Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Обласний етап конкурсу «Земля – наш спільний дім»

Обласний етап конкурсу «Земля – наш спільний дім»

 

Земля – єдина відома планета, на якій є життя, і її природні особливості є предметом багатьох наукових досліджень. Згідно з нещодавнім дослідженням, попри те, що зміна клімату є зростаючою загрозою, основними факторами зниження біорізноманіття залишаються втрата природного середовища існування через використання земель для вирощування продуктів харчування, палива та деревини, а також надмірна експлуатація рослин і тварин людьми шляхом вирубування лісів, полювання і риболовлі.

7 вересня в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі пройшов обласний етап Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти. Конкурс проводиться щорічно з метою підвищення рівня еколого-просвітницької та природоохоронної діяльності учнівських колективів екологічної просвіти загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів. Завдання конкурсу – виховання в учнів любові до рідного краю, формування в них екологічної культури, пошук нових форм, методів і моделей організації еколого-просвітницької роботи з учнями, поширення кращого педагогічного досвіду щодо організації агітаційної роботи.

Конкурс проводиться у два етапи, в першому беруть участь учнівські колективи екологічної просвіти загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів області. В обласному етапі беруть участь учнівські колективи, які стали переможцями першого етапу. До складу колективу входять 6 учнів віком від 11 до 17 років. Колектив презентує еколого-просвітницьку та природоохоронну роботу, проведену протягом навчального року, її результативність із використанням плакатів, малюнків, фотографій, відеосюжетів.

Цьогоріч Свалявський район представляла команда «Дивокрай» Голубинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, керівник Ряшко В.М. Тема виступу – «Екологічні проблеми краю та їх вирішення», керівник колективу Ряшко Віра Михайлівна.

Журі оцінювали п’ятихвилинну презентацію команди та виступ, який поєднує різні жанри, стилі й напрями мистецтва. Колективи демонстрували власні досягнення в просвітницькій та природоохоронній діяльності. Тривалість виступу – до 20 хвилин, кожна команда була оригінальною, показала власний досвід і результати практичної природоохоронної роботи і популяризацію руху за збереження навколишнього середовища. В цьому році конкурс приурочили 95-рiччю юннатiвського руху в Українi, назвавши «Країнi Юннатiї – 95».

Агітбригада «Дивокрай» Голубинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів посіла ІІІ місце на обласному конкурсі, нагороджена почесними грамотами та подарунками.

Вітаємо лауреатів!

Валентина Скрип,

методист райметодкабінету« повернутися до списку новин