Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

16 травня 2020 р. святкуємо День Європи в Україні

16 травня 2020 р. святкуємо День Європи в Україні

Починаючи з 2003 року, відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи. У 2020 році День Європи в Україні припадає на 16 травня.

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтуються на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права та враховує інтереси всіх учасників.

Основна ідея – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності й громадянства, має відчути себе вільним у «Європейському домі».

Для українців це особливий день. Ще з античних часів Україна є повноправною та невід’ємною частиною європейської спільноти – великої родини, об’єднаної прогресивними демократичними поглядами. Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи. Сьогодні нам уже нікому не потрібно доводити, що Україна – це Європа. Про свій цивілізаційний вибір новітня Україна заявила чітко і недвозначно. Починаючи з Революції Гідності українці ще активніше демонструють усьому світові своє історичне прагнення бути частиною об’єднаної Європи.

День Європи святкується в усіх великих та маленьких містах. Повсюди відбуваються святкові концерти, вистави, іноземці з усіх європейських спільнот, які знаходяться на території України, розповідають українцям про життя у Європі, про історію та культуру інших держав.

Проте цього року через пандемію та карантинні обмеження всі заходи щодо відзначення Дня Європи в Україні проводитимуться в онлайн-режимі.

Пам’ятаймо, що Європа починається не за кордоном, а в серці кожного з нас.

Зі святом, Україно! Бажаємо нашій країні процвітання та розвитку разом із Європейським союзом та мирного неба.

Щиро вітаємо з Днем Європи!

Надія Чубар,

головний спеціаліст відділу освіти

 « повернутися до списку новин