Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Підсумкова нарада проведення акції милосердя  «Подаруй тварині дім»

Підсумкова нарада проведення акції милосердя 
«Подаруй тварині дім»

30 грудня 2020 року відділ освіти Свалявської райдержадміністрації провів підсумкову нараду акції милосердя «Подаруй тварині дім», яка проходила у Свалявському районі у період з 01 по 30 грудня 2020 року.
Захід розпочала методист відділу освіти Надія Чубар – відповідальна за проведення акції у районі. Вона зазначила, що відділ освіти Свалявської РДА, за ініціативи начальника Едіти Василівни Грабар, уже не вперше проводить різні акції милосердя напередодні Різдвяних свят: у 2018 році проведено акцію милосердя зі збору коштів для воїнів АТО, а минулоріч проводився збір коштів для онкохворих дітей району. Варто зазначити, що всі кошти ми передали родинам дітей та воїнів. Для зазначених акцій діти самі виготовляли вироби, які самі ж продавали.
Мета цьогорічного заходу – виховати в наших дітях любов до тварин, повагу до вірності, відданості домашніх улюбленців; почуття відповідальності за приручених тварин, розуміння цінності та недоторканності іншого життя.
Чи не щодня трапляються сумні випадки, коли господарі позбавляються своїх домашніх улюбленців. Іноді беруть маленьких кошенят та цуценят погратися для своїх діток, а потім залишають їх на вулиці. Через це зростає кількість безпритульних тварин, водночас – загроза як для чотирилапих, так і для людей. Викидаючи домашню тварину на вулицю, багато хто навіть не замислюється, що прирікає її на вірну загибель. Ми повинні пам’ятати, що жорстокість та байдужість до безпритульних тварин є свідченням жорстокості самої людини. Часто дорослі своїми жорстокими вчинками і поведінкою виховують жорстоку і безвідповідальну особистість. 
Виступ продовжила начальник відділу освіти, кандидат педагогічних наук Едіта Василівна Грабар. Вона зауважила, що ми живемо у суспільстві, де матеріальні цінності, на жаль, стали пріоритетними. Не завжди людина хоче допомогти іншій людині, не кажучи вже про братів наших менших. За допомогою подібних акцій милосердя ми робимо невеличкі кроки до змін у свідомості суспільства. До акції долучилися всі заклади загальної середньої освіти, її учасниками стали не лише учні, а й учителі. Історії про те, як учні та вчителі знаходили своїх чотириногих друзів, висвітлено на сайтах ЗЗСО, відділу освіти та у мережі Facebook. Загалом було опубліковано майже 150 історій. Завдяки розповідям ми ще раз переконалися, що люди не байдужі до чужого горя, готові допомогти у будь-яку хвилину. Ці розповіді стануть прикладом для наслідування для однолітків.
Про акцію розповідали і продовжують розповідати на телебаченні, зокрема канали М-Студіо, Перший національний. Останній створив постійну рубрику, назвавши її «Подаруй тварині дім». 
Відділ освіти здійснив усі необхідні заходи щодо організації Акції: оприлюднено оголошення, де закликають всіх долучитися до цієї благородної справи, у кожному закладі освіти призначено відповідальних за Акцію. Результати роботи сьогодні демонструють відповідальність кожного до дорученої йому справи. Також відділ освіти забезпечив усі школи матеріалами для проведення виховних годин на тему «Подаруй тварині дім».
Крім того, розроблено анкети «Чи любиш ти тварин?» для вивчення ситуації щодо ставлення учнів до тварин. У анкетуванні, яке складалося із 13-ти питань, взяло участь 3206 учнів 1-11 класів. 
