботи за І семестр 2020-2021 н. року.

Відмітила кращі  волонтерські загони Керецьківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3,  Свалявської ЗОШ І-ІІ ступенів № 4, Пасіцької ,Сусківської ЗОШ І-ІІ ступенів.

Методист наголосила на дотримання техніки безпеки  та санітарних заходів під час проведення новорічних свят.

 

7. У Різному Е.В.Грабар, начальник відділу освіти, подякувала всім керівникам за плідну співпрацю та розуміння, зауваживши, що, незважаючи на те, в якій ОТГ і під чиїм керівництвом опиниться той чи інший заклад, кожен керівник є компетентним у керуванні закладом, дотримується виконавчої дисципліни і чинного законодавства. Одночасно головна освітянка району попросила всіх бути милосердними та брати участь у різних акціях милосердя.

 

Надія Чубар,

методист РМК« повернутися до списку новин