Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Нарада директорів загальноосвітніх закладів освіти району

 

 У четвер 16 січня відбулася чергова нарада директорів загальноосвітніх закладів освіти району за участю голови Свалявської райдержадміністрації Романа Тарабія, голови Свалявської районної ради Мирослави Ливч, заступника голови райдержадміністрації Івана Русина та заступника голови районної ради Клари Стегури.

   На нараді обговорили нововведення в освітній сфері, зокрема новий Закон «Про повну загальну середню освіту», що був прийнятий Верховною Радою України 16 січня 2019 року, яким передбачено створення опорних шкіл разом із філіями. Своїми думками щодо організації такої системи на Свалявщині ділилися керівники освітніх закладів району. Позаяк документ визначає дотримання певних вимог (повний перелік можна знайти на сайті mon.gov.ua), то обговорювали і матеріально-технічну базу закладів та кадровий потенціал, а також шляхи заохочення підростаючої учнівської молоді для здобуття повної загальної середньої освіти. 

     Не оминули увагою і зміцнення матеріально-технічної бази початкової ланки, зокрема облаштування теплих вбиралень, кошти на виготовлення проектно-кошторисних документацій яких, керівники Свалявщини пообіцяли асигнувати вже найближчим часом. Це питання взято під особистий контроль Романа Тарабія та Мирослави Ливч.

   Із необхідністю дотримання правил пожежної безпеки в закладах освіти ознайомив начальник РУ ДСНС у м.Свалява Іван Токарський.

  Головний спеціаліст відділу освіти Марія Дребітко ознайомила присутніх із листом департаменту від 09.01.2020.№01-15/79 «Про впровадження системи НАССР». Підбила підсумки вже проробленої роботи, підготувала пам’ятку із впровадження НАССР у закладах освіти району. Відмітила, що всі заклади зареєстрували свої потужності як оператори ринку. Відповідно до наказу відділу освіти створено групу, яка працюватиме над упровадженням НАССР у закладах освіти.

   Завідувач методичного кабінету відділу освіти Ельвіра Приходько наголосила присутнім на особливостях підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2020 році. Зауважила на дотриманні Постанови КМ України від 28.08.2019 року №800 зі змінами, затвердженими Постановою КМ України від 27.12.2019 року, та врахуванні у роботі листа Міністерства освіти і науки України від 04.11.2019 №1/9-683 «Щодо підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників».

   Методист відділу освіти Надія Островка нагадала про необхідність проведення засідань команди психолого-педагогічного супроводу, про кількісний склад команди супроводу, а також на правильності розподілу тижневого навантаження асистентів учителів.

   Надія Чубар, головний спеціаліст відділу освіти, зауважила на відповідальності керівників щодо подання статистичної інформації у звітах. Також ознайомила керівників із грантовими проектами, які працюють на території України, і спонукала до важливості участі в них.

   У підсумку на нараді обговорено більше п’яти питань. І хоча їхнє детальне обговорення зайняло чимало часу, однак результати того варті, адже озвучені рішення однозначно сприятимуть їх упровадженню.« повернутися до списку новин