На питання «Чи мав(-ла) ти коли-небудь кішечку чи песика?» «так» відповіло 2963 учнів, «ні» – 160 учнів. На питання «Чи хотів(-ла) би ти мати домашнього улюбленця?» «так» відповіло 83 учнів. Це свідчить про те, що основна кількість дітей вже мають удома тваринку. Щодо питання «Яка тваринка у тебе є?» 1302 учнів відповіли «песик» і 433 – кішечка. Хтось назвав інших тваринок. На питання «Як довго у вас є тваринка?» 1974 учнів відповіло «більше року», 871 учень – «більше 5 років». Це свідчить про те, що у більшості учнів тварини є вже тривалий час. Серед них: 1858 – подаровані тварини, 1009 – куплені, лише 339 сімей – прихистили безпритульних тварин. На жаль, більшість людей не готові прихистити безпритульну тварину. Майже 128 учнів не знають, як годувати тварин, а 213 учнів сказали, що цим займаються батьки, хоча учні шкільного віку вже повинні це добре знати. 650 учнів закладів освіти вважають, що тваринка сама за собою доглядає. Це означає, що учні не розуміють того, що тварина не може сама за собою доглядати, цим повинні займатися господарі. Вищезазначене свідчить, що у нас ще непочатий край роботи. 
Цьогоріч усі плідно попрацювали із громадською організацією Свалявського товариства захисту тварин. Сподіваємося на подальшу співпрацю із цією організацією всіх закладів освіти.
Відрадно відзначити, що за грудень завдяки проведенню акції у районі 37 безпритульних хвостиків зустрінуть новий рік у своїх теплих домівках (14 песиків і 23 кішки).
Віримо, що акція ніколи не завершиться, а щомісяця притягуватиме до себе все більшу кількість небайдужих людей, готових ділитися своєю любов’ю з тваринами, які цього так потребують. 
У кінці виступу Едіта Василівна подякувала всім за небайдужість, великі та добрі серця, нагадавши слова маленького Принца із однойменного роману Антуана де Сента-Екзюпері: «Ми відповідальні за тих, кого приручили», та побажала, щоб 2021 рік приніс здоров’я, добробут і Боже благословення у кожну родину.
Захід продовжив голова Свалявської об’єднаної територіальної громади Юрій Юрійович Грига, нагородивши грамотами Свалявської територіальної громади за активну участь у акції милосердя «Подаруй тварині дім»: Новікову Інну Станіславівну, голову громадської організації Свалявського товариства захисту тварин, та Куліш Ярославу Юріївну, вчителя хімії Росошанської загальноосвітньої школи І-ІІ ст. Свалявської районної ради Закарпатської області (яка створила власний міні-притулок для безпритульних тварин), а також подарував їм корм для тварин. 
Варто зазначити, що Юрій Юрійович, спільно із відділом освіти та Будинком школярів, забезпечив усіх учасників Акції, хто прихистив чотириногого друга, фруктовими наборами, солодощами та кормом для їхніх улюбленців. Насамкінець очільник громади побажав усім присутнім продовжувати акцію, щастя, здоров’я і добробуту в наступному році.
До його побажань долучилася Інна Новікова, подякувавши за приємні подарунки і запросивши всі заклади освіти до співпраці.
Голова Свалявської райдержадміністрації Роман Васильович Тарабій, який продовжив виступ, привітав усіх учасників та нагородив подяками і грамотами Свалявської райдержадміністрації учителів, відповідальних за проведення акції у районі. Він побажав усім бути милосердними, робити добрі справи і бути щасливими у новому році.
Далі очільниця освітян району нагородила подяками і грамотами відділу освіти Свалявської райдержадміністрації учнів, відповідальних за проведення акції у районі.
Разом із подяками та грамотами Свалявської райдержадміністрації та відділу освіти всі учасники отримали ще солодкі подарунки.


Список відповідальних за акцію милосердя «Подаруй тварині дім» на нагородження грамотою Свалявської райдержадміністрації

 

Список відповідальних за акцію милосердя «Подаруй тварині дім» на нагородження подякою Свалявської райдержадміністрації

Нарада, яка пройшла у теплій атмосфері, не залишивши нікого байдужими до суспільної проблеми безпритульних тварин у нашому регіоні, завершилася обміном вражень від проробленої роботи, приємними враженнями від отриманих подарунків та надихнула на бажання творити добро повсякчас. « повернутися до списку новин