Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Пісок + сонце= пляжний волейбол!

Пісок + сонце= пляжний волейбол!

   Гуркіт м’ячів з шаленою швидкістю вдаряються об майданчик і такі стрункі, високі, засмаглі спортсмени. Це – волейбол!

   Вболівальники та любителі, цього виду спорту, готові годинами спостерігати за тим, як м’яч ширяє в повітрі, а гравці всіма силами намагаються спустити його вниз, до поля. Сама гра виглядає дуже естетично і граціозно. Всі рухи відточені, удари збалансовані. Коли м’яч торкається рук гравця, він, ніби, відлітає від нього, видаючи глухий звук. Спостереження показали, що ігрова діяльність в пляжному волейболі представляє собою короткочасні навантаження максимальної потужності. За одну годину ігрового часу волейболіст високого класу виконує в середньому 85 стрибків, пробігає 772м.

   Пляжний волейбол відрізняється від класичного, в першу чергу тим, що волейболісти грають під відкритим небом, на піску, часто в умовах високої температури, при яскравому сонці і сильному вітрі, інколи і під дощем. Гравців в команді двоє.

   В більшості людей пляжний волейбол асоціюється з морем, річкою, а особливо пляжем, де можна поніжитись на теплому піску.

Але, це тільки людська уява. Такі майданчики знаходяться на території шкіл, базах відпочинку, санаторіях. От м. Стрий, на базі школи №10, держава + меценати + громадськість - побудували такі площадки, де цими днями пройшов черговий тур Чемпіонату України з пляжного волейболу серед чоловіків та жінок. Серед 36 команд з різних куточків держави, нашу область представляли 4 спортсмени Свалявського «Спартака». Це Михайло Скукіс, Юрій Бокшан, Максим Іванко, Іван Кошеля. Висока спортивна майстерність, професіоналізм в цьому виді спорту, пару Скукіс/Бокшан привели на п’єдестал перемоги. Золоті медалі яскраво виблискують в руках наших волейболістів у даному турі.

В п’ятірку турнірної таблиці,зайшли пара спортсменів-закарпатців – Іванко/Калінін. А Кошеля з напарником посіли восьме місце.

Особливості таких турів є те, що рейтингові бали можна набрати тільки на змаганнях національних турнірів, які проходять на території України.

   Волейболісти Скукіс/Бокшан в м. Одеса на відкритому турі Чемпіонату України з пляжного волейболу серед чоловіків та жінок, який пройшов на початку липня, посіли ІІ місце з 32 команд. В фінальній грі, зустріч була з парою Плотницький/Ковальов, які в свій час були призерами Чемпіонату Світу з волейболу серед юніорів. На даний час Олег Плотницький являється капітаном збірної України з волейболу та є гравцем італійського клубу «Перуджа».

Нагадаю, що Михайло Скукіс та Юрій Бокшан є майстрами спорту України з волейболу. Знаючи їх як спортсменів високого класу з цього виду спорту, спостерігаючи за їхніми іграми, пролітає така цікава думка: «Вони не вибирали волейбол – волейбол вибрав їх!»

   Часто спілкуючись з головним тренером команди «Спартак-Свалява» Василем Францісовичем Скукісом, то завжди піднімається одне і те ж болюче питання – будівництво волейбольних площадок на Свалявщині! Він говорить, що це один з ігрових видів спорту (пляжний волейбол), який на даний час в пріоритеті, дуже популярний і модний серед молоді. Пляжний волейбол має всі шанси потрапити на участь в Олімпійських іграх (Токіо), що відбудуться в 2021 році. Я, як заступник директора Свалявської ДЮСШ, повністю його підтримую в цьому питанні. Бо це, в першу чергу, для наших вихованців величезний плюс і мотивація займатися волейболом. При наявності таких майданчиків, юнакам та дівчатам, як говорить В.Ф. Скукіс, не потрібно буде їздити на тренування з пляжного волейболу до м. Мукачево чи кудись інде. Але, не зважаючи на це, і без матеріальної бази, виховали багато класних спортсменів та майстрів спорту з волейболу. На Свалявщині є такі чудові санаторії, які приваблюють багато туристів та відпочиваючих, де в майбутньому можна розглянути питання будівництва таких волейбольних площадок, каже тренер, як колись були на території санаторію  Кришталеве Джерело.

   Спільними зусиллями можна це зробити. Головне бажання. Надіємось на краще! А на разі, бажаємо подальших перемог та здоров’я нашим спортсменам.

   Займайтесь спортом та будьте здорові!

Вікторія Титинець

                                 заступник директора Свалявської ДЮСШ« повернутися до списку новин