Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Аналіз роботи районного методичного об’єднання практичних психологів за 2018-2019 н.р.

   

      Діяльність районного методичного об’єднання протягом року була спрямована на вирішення таких основних завдань:

  • підвищення науково-методичного та практичного рівнів діяльності практичних психологів;
  • впровадження інноваційних форм і методів роботи щодо подолання негативних явищ в учнівському середовищі: проявів насильства та агресивності;
  • вивчення та узагальнення досвіду діяльності практичних психологів у процесі міжатестаційного періоду, обмін досвідом успішної діяльності.
  • вивчення нормативних документів та методичних матеріалів.

     На засіданнях районного методоб’єднання практичних психологів розглядались питання щодо перспективи розвитку психологічної служби, соціально-психологічний супровід навчально-виховного процесу та організація інклюзивного навчання в освітніх закладах.

    На одному із засідань практичним психологом Сусківської ЗОШ I- II cт. Ванін М.І. було презентовано просвітницький напрям роботи за програмою «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» у вигляді практичних вправ та завдань. Впровадження інноваційних форм продовжено на наступному засіданні МО практичних психологів, на якому розглядались форми роботи з учнями з профілактики булінгу на тему «Стоп булінг» у вигляді тренінгових занять. Цей вид роботи запропоновано методистом відділу освіти Островкою Н.В. та  практичним психологом Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів  №1 Гавей О.С.

   Впродовж 2018-2019 навчального року на засіданнях МО практичних психологів району здійснювався обмін досвіду між учасниками МО та представлені творчі звіти психологів, які атестувалися. Так практичним психологом ЗЦСПРД Копосович М.Г. було розроблено та апробовано тренінгове заняття з казкотерапії. Матеріал з формування здорового способу життя серед школярів представила Федорянич Т.М., практичний психолог Керецьківської ЗОШ I-III cт. Практичним психологом Шустер О.О. (Пасіцька ЗОШ I-II ст.) проведено психологічну майстерню з профорієнтаційної роботи та основ вибору майбутньої професії серед школярів.

    Свою діяльність працівники психологічної служби висвітлювали на сайтах навчальних закладів. У районній газеті «Свалявські вісті» протягом 2018-2019 року. опубліковано замітки практичних психологів Фізер Л.І (Свалявська гімназія) та Копосович М.Г. (Закарпатський центр соціально-психологічної реабілітації дітей у м. Свалява).

Голова районного методичного об'єднання Л.І.Фізер« повернутися до списку новин