Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Робимо освітній процес удома цікавим і корисним

Робимо освітній процес удома цікавим і корисним

 

Для ефективної організації навчання здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти в умовах обмеження освітнього процесу під час карантину відділ освіти Свалявської райдержадміністрації рекомендував освітнім закладам району використовувати форми дистанційного навчання.

Мною, методистом РМК Ладані Н.І.,у соціальній мережі Viber створено закриті групи методоб’єднання учителів історії і правознавства та групу методоб’єднання учителів художньо-естетичного циклу, де учителі мають можливість отримувати методичні рекомендації щодо роботи дистанційної форми навчання із здобувачами освіти, створення закритих груп, чатів, форумів, обговорення тем, завдань, проблем, інформацій для опрацювання з учнями за допомогою технологій дистанційного навчання з урахуванням матеріально-технічних можливостей закладу освіти. Кожен учитель працює за складеним індивідуальним планом роботи під час карантину.

Педагоги використовують різні форми роботи та освітні платформи. Кожен учитель сам обирає доступну дітям і батькам форму проведення дистанційних занять: розміщення матеріалів на сайтах шкіл, у блогах, через електронну пошту. Учителі створили вайбер-групи, щоб бути постійно на зв’язку з учнями та їх батьками.

На офіційних сайтах закладів освіти району створена рубрика «Дистанційна форма навчання», де постійно розміщується посилання на корисні ресурси для учнів та батьків дистанційного навчання. Діти переглядають відеопрезентації, відеоуроки на комп’ютері або смартфоні. Всі здобувачі освіти до онлайн-навчання ставляться серйозно.

5-8 класи – здійснюють дистанційне навчання через групи в соціальних мережах, Viber, через самостійне опрацювання учнями завдань з контрольними запитаннями.

9-11 класи – проводять дистанційне навчання учнів через додатки Google, групи в соціальних мережах, Viber, а також у телефонному режимі (завдання, коротке пояснення, контроль).

Старшокласники, які готуються до ЗНО, мають змогу самостійно розв’язувати тестові завдання попередніх років і прослуховувати курси підготовки, що є на онлайн-платформах Prometheus, EdEra, ILearn.

Із 17 березня стартувала трансляція курсів із підготовки до ЗНО під час карантину на ТК «РАДА» та YouTube-каналі МОН. Для учнів було організовано відеолекції та відеоуроки з історії України.

Учителі говорять, що єдиних вимог до форми та змісту дистанційних уроків немає. Усе залежить від бажання, креативності та цифрової компетентності педагога.

Працюємо відповідно до рекомендацій МОН. Користуємося освітніми платформами «Мій клас», GIOS, OPTIMA SCHOOL, Classroom. Стараємося, щоб діти максимально отримали знання під час карантину.

У відділі освіти переконані, що карантин у закладах освіти збереже здоров’я дітей. А дистанційне навчання допоможе краще пізнати можливості новітніх технологій.

Джерело: https://www.pedrada.com.ua/news/5381-mon-rozyasnilo-yak-uchitelyam-fksuvati-osvtny-protses-pd-chas-karantinu

 

Перелік освітніх джерел та онлайн-платформ на допомогу педагогам в організації дистанційного навчання

 

https://www.ed-era.com – студія онлайн-освіти Educational Era

iLearn (https://ilearn.org.ua/) – цікаве, безкоштовне і доступне 24/7 навчання: онлайн-курси з основних предметів ЗНО, вебінари з найкращими репетиторами Києва, тести, подкасти, матеріали для самопідготовки.

Prometheus https://prometheus.org.ua/ – онлайн-курси України і світу із різних предметів та різноманітних напрямків для вчителів та учнів.

http://urok.ippo.kubg.edu.ua/ – каталог електронних освітніх ресурсів Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка.

https://www.ed-era.com/books/ – інтерактивні підручники Edera (математика, біологія, укр. мова, історія України, фізика, географія, біологія).

http://kmmedia.com.ua/books/ – мультимедійні підручники КМ Медіа (з відео і можливістю читати на телефонах).

http://ukrprog.com/ – Українська програма – каталог е-підручників, відео, аудіокниг для школи.

http://rozumniki.net/Розумники – придбання (диски та скачування з сайту) ліцензійних МОН е-підручників (педагогічні програмні засоби, тести, лабораторні практикуми та інше).

http://novashkola.com.ua/Нова школа – навчальні диски для школярів (каталог ресурсів всіх предметів).

https://e-pidruchnyky.net/ – електронні версії підручників.

 

Скановані підручники та відео уроки

 

 

 

Додатково

 

 

Загальні ресурси підготовки учнів

 

 

Методист РМК відділу освіти

Наталія Ладані« повернутися до списку новин