Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Лінгафонний кабінет – запорука успіху у вивченні іноземних мов

Лінгафонний кабінет – запорука успіху у вивченні іноземних мов

 

Задля створення якнайкращих умов для роботи учнів з удосконалення навичок володіння іноземними мовами, надання можливості розвивати інтерес школярів до вивчення іноземних мов, що зробить процес навчання незвичним, захопливим, допоможе підтримувати постійне зацікавлення дітей предметом, відділом освіти Свалявської РДА на базі Свалявської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Свалявської районної ради Закарпатської області було створено та укомплектовано один із найкращих в області лінгафонний кабінет, який є цифровою мовною лабораторією нового покоління.

Свалявська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 славиться у районі своєю традицією навчання та виховання учнів у атмосфері іноземних мов. Тут учні мають можливість вивчати п’ять іноземних мов: англійську, німецьку, французьку, угорську та чеську.

Цей проєкт допоможе й учителеві підходити до викладання іноземної мови з урахуванням індивідуальних особливостей та можливостей учня. Спеціально розроблені програми дозволять кожному учневі виконувати окремі завдання різних рівнів володіння мовою. Учні зможуть робити звукозаписи своєї мови, розуміти свої помилки та виправляти їх. Сучасний лінгафонний кабінет дозволить підвищити ефективність навчального процесу, забезпечити високу мотивацію учнів, позбавитися мовного бар’єру у спілкуванні. Реалізація проєкту сприятиме формуванню сучасного компетентного учня та випускника у багатонаціональному та багатомовному європейському середовищі. Цей проєкт також відповідає концепції «Нова українська школа», в якій велика увага приділяється вивченню та вільному володінню іноземними мовами, і сприятиме засвоєнню навичок аудіювання на уроках, оскільки при складанні ДПА у формі ЗНО з іноземних мов з 2018 року включено завдання з аудіювання, тобто сприймання інформації на слух. Проєкт стане в нагоді учням з особливими освітніми потребами, оскільки допоможе їм вивчати іноземну мову з урахуванням їх можливостей і фізичних потреб із метою подальшої адаптації у суспільстві, надасть можливість таким дітям реалізуватися в дорослому житті.

У лінгафонному кабінеті вищезазначеного закладу встановлено сучасний комплект звукотехнічного, мультимедійного, акустичного обладнання та програмного забезпечення, комплекти парт і меблів для ефективного вивчення іноземних мов та створення умов комунікативного середовища з урахуванням індивідуальних потреб учнів під час уроку та інших користувачів.

Для реалізації проєкту «Лінгафонний кабінет» у Свалявській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 відділом освіти було закуплено оснащення на загальну суму 318500,00 грн, а саме: спеціалізоване програмне забезпечення, електронні підручники – 16 шт., ноутбук із мишкою та ліцензійним програмним забезпеченням для вчителя – 1 шт., ноутбук із мишкою та ліцензійним програмним забезпеченням для учня – 15 шт., гарнітура професійна (навушники з мікрофоном) – 16 шт., маршрутизатор Wi-Fi (підключення бездротове) – 1 шт., акустична система – 1 шт. Також у цьому кабінеті було проведено ремонт електромережі на суму 28788,00 грн та поточний ремонт приміщення кабінету.

Створенню лінгафонного кабінету саме у цьому закладі сприяло те, що учні Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 показали високу активність та результативність в олімпіадах, конкурсах з іноземних мов. Зокрема, у 2017-2018 н.р. призерами районної олімпіади стали: Метенько Юлія, 8 кл. – 1 місце, Кіт Нікіта, 9 кл. – 1 місце, Кулик Кристина, 10 кл. – 1 місце, Цанько Іван, 11кл. – 1 місце, Сташко Марія, 11 кл. – 2 місце. Обласним призером став учень 10 класу Цанько Іван, виборовши 2 місце. У 2018-2019 н.р. на районному етапі олімпіади Кулик Кристина, 10 кл., виборола 1 місце, а на обласному етапі – 2 місце. Багато учнів серед випускників продовжили навчання на факультетах іноземних мов багатьох вишів України, підтвердивши свої знання з іноземних мов на ЗНО та ДПА. Щорічно на базі цього закладу проходить оздоровлення учнів у літньому мовному таборі. В основі цих здобутків – титанічна робота педагогів-іноземників.

Слід зазначити плідну співпрацю закладу з Корпусом Миру США в Україні, волонтер якого працював у Свалявській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 у 2016-2017 навчальному році та організував дискусійний клуб для старшокласників району.

Створення лінгафонного кабінету сприятиме як у підготовці учнів, так і організації та проведенні ДПА у формі ЗНО, оскільки саме цей заклад із моменту впровадження ЗНО є основним пунктом для проведення. Щорічно у Свалявській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 проводиться як пробне, так основне ЗНО. Зважаючи на те, що вже третій рік поспіль до ЗНО з іноземних мов входить аудіювання, то створений лінгафонний кабінет дозволить проводити пробне ЗНО з дотриманням рекомендацій Міністерства освіти і науки України та чинного законодавства.

Надія Чубар,

головний спеціаліст відділу освіти« повернутися до списку новин