Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Зваблюй словом душі молоді

       Кажуть, що сила таланту вимірюється силою шани, поваги та любові до людей. А в Лариси Василівни Андрели поетичне слово – спосіб самовираження, засіб явити світові своє оригінальне, неповторне його бачення:

 

Коли слова так просяться на волю

Коли натхнення спокій відбира,

Твори, пиши, утверджуй знову й знову

Своє величне, особисте «я»

 

І, освятившись правдою палкою,

За покликом душі завжди іди.

І в світ чарівний ти бери з собою

Бажань, тривог і бід людських світи.

 

І зваблюй словом душі молодії,

Гори вогненно, коли й день, і тьма.

Бо що ж рядки? Це – думи золотії,

В них совість відзеркалює твоя!

                                           Лариса Василівна

 

             Поет наставляє, вчить, любить, засуджує та застерігає, бо віще поетичне слово народжується в сильної духом, рішучої та мудрої людини.

      Художня література як вид мистецтва стверджує високі гуманістичні цінності, спонукає особистість до одухотворення реальності до пошуку високого морального змісту в житті, до осмислення себе в складному й суперечливому світі.

         Завдання вчителя – словесника - закохати школярів у літературу,  захопити нею, а ще – зацікавити. Якщо словесникові вдасться розкрити всі ці грані глибоко й правдиво, письменник стане ближчим і доступнішим для школярів, а його творчість – зрозумілішого.

      Із цією метою методист відділу освіти Свалявської райдержадміністрації, творчий словесник, Лариса Василівна Андрела, розробила та випустила посібник зразків нестандартних початків уроків з вивчення біографії українських письменників «Вивчення життєпису письменника на уроках української літератури як засіб формування пізнавально-естетичних та гуманістичних цінностей особистості.»

       Він вміщує оригінальні початки уроків(подаються два або три варіанти) з української літератури в 10-11 класах, які знайомлять із життєписами тих письменників, вивчення творчості яких пропонується як матеріал літератури для здачі зовнішнього незалежного оцінювання.

       Щоб уроки були цікавими, неординарними, щоб глибше зрозуміти творчість художників слова, розгляд біографії митця  повинен насамперед розкрити його морально-естетичні сторони життя, порухи душі.

          Все це кожен словесник може знайти в збірці Лариси Василівни.

       Вона зібрала багатий та цікавий матеріал, торкнулася таких граней внутрішнього світу письменників, як уподобання, характер, ставлення до людей, природи, суспільства, зуміла розкрити морально-естетичні сторони життя, порухи душі, акцентувати увагу на тому, що любив, чим захоплювався, що ненавидів творець.

    Андрела Л.В. показала такі прийоми та форми роботи, які початок кожного уроку перетворюють на яскраву інтригу, вже з перших слів – зацікавлюють, захоплюють, викликають бажання дізнатися про письменників більше. Перші хвилини уроку, ніби ніжна мелодія скрипки, повинні хвилювати, захоплювати, будоражити, задати тон.

        Це вже четверта збірка, випущена Ларисою Василівною, і в кожну з них вона вклала душу, емоції, пристрасть і талант від Бога.

        Девізом її життя є «Ні дня без творчості». То ж нехай творить та пише з легкої руки.

Заступник директора з навчально-виховної роботи

Керецьківської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Марія Дочинець« повернутися до списку новин