Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Реконструкція внутрішніх вбиралень у Свалявській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 Свалявської районної ради Закарпатської області

Реконструкція внутрішніх вбиралень у Свалявській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 Свалявської районної ради Закарпатської області

Коли йдеться про реформування освіти, передовсім акцентується увага на навчальному процесі. Однак шкільне життя складається з багатьох, на перший погляд, дрібниць. Та саме вони іноді стають головними, коли доводиться вирішувати ту чи іншу проблему, пов’язану зі збереженням здоров’я учнів.
Саме тому у 2019 році Міністерство освіти і науки України розпочало програму з облаштування внутрішніх вбиралень у закладах освіти під назвою «Гідність дитини», адже якісне навчання неможливе без забезпечення учнів усіма необхідними умовами. 
Створення або реконструкція вбиралень проходить на засадах співфінансування з місцевою владою. Так, програмою передбачено, що з місцевого бюджету повинно надійти не менше 10 відсотків від загальної суми.
Відповідно до зазначеної програми у 2019-2020 навчальному році відділом освіти Свалявської РДА було завершено будівництво внутрішніх вбиралень у Свалявській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 Свалявської районної ради Закарпатської області. Вбиральні облаштовано у новому корпусі будівлі, де навчається 447 учнів. Загалом у Свалявській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 здобувають освіту 689 дітей, надають освітні послуги 67 педагогів та 23 технічних працівників, які забезпечують чистоту та належний стан приміщень.
Загальна кошторисна вартість будівництва внутрішніх вбиралень, реконструкцію яких відділ освіти проводив у цьому навчальному році, становила 974693 грн., із них 700512,8 грн. – кошти з освітньої субвенції, 126862,57 грн. – кошти з місцевого бюджету. Відповідно до проектно-кошторисної документації підрядником було проведено низку робіт: змінено функціональне призначення приміщення під вбиральні кімнати, влаштовано перегородки із газоблоків, замінено всю систему водопостачання та каналізації, внутрішнє опорядження приміщення тощо.
Нові вбиральні для хлопчиків, дівчаток, учителів та кімнати для технічних працівників – це не якась примха, а потреба сьогодення. Право на приватність є базовим правом людини, а питання облаштування шкільних убиралень – це не тільки питання санітарних норм, а передусім питання людської гідності.

 

Начальник групи централізованого господарського обслуговування

Софілканич Михайло« повернутися до списку новин