Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Порадувала нова збірка закарпатського дитячого поета В. Галаса

    Дитячого письменника, члена Національної спілки журналістів України Василя Галаса добре знають у кожному куточкові Срібної Землі. Незмінною й зацікавленою водночас аудиторією його зустрічей із шанувальниками є ті, котрим він повсякчас дарує тепло й любов свого палкого серця, -  діти (учні загальноосвітніх шкіл, студенти ліцеїв, коледжів тощо).

      Тематично багатогранна, актуально збагачена, художньо розмаїта палітра його поетичних збірок («Острів дитинства», «Сонячне зайченя», «Золотий промінчик», «Яблучний вітер», «Я так думаю»…) віддзеркалює насамперед глибину почуттів і відчуттів самого автора, готового поділитися найсокровеннішим зі своїм найвдячнішим читачем.

      І ось уже нова збірка «поета-чародія», народжена з духовного осяяння Василя Галаса та видана зі спільної ініціативи автора й начальника відділу освіти Свалявської РДА Едіти Грабар (фінансова допомога – Юрія Григи, директора ТОВ ,,Голден Фрутс” та ,,Кроп Вуд”), мандрує скарбницями Його Величності Слова – освітніми закладами, бібліотеками рідного краю. Назва її аж занадто серйозна, недитяча – «Моя ідеологія». Та гортаєш сторінку за сторінкою – і розумієш, що глобальні речі, значущі істини (як і завжди) розкриваються в доступній, зрозумілій для дітей формі. Від прочитаного струменить легкістю, домашньою гармонією, квітує весняними барвами, огортає приємною насолодою від споглядання всещедрої кольористики Всесвіту. Теми чарівного довкілля з його неповторною флоро-фауною, елегійної радості-захоплення від зустрічі з улюбленими місцями, трепетних і завжди світлих роздумів про шкільні свята-будні тішитимуть маленьких читачів, які долучатимуться до нового, свіжого, змістовно багатого поетичного слова.

    Варто зазначити, що дитячий чарівник Василь Васильович Галас досить часто робить маленьким пізнайкам художнього слова незабутні дарунки – щойно видані збірочки. Автор вірить, що поезія, зроджена з любові, віри, надії допоможе виплекати в  їхніх сердечках якнайблагородніші моральні чесноти. Долучилися до осягнення прекрасного й школярі Свалявщини: книги автора подаровано кожному освітньому закладу. На уроках із позакласного читання та літератури рідного краю, на виховних заходах звучать рядочки, від яких струменить особлива енергетика вічного мистецтва та розуміння того, що без поезії, музики, живопису світ був би нецікавим, холодним і німим.

 

Лариса Андрела, методист відділу освіти Свалявської РДА« повернутися до списку новин