Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

ПРОВЕДЕННЯ «ВЕЛОПРОБІГУ ЄДНОСТІ» У РАМКАХ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ЗАХОДУ «УВАГА! ДІТИ НА ДОРОЗІ!»

ПРОВЕДЕННЯ «ВЕЛОПРОБІГУ ЄДНОСТІ» У РАМКАХ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ЗАХОДУ «УВАГА! ДІТИ НА ДОРОЗІ!»

6 листопада 2020 року відповідно до плану роботи відділу освіти Свалявської РДА, Положення про проведення «Велопробігу Єдності» у рамках Всеукраїнського заходу «Увага! Діти на дорозі!», з метою пропаганди здорового та активного способу життя, профілактики респіраторних захворювань, у тому числі COVID-19, популяризації велосипеду як засобу пересування та екологічної альтернативи автомобільному транспорту відділом освіти Свалявської РДА, ДЮСШ та Будинком школярів було організовано «Велопробіг Єдності».
Цьогоріч було обрано такий маршрут: Свалява – Мала Мартинка – Стройне – Свалява. У заході взяв участь 81 учасник із 10 закладів загальної середньої освіти: Свалявських ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та №3, Свалявської гімназії, Керецьківської ЗОШ І-ІІІ ст., Свалявської ЗОШ І-ІІ ст. №4, Сасівської, Сусківської, Пасіцької, Тибавської та Стройненської ЗОШ І-ІІ ст.
Подібні спортивні заходи на свіжому повітрі є вкрай необхідними у час пандемії, спричиненої вірусом COVID-19. Адже велоспорт урухомлює м’язову силу людини, зміцнює легені та серце. А гірський клімат має низку особливостей, зокрема знижений атмосферний тиск і вміст кисню, чисте і прозоре повітря.
Колона велосипедистів вирушила з площі Головна у супроводі двох машин ДАІ у бік села Мала Мартинка, з усіх боків оточеного горами, які переливаються різноманітними барвами. Із галявини, розташованої у чаші гір села, де учасники велопробігу зупинилися для відпочинку, учасники вирушили на обід до Стройненської ЗОШ І-ІІ ст. Тут усіх люб’язно зустрів керівник та колектив школи. На шкільному подвір’ї було проведено два види змагань із велоспорту: «Фігурне володіння велосипедом» та гра-вікторина «Всезнайки дорожнього руху». 
Після низки виснажливих фізичних вправ та інтелектуальних занять всіх запросили до столу, попередньо обробивши руки всіх учасників антисептичними засобами з метою недопущення розповсюдження інфекції. Обід для юних спортсменів було організовано силами працівників відділу освіти Свалявської РДА, ДЮСШ та Стройненської ЗОШ І-ІІ ст. Добре зголоднівши, діти разом із керівниками команд ласували на свіжому повітрі смачним бограчем, пловом, салатом із капусти та гарячим чаєм.
Не залишилися спортсмени і без смаколиків. Фруктовий стіл для них підготував новообраний голова Свалявської ОТГ Юрій Юрійович Грига, за що йому щира подяка. Усі смакували так, що тріщало за вухами.
Підведення підсумків відбулося також на свіжому повітрі. Всі команди були нагороджені дипломами за активну участь у «Велопробізі Єдності».
Крім того, грамоти відділу освіти Свалявської РДА отримали:
– у номінації «Наймолодша учасниця»: Головнич Аліна (учениця Свалявської ЗОШ І-ІІІ ст. №1) та Сидоран Тіна (учениця Свалявської ЗОШ І-ІІ ст. №4);
– у номінації «Наймолодший учасник»: Кікало Станіслав та Гісем Дмитро (учні Свалявської ЗОШ І-ІІ ст. №4);
– у номінації «Найвитриваліший учасник»: Сакаль Назар (учень Керецьківської ЗОШ І-ІІІ ст.).
Переможцями у грі-вікторині «Всезнайки дорожнього руху» стали:
І місце – команда Свалявської гімназії;
ІІ місце – команда Свалявської ЗОШ І-ІІ ст. № 4;
ІІІ місце – команда Свалявської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.
Перемогу у конкурсі «Фігурне володіння велосипедом» здобули:
І місце – Зубрович Анастасія (учениця Стройненської ЗОШ І-ІІ ст.) та Русин Іван (учень Сусківської ЗОШ І-ІІ ст.).
ІІ місце – Лендєл Олександр та Головнич Аліна (учні Свалявської ЗОШ І-ІІІ ст. №1).
ІІІ місці – Русин Руслана та Фізер Василь (учні Сасівської ЗОШ І-ІІ ст.).
Подякою відділу освіти за сприяння в організації велопробігу нагороджені директор Фізер Віталій Миколайович та колектив Стройненської ЗОШ І-ІІ ст.
Насамкінець 81 учасник «Велопробігу Єдності» отримали в подарунок від Ю.Ю. Григи фруктові набори (мандарини, апельсини, банани, лимони). Адже споживання продуктів, насичених вітамінами, є також вкрай необхідним для молоді, особливо в час пандемії.
Сьогоднішній захід, організований відділом освіти Свалявської РДА, ДЮСШ, Будинком школяра, колективом Стройненської ЗОШ та Ю.Ю. Григою, залишив незабутні враження та незліченну кількість позитивних емоцій і спогадів.
Щира подяка всім, хто долучився до вищезазначеного заходу, а також працівникам ДАІ УМВС, які дбали про безпеку дітей на дорозі упродовж дня. Сподіваємося, що вже традиційний для нас веломарафон у наступному році стане ще масштабнішим і цікавішим. 

 

Едіта ГРАБАР,
начальник відділу освіти« повернутися до списку новин