Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Спорт – це безперервний рух

«Щоб зробити дитину розумною і  розсудливою,

зробіть її міцною і здоровою.

Хай вона бігає, стрибає,

пустує, хай грає і діє,

перебуває у безперервному русі.»

  Ж.-Ж. Руссо

        Усі знають про те, що спорт дуже корисний не тільки для дорослих, а і для дітей. Дехто може сказати, що займатися спортом дитині зовсім не потрібно, адже діти ведуть дуже активний спосіб життя: бігають, стрибають. Але «правильний» спорт дозволить уникнути травм, які дитина може отримати в процесі неорганізованих ігор.   І взагалі, заняття спортом мають безліч корисних і приємних причин.

         Так у чому ж полягає користь спорту для дітей? Вся справа в тому, що всі звички і переваги, а також основи способу життя і погляди на навколишній світ формуються з ранніх років. Так от, заняття спортом у дитинстві сприяють тому, що і в майбутньому дитина буде любити рухатися, вести активний спосіб життя. А це означає, що і в дорослому житті буде активною і цілеспрямованою людиною і завжди буде йти до мети. Цьому і вчить дітей спорт. Також Ваша дитина стане більш терплячою і стриманішою, навчиться себе контролювати, стане уважною і дисциплінованою,а ще виховаються вольові якості, що також дуже важливо.

Легка атлетика. 13 квітня в м. Ужгород, вперше на нових доріжках та секторах реконструйованого стадіону «Авангард», було проведено відкритий чемпіонат Закарпатської області серед команд ДЮСШ, юнаки та дівчата 2002-2003, 2004-2005 і молодші, з 13-ти індивідуальних видів легкої атлетики та естафетного бігу. Свалявську ДЮСШ представляло 20 спортсменів різних вікових груп.

        До кращих результатів прагне кожен спортсмен. Це немалі старання і зусилля, які доклав вихованець, щоб добитися цього. Легкоатлети Свалявської ДЮСШ виступили н належному рівні.

          Старша група юнаки та дівчата:

Антон Уліганинець – 1500м (4.57) – І місце.

Луція Тенкач – 100м (14.7) – ІІІ місце.

       Молодша група, юнаки та дівчата: Олександра Керечун – 100м (13.7) та 200м (29.8) – ІІІ місце, Олександр Понижан, програвши 1 соту секунди на дистанції 100 м (12.9), посів IV місце. Тренери: О.М. Головнич, В.І. Загарій, А.В. Цільо та М. В. Вориняк.

     9-10 травня на стадіоні «Авангард» проходитимуть найстаріші міжнародні змагання на теренах України – 58 Кубок Дружби. До цього масштабного дійства готуються легкоатлети Свалявської ДЮСШ.

Баскетбол. З упевненістю можна сказати, що серед спортивних ігор баскетбол займає одне з найпочесніших місць. Важко відшукати ще такий вид спорту, в якому поєднуються швидкість, витривалість, сила, спритність і найголовніше – розум. Баскетбол якнайкраще сприяє фізичному розвитку. І не дивно, що число шанувальників цієї цікавої гри постійно зростає незалежно від віку і роду занять. Навряд чи можна порахувати число любителів і шанувальників баскетболу.

         13 квітня в спортзалах Свалявської ЗОШ №2 та Свалявського професійно-будівельного ліцею пройшла Першість із баскетболу серед команд ДЮСШ Закарпатської області, юнаки та дівчата 2002 р.н. та молодші. Приїхало 5 команд дівчат та 6 команд хлопців з усіх куточків нашого краю.

         Баскетболісти Свалявської ДЮСШ, юнаки і дівчата, вибороли бронзу, з чим їх і вітаємо. Тренери команд: К.Д. Стрельцов, О.П. Негро.

Перемога, поразка, нічия – дітям потрібен досвід всього цього.

         Також разом із любов'ю до спорту дитина придбає і деякі якості та навички, які знадобляться йому в житті. Командні види спорту дозволять навчитися дитині взаємодіяти з іншими людьми. Окрім цього, спорт подарує нових друзів і товаришів, займе час дитини і не дозволить їй байдикувати.

Вікторія Титинець, заступник директора ДЮСШ

 « повернутися до списку новин