Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Осінній бал працівників освіти.

Якщо ви очолюєте навчальний заклад, у якому свою жагу до пізнання щоденно втамовують десятки, а то й сотні школяриків чи дошкільнят, або завдяки цілеспрямованості, наполегливості і, звичайно ж, – відповідальності „допрацювалися” до посади методиста, головного спеціаліста відділу освіти чи більше того – самі „посіяли” і „зростили”,  а точніше – виховали учнів-переможців олімпіад, лідерів рейтингу ЗНО, то вам точно буде приємно вкотре згадати, а іншим працівникам навчальних закладів Свалявщини, переконана, цікаво знати, як цього року вшановували не тільки людей, які за велінням долі, покликом душі і серця стали представниками найзатребуваніших і найгуманніших професій: „вихователь”, „вчитель”, „педагог”, а й голів профспілок, бухгалтерів навчальних установ – працівників, які забезпечують належне функціонування закладів освіти району на першій формально-неформатній урочистості „Бал педагога”.

Не те, щоб освітян до цього часу ніяк не вшановували – відповідно до плану роботи відділу освіти Свалявської райдержадміністрації подібні заходи на теренах нашого краю, так само, як і по всій країні, проводяться щороку – втім, шаблонно-традиційними „фанфари,  оплески, подяка”  у 2019-му вирішили не обмежуватись, а задумали влаштувати сіячам розумного, доброго й вічного урочистий вечір з іграми, конкурсами, музикою, танцями  і – нагородами.

Підтримати таку ініціативу  начальника відділу освіти Едіти Грабар вирішили депутат Свалявської районної ради Іван Микульця, директор ТОВ „Голден Фрутс” та ТОВ „Крок Вуд” Юрій Грига й генеральний директор ДП „Санаторій „Квітка полонини” ТОВ „Сузір’я” Павло Ганинець. Відтак на Свалявщині вперше святкували „Бал педагога”.  Так-так, виявляється філологи, біологи, хіміки та фізики, а разом із ними й викладачі інших точних та гуманітарних наук можуть розважатися не тільки на „учнівському випускному”, а й на „вчительському” балу.

І хай він поки не благодійний „Віденський”, та, повірте, красі й граційності наших освітян, що зібралися днями у „Фабричному”, зала якого, до слова, виглядала по-осінньому жовтнево, позаздрила б навіть столиця.

Джентльмени у костюмах-фраках, чарівні, витончені леді у сукнях, та й не тільки в них, бо були ще елегантні спідниці, сорочки та блузки, а ще – все ті ж костюми (на дві манери в жіночому варіанті), тож, як ви вже здогадалися, – від концентрації талановитих, креативних, творчих, красивих, а найголовніше – розумних, поважних персон у одному приміщенні просто подих перехоплювало.

Отже, за „відпочинкову рухливість” – ігри та конкурси – на святі відповідала вже давно не комсомолка, але від того не менш загартована азартом змагань красуня, ведуча спортивної рубрики улюбленої районки, заступник директора Свалявської ДЮСШ Вікторія Титинець, а про музичні смаки аудиторії дбала людина-оркестр, викладач музичного мистецтва Сасівської ЗОШ І-ІІ ступенів Віктор Сайлер.

Ведучих урочистості у районному відділі освіти відбирали, неначе на „Євробачення”,    і  скажу, що таки недарма, бо серця чоловіків без жодних боїв і абордажів в  полон взяла методистка, викладачка, й до того ж талановита співачка Наталія Ладані, а жіночі симпатії на 1000 й 1 відсоток завоював найкращий філолог серед весільних тамадів, чи то пак найвідоміший весільний тамада з-посеред філологів, – Василь Маровді. Стоп, стоп! Це ж майже так само Василь Михайлович про одного з гостей висловлювався! Про кого саме, розкажу трохи згодом, а поки що занотую читачам вітальні слова, із якими до присутніх звернулася  начальник відділу освіти Свалявської РДА, кандидат педагогічних наук Едіта Грабар:

–Справжній сучасний працівник освіти… Хто він? Який він? Погоджуюся, насамперед – яскрава, неповторна індивідуальність, людина різнобічного кола інтересів, ґрунтовних знань. А ще – особистість відчайдушна, відверта, стійка у судженнях, глибоко тактовна, благородна у вчинках, завжди молода душею, що мимоволі захоплює й веде за собою.

