Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

"Приготуймо наші серця на прихід Бога, який став  Людиною."

"Приготуймо наші серця

на прихід Бога, який став 

Людиною."

 

Традиції та духовний сенс Різдвяних зустрічей

 

Для України, що перебуває в умовах духовного відродження, найважливішими завданнями є гармонійний розвиток духовної високоморальної особистості на основі загальнолюдських цінностей. Сьогодні освіта Свалявщини шукає шляхи використання виховного потенціалу минулого, вирішує завдання збереження й примноження здобутків українського народу, етичних вартостей християнства, виховання високих моральних та духовних цінностей підростаючого покоління. Виховання молоді в світоглядному аспекті в сучасній Україні визначається законодавчою базою: Конституцією України, законами України “Про свободу совісті та релігійні організації”, “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, “Про вищу освіту”,  що гарантує свободу совісті громадян. Державна політика в галузі освіти ґрунтується на принципах гуманізму, демократизму, полікультурності, світоглядного плюралізму й толерантності. Сучасні стосунки між освітою і релігією, школою і церквою означуються дискусійними питаннями щодо релігійного виховання дітей і молоді. Їх розв’язання зумовлює потребу ґрунтовного історико-педагогічного дослідження задля теоретичного осмислення з подальшим практичним застосуванням його здобутків у вихованні сучасних учнів.

29 листопада християни католицької церкви запалили першу свічку Адвентного вінка. Адвент (від лат. adventus — прихід) – це час радісного очікування народження Ісуса Христа, період приготувань до святкування Різдва, час для роздумів, надій і сподівань. 

У цей час триває піст і приготування до свята. У східному християнстві Різдвяний піст триває 40 днів у період від 28 листопада до 6 січня і називається Пилипівський піст.

На цей період припадає низка релігійних свят, тому з метою духовного розвитку підростаючого покоління в тісній співпраці сім’ї, школи, релігійних об’єднань, громадськості з ініціативи відділу освіти 30 листопада 2020 року відбулася зустріч із духовенством району  – протоієреєм Олександром  Хвастою, деканом Свалявського деканату, настоятелем парафії Різдва Пресвятої Діви Марії  м.Сваляви,  протоієреєм Романом Колерниковим, настоятелем храму Всіх святих м.Сваляви, Едітою Грабар, начальником відділу освіти Свалявської райдержадміністрації, та методистом РМК Наталією Ладані, регентом римсько-католицької церкви Успіння Пресвятої Діви Марії м.Сваляви, на якій обговорювалися питання „Різдвяних зустрічей” для підтримки дитини у прагненні до істини, добра, милосердя, розуміння моделі сім’ї, реалізації власного призначення у світі, допомоги у здійсненні дитиною моральних вчинків.

На цьому зібранні було накреслено тематику та хід проведення „Різдвяних зустрічей” духовенства з учнівською молоддю, а саме:

1. Духовні цінності сім’ї та родини. Сімейна етика: взаємини батьків і дітей.

2. Зміст і значення християнства різних конфесій як єдина складова у навчанні і вихованні підростаючого покоління.

3. День Святого Миколая – не комерційне свято, а зразок доброти і милосердя, приклад для наслідування.

4. Освіта і релігія – рушійні сили у формуванні морально-духовних цінностей у становленні особистості.

Наприкінці бесіди начальник відділу освіти Едіта Грабар подякувала всім присутнім за увагу, адже такий захід відбувся на території Свалявського  району вперше. Загалом зустріч пройшла у дружній атмосфері взаєморозуміння і, як зазначили  священнослужителі, зі сподіванням на подальшу плідну співпрацю.

 Нехай наші помисли будуть чистими і добрими.

 

Наталія Ладані,

методист РМК відділу освіти« повернутися до списку новин