Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

День дошкілля на Свалявщині

День дошкілля на Свалявщині

 

Прийміть щирі, сповнені любові та поваги вітання зі святом – Днем працівників дошкільної освіти! День вихователя і дошкільного працівника в Україні відзначають в останню неділю вересня, починаючи 2011 року.

Професія вихователя і всіх працівників дошкільних установ вимагає від людини глибокої самовіддачі, величезного терпіння і нескінченної любові до своєї справи. Бути вихователем – високе покликання і глибока повага. Від професіоналізму, терпіння і мудрості наших вихователів, уваги до унікального і своєрідного внутрішнього світу дитини залежить те найдорожче, що у нас є – наше життя і наша надія. Виховання дошкільнят на початку їхнього життєвого шляху – непросте завдання, але від його успішного вирішення залежить майже все наше майбутнє.

Станом на 01.09.2020 року мережа дошкільних навчальних закладів Свалявського району становить 23 дошкільні установи, у яких укомплектовано 74 групи (34 – місто, 40 – село), 19 дошкільних навчальних закладів комунальної форми власності, 1 приватний релігійної громади та 3 навчально-виховні комплекси. Тут здобувають дошкільну освіту 1494 дітей (місто – 744, село – 750), що становить 78% (місто – 85 %, село – 73%), віком від 3 до 6 років.

Усього у закладах дошкільної освіти району працює 192 педагогічних працівники, а саме: завідувачів – 20, вихователів – 149, методистів – 6, музичних керівників – 21.

У семи закладах дошкільної освіти (Голубинському ДНЗ, Росошанському ДНЗ, Маломартинківському НВК, Плав’янському ДНЗ, Свалявських ДНЗ № 1, № 3, № 13) відкрито інклюзивні групи. Особливістю організації інклюзивної групи в дошкільному навчальному закладі є забезпечення рівного доступу до дошкільної освіти дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю.

На виконання плану роботи відділу освіти у 2019-2020 навчальному році проведено районні інструктивно-методичні наради:

  • для керівників на базі Голубинського ДНЗ на тему «Наступність між дошкільною та початковою ланками освіти в контексті завдань Нової української школи» (31 жовтня 2019 року);
  • для керівників на базі Свалявського ДНЗ №13 на тему «Наступність дошкільної та початкової освіти як основа формування фундаменту для успішності майбутніх першокласників в умовах НУШ» (27 лютого 2020 року).

Ключовими завданнями змістового наповнення освітнього процесу у 2019/2020 навчальному році було забезпечення наступності змісту дошкільної та початкової освіти, відповідність Базового компонента дошкільної освіти віковим особливостям дітей старшого дошкільного віку та вимогам концептуальних засад реформування Нової української школи, доцільність використання вчителями під час першого (адаптаційно-ігрового) циклу початкової освіти досвіду роботи педагогів закладів дошкільної освіти зі старшими дошкільнятами.

Основні завдання діяльності закладів дошкільної освіти на 2020/2021 навчальний рік:

  • формування духовності, національної свідомості вихованців шляхом співпраці педагогічної тріади (педагоги, діти, батьки);
  • спрямування роботи колективів на актуалізацію основних завдань із безпеки життєдіяльності, охорони життя із збереження здоров’я дошкільнят шляхом створення сучасного розвивального середовища та формування ціннісного ставлення до свого здоров’я;
  • удосконалення роботи з формування комунікативно-мовленнєвої компетенції засобами сучасних інноваційних методів навчання;
  • забезпечення освітнього процесу на принципах наступності закладу дошкільної та початкової освіти в умовах освітньої реформи «Нова українська школа».

Дошкільний вік – один із найбільш відповідальних і важливих періодів у житті підростаючого покоління, в якому починається закладання любові до природи, навколишнього світу, любові до Батьківщини.

У закладах дошкільної освіти району проведено урочистості з нагоди Всеукраїнського дня дошкілля, організовано виставки дитячих робіт, дидактичних посібників, розвиваючих ігор та портфоліо педпрацівників дошкільних навчальних закладів району.

Крім того, грамотами відділу освіти райдержадміністрації за професіоналізм, відповідальне становлення до виконання функціональних обов'язків та з нагоди відзначення Дня дошкілля було нагороджено працівників закладів дошкільної освіти: Свалявського ДНЗ №13, Драчинського, Росошанського, Плав'янського, Пасіцького, Керецьківського ДНЗ.

У цей особливий день вітаємо наших вихователів і всіх працівників дошкільної освіти! Бажаємо їм здоров'я і побільше приємних моментів у їхній відповідальній роботі! Зі святом!

Наталія СТЕПАНЮК

методист відділу освіти

 « повернутися до списку новин