Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Акція милосердя «Подаруй тварині дім».

Акція милосердя «Подаруй тварині дім».

У Росошанській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів Свалявської районної ради Закарпатської області працює вчителька хімії Ярослава Юріївна Куліш, яка має, як може здатися на перший погляд, зовсім незвичайне хобі. Вона допомагає безпритульним тваринам, які опинилися на вулиці через жорстокість і безвідповідальність людей. За своє життя вона врятувала більше п’ятдесяти тварин, серед яких: і собаки, і кішки, і їжачки, і навіть зайчата.

Як же вона піклується про бездомних чотириногих? У який спосіб?

Найперше загублену тварину приносить додому (у сім'ї до цього давно звикли й підтримують її), миє, лікує, годує, вивчає характер, звички, поведінку, докладаючи певну кількість зусиль, терпіння й любові. Коли ж тварина оговтається, набере сили, її психологічний стан нормалізується, тоді шукає для чотириногих безхатьків люблячі родини. Безумовно, інколи їй буває нелегко розставатися із урятованими друзями, але змушена, оскільки вдома немає належних умов для утримання багато тварин. Наразі вдома в неї проживає вісім котів і три собаки, одна з яких – стара вівчарка, яку з переломленою лапою знайшла на автобусній зупинці. Зараз собака  цілком здоровий і чекає на нового хазяїна.

Такою волонтерською діяльністю вчителька займається з дитинства. За її словами, підтримка бездомних собак чи кішок, приносить їй велике задоволення, адже в цьому вона вбачає сенс свого життя.

Я думаю, що тільки людина з чуйним, добрим і небайдужим серцем може так поступати. Власне, такою і є вчителька хімії – Ярослава Юріївна Куліш. Її позитивний досвід надихає й спонукає кожного на добрі вчинки заради наших менших братів.

Давайте, будемо й ми добрішими до тварин! Допомагаймо їм! Піклуймося! Поважаймо всі живі істоти! І від цього світ стане набагато кращим!

Автор розповіді – вчитель української мови та літератури Марфинець Н.В.« повернутися до списку новин