Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

«Відновимо красу Карпат»  І етап

ПРОЄКТ

«Відновимо красу Карпат»

 І етап

 

         Ліс починається з насіння, збір якого розпочинається саме у цю пору року. Жолуді та каштани - дорогоцінний посадковий матеріал, який необхідний для відновлення території державного лісового фонду. У жовтні місяці розпочалася активна робота над першим пунктом проєкту,а саме збору насіннєвого матеріалу.

         Активну участь у проєкті взяли  учні та вчителі Ганьковицької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, Свалявської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №4, Росошанської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, Березниківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Неліпинська гальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Сусківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. Але перш ніж піти збирати насіння, учні підготували повідомлення про цінність та значення широколистяних порід дерев. Презентували свої повідомлення для учнів 1-5 класів,  наголосили на тому, що краще збирати  жолуді з кінця вересня до середини листопада, а висівати  навесні. Збір насіння деревних порід має свої особливості. Велике насіння дуба та каштана збирають після його опадання. Для того, щоб відділити неякісне насіння від здорового, його занурюють у воду – неповноцінне насіння спливає на поверхню.  Навесні учні висадять їх у землю.

  Учні Росошанської ЗОШ І-ІІ ступенів під керівництвом директора школи та працівників лісового господарства зробили експерементальну висадку насіннєвого матеріалу на виділеній ділянці.« повернутися до списку новин