А хто такий учитель? Учитель – актор, слухачі і глядачі якого не аплодують йому. Він – скульптор, праці якого ніхто не бачить. Він – лікар, пацієнти якого рідко висловлюють подяку за лікування і не завжди хочуть одужати. Де ж йому взяти сили для щоденного натхнення? Звичайно ж,  у самому собі, в усвідомленні величі своєї справи, підтримці всього суспільства, повазі суспільства до нього, вчителя. А ще – у дозвіллі, приємному, щирому, у колі друзів, у якому забуваєш про втому, плани, журнали, перевірки, несуттєві розмови в учительській… .

Тож, насолодіться, шановні колеги, цими прекрасними миттєвостями дозвілля, свята душі, помрійте, пориньте в атмосферу родинного затишку й тепла, відчуйте себе неймовірно щасливими, потрібними в цьому світі. Зі святом вас, шановні колеги! – щиро мовила головна освітянка району, а наші читачі, думаю, здогадалися, що найкращий учитель – це той, плоди мудрості якого втілюються в наших дітях допитливими „цікавинками” й успіхами у пізнавальному дошкільному розвитку, шкільними перемогами на різноманітних олімпіадах, Всеукраїнських конкурсах і ЗНО.

Слова шани за натхненну самовіддану працю, покладену на всебічний інтелектуальний розвиток підростаючого покоління і щирі побажання щастя здоров’я та родинного затишку лунали на адресу освітян не тільки з вуст Едіти Василівни, а й директора Сасівської ЗОШ І-ІІ ступенів, голови ради директорів району Мар’яни Стасик, голови профспілкового комітету працівників освіти Наталії Власик, завідуючої районним методичним кабінетом Ельвіри Приходько та, як казав Василь Маровді, „кращого фізика серед перших заступників голів Свалявської райдержадміністрації і кращого першого заступника голови Свалявської райдержадміністрації серед фізиків” – Михайла Коршинського.

І хай таке порівняння прозвучало трохи курйозно, а втім, чоловік на нього аж ніяк не ображається. Мудрий, досвідчений високопосадовець зізнався: кар’єрному зросту він завдячує саме освіті, і за честь має бути членом дружньої інтелектуальної когорти освітян Свалявщини.

Щиросердні слова Михайла Михайловича цілком заслужено купалися у таких же щирих і теплих оваціях публіки, оскільки  кажуть, „не словом єдиним” – Подяками Міністерства освіти і науки України, а також Почесними грамотами департаменту освіти і науки облдержадміністрації – такими приємними відзнаками під звуки урочистих фанфар радували освітян цього дня.

Отож Подяку Міністерства освіти і науки України за сумлінну та бездоганну працю, плідну педагогічну діяльність, високі досягнення у навчанні та вихованні учнівської молоді отримали заступник директора Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 Марина Суран, вчитель української мови та літератури Свалявської гімназії Тетяна Мауріц та вчитель початкових класів Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2  Марія Дзямко, а Почесної  грамоти департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА удостоїлися вихователь Росошанського ДНЗ Вікторія Левко та музичний керівник Свалявського НВК №10 Едіта Фанта.

Відрадно, що ці дошкільні навчальні заклади – не єдині, які також отримали високі нагороди – за підсумками районного конкурсу „Кращий заклад дошкільної освіти 2019” перше місце серед садочків, що знаходяться у сільській місцевості, отримав Росошанський ДНЗ (завідувач С. М. Бочко), друге  – Плав’янський ДНЗ (завідувач М. П. Ганькулич), третє – Дусинський ДНЗ (завідувач Н. Білас). А от очільники міських закладів дошкільної освіти – Свалявського НВК №12 (директор Е. П. Буняк), Свалявського ДНЗ №1 (завідувач О. Ю. Дрозд) та Свалявського ДНЗ №3 (завідувач М. В. Фурдь) хоч і завоювали у конкурсі відповідно „золото”, „срібло” та „бронзу”,  проте перший урочистий „Бал педагога”, на жаль, не відвідали. Ну, а ті, хто долучився, запевняю, не пошкодували про це ані хвилини – із задоволенням знімкувалися на фоні фотозони, створеної руками психолога Сусківської школи І-ІІ ступенів, талановитої майстрині Марії Ванін, розважалися на конкурсах та кружляли в мелодійних вальсах.

Не писатиму більше нічого, бо, як кажуть, „Стислість – сестра таланту, а працьовитість – сестра високих нагород”. Не вірите? Тоді, шановні освітяни, працюйте над собою, над успіхами і досягненнями ваших учнів та вихованців, примножуйте інтелектуальні здобутки Свалявщини і обов’язково долучайтеся до районного „Балу педагога” вже наступного року.« повернутися до списку новин