Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Подих Різдвяних зустрічей

Подих Різдвяних зустрічей

 

Із дитинства усі діти обожнюють Новорічно-різдвяні свята – особливий затишний період, коли можна мріяти та вірити в диво, а навколо панує казкова атмосфера. Якщо настання Нового року завжди є цікавим та зрозумілим, то історія Різдва для дітей часто буває досить заплутаною. Тому дуже важливо правильно розповісти дітям, що ж ми святкуємо у цей день та яка таємнича подія відбулася першого Різдва. Дитячими психологами та педагогами доведено, що найкращим способом подачі інформації для дітей є казка і достовірна інформація з книг.

Упродовж грудня 2020 року відбулися зустрічі учнів закладів освіти зі священиками різних конфесій Свалявського району, організовані відділом освіти Свалявської райдержадміністрації.

Під час цих зустрічей духівники розповідали дітям про Вічну Книгу книг – Біблію, обговорювали основи сімейних стосунків для молоді, наводячи як приклад Святу Родину, розповідали про день Святого Миколая, не як комерційне свято, а свято доброти і милосердя, а також про значення Різдва для людини, про те, як правильно відзначати ці традиційні християнські свята. На зустрічах лунали колядки, різдвяні пісні, повчальні історії та цікаві легенди.

Найціннішим скарбом для кожної людини є родина. Можна мати безліч хороших друзів та знайомих, але тільки сім’я дає нам відчуття захищеності й потрібності на все життя, робить нас щасливими і впевненими у майбутньому. Саме в сім’ї ми відчуваємо підтримку і любов. Із метою виховування в учнів поваги до сімейний відносин священики найбільшу увагу приділяли цій темі.

Зараз популярності набирає гендерна ідеологія, відбувається ідеологічна руйнація християнських цінностей. Що ж означає ця гендерна ідеологія? Коли людина народжується чоловіком чи жінкою, має природню стать, потім вона собі може вибрати, ким вона хоче бути, яку вона роль у суспільстві хоче мати? А де ж тоді є родина, де тоді сім’я?

Сучасний світ хоче деформувати сім’ю. Мій партнер, моя партнерка (а не мій чоловік, моя дружина) – дедалі частіше саме так звертається одне до одного подружжя. Не дозвольмо, аби наших дітей втягували у життя в партнерстві! Родина – основна клітина суспільного життя; це природна спільнота життя і взаємного обдарування любов’ю. Саме у сім’ї людина вчиться жити згідно з моральними цінностями і користуватися свободою. Життя в родині вчить жити у суспільстві.

Учні дізналися також про зміст Священного Писання (Старого та Нового Заповітів), про ким були автори цих священних книг.

Основне, про що говорили отці, дітям було дуже цікаво. А особливо про те, що в цій Книзі Священного Писання вони зможуть знайти відповіді на складні питання, які ставитиме перед ними життя, дізнатися хто вони, для чого з’явилися на світ і куди йдуть. Ще Микола Письменний, автор переказів, що вийшли під назвою «Біблійні історії», писав: «Той, хто не знає головних сюжетів Біблії, ніколи не зустрічався з розповідями про праведників і пророків, схожий на людину, позбавлену зору. Одна справа чути про сонце, зовсім інша – бачити сонячні промені».

Після кожної зустрічі учні дякували священикам за цікаву розповідь і просили їх ще завітати до них на бесіду.

Проведений спільний захід дав змогу обмінятися думками, поспілкуватися, навчитися, адже навчання – це ключ до удосконалення, що допомагає рухатися вперед.

Дякуємо нашим душпастирям, які в умовах карантинних обмежень не обмежують свою духовну ревність, а щоразу шукають нові способи, щоб нести духовну опіку своїм вірним та супроводжувати їх у цей нелегкий період нашої новітньої історії.

Сьогодні у суспільстві проходить децентралізація, тому частина закладів освіти перейшли до різних територіальних громад. Але основною метою кожного з нас залишається навчання та виховання наших дітей. Посіяне зерно добра повинно мати продовження…

Однією з характерних ознак сучасного суспільства є відродження духовності й повернення до істинних виховних ідеалів – християнських цінностей – духовної святині української нації. Християнські цінності витримали випробування часом й, безсумнівно, мають посісти гідне місце в системі національної освіти і виховання. Необхідність і потреба плекати особистість із ранніх років на християнських засадах обґрунтовані у спадщині видатних зарубіжних та вітчизняних класиків педагогіки різних епох. Зокрема видатний вітчизняний педагог К.Д. Ушинський християнські засади вважав головним джерелом духовно-морального виховання дітей і молоді. Він виділив два основних чинники, що впливають на характер виховної системи – релігію та народність, зауваживши: «Є лише один ідеал досконалості – це ідеал, представлений нам християнством. І вихованню залишається лише укорінити вічні істини християнства. Воно дає життя і вказує найвищу мету будь-якому вихованню, воно ж і повинно служити для виховання, бути джерелом світла й істини. Це незгасимий світоч, що йде вічно, як вогняний стовп у пустелі, попереду людини й народів; за ним повинен прямувати розвиток народності й істинне виховання, що йде разом із народністю». Саме християнство, за переконанням педагога, вказує нам найвищий ідеал досконалості – Христа. Цей ідеал необхідно вкорінювати з дитинства. Заслуга християнства полягає в тому, що воно корінним чином змінює природу людини і ставлення людини до людини.

Майбутнє нашої держави залежить від повсякденної турботи про дітей. Відділ освіти звертається до кожного з дорослих: не обходьте увагою жодної дитини, подаруйте свою любов тим, кому це насправді потрібно. Нехай чудо Різдва не мине жодної домівки і наповнить особливою радістю серця всіх українських діточок. Зігрійте своїм теплом тих, кого обділила доля, адже кожний сьогодні чекає на свято. Нехай добро й милосердя єднають нас заради щастя дітей.

Щиро бажаємо, щоб у найкращих починаннях і добрих справах кожен відчував любов та добро, а задуми і мрії обов’язково здійснювалися.

 

Наталія Ладані,

методист відділу освіти

 

 « повернутися до списку новин