Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Про підготовку до проведення ДПА у формі ЗНО у 2018-2019 навчальному році

    У 2018-2019 навчальному році відділ освіти Свалявської РДА разом із керівниками ЗЗСО здійснював підготовку та проведення пробного ЗНО та держаної підсумкової атестації у формі ЗНО.

      Упродовж року відділ освіти проводив роз’яснювальну роботу серед громадськості та учнів закладів освіти, які в 2019 році здобули повну загальну середню освіту, щодо порядку та особливостей проведення в 2019 році зовнішнього незалежного оцінювання, використання його результатів під час вступу до закладів вищої освіти і зарахування як оцінок за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти.

   Зокрема, двічі протягом навчального року у ЗЗСО було розіслано інформаційні листівки «ЗНО – 2019: читали, чули, знаємо». Крім того, відділ освіти ознайомлював ЗЗСО із листами та наказами Міністерства освіти і науки, ЗІППО та департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА. Всі матеріали також було висвітлено та сайті відділу освіти.

   Під час реєстрації осіб на ДПА було розіслано листи, зокрема щодо належної реєстрації учнів від 11.02.2019 № 147/01-18 «Про порядок реєстрації осіб для участі у ЗНО-2019». До обов’язків відділу освіти входить і реєстрація на основну сесію та пробне ЗНО осіб, які не є випускниками ЗЗСО.

   У грудні 2018 року для належного проведення ДПА та ЗНО на сайті УЦОЯО відділом освіти було здійснено реєстрацію та внесено дані ЗЗСО району всіх ступенів (лист департаменту № 01-15/5091 від 30.11.2018 р.).

  28.01.2019 року було видано наказ № 18 «Про підготовку та проведення у 2019 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», в якому подано всі особливості підготовки та проведення основного ЗНО.

    Відповідно до наказів ІФРЦОЯО у грудні-січні відділ освіти здійснював оформлення карток первинного обліку суб’єкта персональних даних для вчителів, які брали участь у пробному та основному ЗНО.

     Для належного проведення пробного ЗНО 1 березня 2019 року було видано наказ № 43 «Про затвердження пункту проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання у 2019 році». Пунктом проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання призначено Свалявську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №1 Свалявської районної ради Закарпатської області (відповідальний за пункт тестування – Воробканич І.В., помічник – Гергель О.Ф.).

    У лютому-березні 2019 року відділ освіти формував списки вчителів, залучених на пробне ЗНО, а також заповнював базу даних учасників ЗНО на сайті УЦОЯО. 14 березня 2019 року разом із відповідальними за пункт тестування було проведено інструктаж-навчання для старших інструкторів, інструкторів та чергових на пробне ЗНО-2019.

    16 березня 2019 року на базі Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 було проведено ЗНО з української мови і літератури; 23 березня 2019 року – з англійської мови, біології, географії, іспанської мови, історії України, математики, німецької мови, російської мови, фізики, французької мови, хімії.

     2 травня 2019 року було видано наказ відділу освіти № 94 «Про перенесення навчання», у якому зазначено, що у зв’язку із проведенням ДПА з української мови в районі навчання у закладах загальної середньої освіти району І-ІІІ ступенів із 23 травня 2019 року перенесено на 18 травня 2019 року.

     У травні 2019 року на сайті УЦОЯО було сформовано списки вчителів (130 осіб), які взяли участь у ДПА у формі ЗНО, згідно із замовленням ІФРЦОЯО. 16 травня разом із відповідальними за пункт тестування було проведено інструктаж-навчання для старших інструкторів, інструкторів та чергових для ДПА у формі ЗНО.

    3 травня 2019 року було видано наказ № 95 «Про затвердження мережі пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2019 році». Пунктами проведення зовнішнього незалежного оцінювання з української мови було призначено Свалявську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №1 Свалявської районної ради Закарпатської області та Свалявську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №3 Свалявської районної ради Закарпатської області (корпус 1 та корпус 2). Керівниками пунктів призначено Воробкнича І.В., Файт Т.В., Синицьку О.П., помічниками – Гергель О.Ф., Суран М.А., Мотринець Г.Ю. Крім того, було подано мережу проведення ЗНО з інших навчальних дисциплін.

    Завдяки керівникам пунктів тестування та їх помічникам державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з української мови у районі було проведено на належному рівні. Варто зазначити, що у трьох пунктах тестування іспит складали 670 осіб: учні ЗЗСО Свалявського та Воловецького районів, студенти Свалявського технічного коледжу НУХТ та Свалявського професійного будівельного ліцею.

     16 травня 2019 року було видано наказ № 108 «Про перевезення учнів для проведення ДПА у формі ЗНО з математики, української мови», 24 травня 2019 року – наказ № 115 «Про перевезення учнів для проведення ДПА у формі ЗНО з фізики та англійської мови», а 30 травня 2019 року – наказ № 119 «Про перевезення учнів для проведення ДПА у формі ЗНО з історії України, біології, географії та хімії у 2019 році». Зазначеними наказами призначено відповідальних за перевезення учнів та надано необхідну кількість шкільних автобусів. Варто зазначити, що цього року відправлено 71 учня сільської місцевості до м.Свалява на ДПА з української мови. До Ужгорода на ДПА з фізики перевезено 4 учнів, з хімії – 14 учнів. На ДПА у Мукачеве було відправлено: англійська мова – 49 учнів, історія України – 94 учнів, біологія – 56 учнів, географія – 35 учнів. Усі перевезення було здійснено з дотриманням вимог та правил техніки безпеки.

    Найближчим часом відділом освіти буде проаналізовано результати ДПА у формі ЗНО з усіх предметів.

 

Інна АБЕЛЬ,

методист відділу освіти Свалявської РДА« повернутися до списку новин