Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Незабутня екскурсія до краєзнавчого музею

     Тиждень географії в Сасівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів завжди проходить цікаво та пізнавально. Відповідно до плану роботи тижня та з метою поглиблення знань про рідний край, його історію керівник гуртка «Географічне краєзнавство» Г.Б. Кондря (учитель географії цього закладу) організував для учасників екскурсію до історико-краєзнавчого музею, що знаходиться в центрі Сваляви.

Відвідини, без сумніву, цього надзвичайно виховного заходу стали захопливою подорожжю в минуле Свалявщини. Зачаровували учнів неповторною унікальністю та своєрідністю експозиції двох відділів – історичного та етнографічного, які налічують понад 900 експонатів. Доречно відзначити, що 640 із них – оригінальні та датуються переважно початком ХХ століття. Особливо зацікавлено споглядали гуртківці експонати житла та побуту наших предків, дізнавалися про пам’ятки культури й архітектури Свалявщини. Напрочуд значущою стала й словесна екскурсія  про видатних діячів краю. 

Звичайно ж, усе побачене й почуте юними дослідниками минулого під час відвідування музею надовго залишиться прекрасними й добрими спогадами в їхніх серцях. Адже кожна річ тут зберігає вкладену в неї життям енергію, тому й прилучається до вічного, небуденного, а тому – прекрасного.

Відповідно до листа Закарпатського обласного центру науково- технічної творчості учнівської молоді «Про проведення обласного конкурсу серед педагогів закладів позашкільної освіти на кращий освітній проект із проблем духовного виховання підростаючого покоління» керівниками гуртків  було розроблено освітній проект «Це наше і це моє».

Проект спрямовано на вирішення проблеми національного виховання підростаючого покоління та формування національної культури дітей. Педагоги підготували сценарії виховних заходів, що органічно поєднувалися ідейно-тематичним змістом, а також міні-проекти.

 Особливо сподобалась усім учасникам проекту етновечірка «А вже весна…», яка відбувалася в місцевому краєзнавчому музеї. Атмосфера святковості та символічного зв’язку з культурою й побутом талановитих предків сприяла піднесеності настрою кожного з учасників та гостей дійства. На святі зустрічі весни гуртківці танцювали, співали, брали участь у народних іграх, куштували смаколиків. Надзвичайну зацікавленість у присутніх привернув обряд вмивання талою водою, сподобалася колоритністю виконання й гра « Струмочок».

Неповторністю народного дійства стало те, що його учасником став кожен із присутніх гостей. Віримо, що свято надовго запам’ятається всім, адже причетність до рідних народних витоків, до духовних джерел, які формують у молоді етнічну та державницьку самосвідомість, є вічними життєвими цінностями.

За матеріалами Кондрі Ганни Богданівни, вчителя географії Сасівської ЗОШ І-ІІ ступенів« повернутися до списку новин