Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Встановлення дошки кодифікатору словацької мови Л. Штуру на будівлі Свалявської ЗОШ І ступеня №6

Встановлення дошки кодифікатору словацької мови Л. Штуру на будівлі Свалявської ЗОШ І ступеня №6

ДРАЧИНО – це мальовниче село у Свалявському районі Закарпатської області, розташоване на струмку Полінім. У 1820 році граф Шенборн запросив із Чехії і поселив тут кілька сімей німців. Тому і до сьогодні тут проживають корінні німці, чехи та словаки.
У селі розташована Свалявська загальноосвітня школа І ступеня №6 Свалявської районної ради Закарпатської області, яка функціонує з 1945 року, а заснована була ще за часів Чеської Республіки.
Сьогодні школа – це дух, пам'ять, традиції та наступність поколінь. Це й педагоги, які щодня переступають поріг, сіючи зерно доброго, розумного, вічного. Свалявська ЗОШ І ступеня №6 має не тільки багате минуле, творче сучасне, а й широкі перспективи розвитку.
Із 2018 року наша школа почала співпрацю з паном Іваном Латко, представником Словацько-чеського товариства. Відділ освіти Свалявської РДА та адміністрація школи дали дозвіл на встановлення на будівлі школи дошки Л. Штуру – кодифікатору словацької мови. 13 травня 2020 року довгоочікувана зустріч відбулася. Було обговорено та визначено час відкриття дошки. Маємо надію, що будемо співпрацювати ще багато років задля розвитку та процвітання села.

Вікторія Князь,
керівник Свалявської ЗОШ І ступеня №6« повернутися до списку новин