Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Повір - у тебе є талант! ( Свято для дітей з ООП у Свалявській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1)

Криниця без джерела – це не криниця,

І колос – це не колос без зерна.

Без доброти душа – то є безкрила птиця,

Не заспіває жайвором вона.

 

Щороку на початку грудня, у Міжнародний день людей з інвалідністю, ми разом з усією світовою спільнотою ще раз переосмислюємо все, що зроблено на підтримку людей з особливими потребами, і консолідуємо наші зусилля задля їх гармонійної інтеграції у сучасне суспільство.

У Свалявському районі у закладах освіти району навчаються та виховуються 72 дітей із особливими освітніми потребами, для 54 – організовані інклюзивні класи/групи. Для успішного навчання та виховання у чотирьох закладах загальної середньої освіти та двох закладах дошкільної освіти облаштовані ресурсні кімнати. З дітьми цієї категорії проводяться корекційні заняття із фахівцями (логопед, дефектолог, реабілітолог, психолог) на базі шкіл, у яких вони навчаються.

Із нагоди відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю у закладах району проводили:

– майстер-класи по виготовленню новорічних прикрас;

– збір коштів для допомоги людям з інвалідністю;

– проведення конкурсів.

Так, асистентами вчителів у Свалявській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 (де, до речі, навчається найбільша кількість дітей з ООП) було організовано свято «Повір, у тебе є талант!» На святі під чуйним керівництвом вчителів діти виконали групову аплікацію-колаж, відгадували мелодію, виконали групову руханку під пісню «Щастя», показували свої феноменальні здібності, як-от називати столиці країн світу та називати дні тижня будь-якої дати року!!! Також продемонстрували таланти грати на музичних інструментах та декламувати вірші. За активність усі дітки отримали солодкі сюрпризи з побажаннями від учителів та книжки-розмальовки закарпатської письменниці Маргарети Лукечі від начальника відділу освіти Едіти Грабар.

Для звичайної пересічної людини володіти такими здібностями – це талант, а для дітей з ООП – це щось надзвичайне та унікальне.

Хочеться відмітити, що подібні заходи колектив школи проводить не лише у Міжнародний день людей з інвалідністю, а влаштовує свята у День Миколая, Міжнародний жіночий день, День захисту дітей тощо.

 

Фото опубліковано з дозволу батьків« повернутися до списку новин